bugün

Batılı arkadaşların gerçekleştirdiği harekettir.

Art niyet aranmamalıdır. Tesadüftür. Hele petrolü Olan ülkeler bi bitsin sıra afrikalarda hastaLıktan açlıktan kırılan halkların ülkelerine, orta asyadaki tek adam ülkelerine de gelir.
batı ülkelerde fazla olduğundan ileri gelen olay(!) *
çağdaş uygarlık seviyesidir.
benim anlamadığım biz niye demokrasi götürülmesine katılmıyoruz payımıza ne kadar petrol düşse kardır. nasıl olsa karşı olsak bir işe yaramıyor.
amerikan tarzı demokrasi. baba mesleği haline gelmiş olay. bütün abd başkanları bm ve nato iş birliği ile ki zaten ikisinede yön veren abd demokrasi götürür. fransanın cezayiri işgal etmesi ile aynı sebebtendir bu. abd nin dünyanın her tarafında uçakları üsleri var nerdeyse ve aşırı petrol tüketimi. bu ihtiyacı karşılamak için bi yerlere demokrasi getirmek şart ?

(bkz: haçlı seferi)
amerikanın sadece petrolü olan ülkelere demokrasi götürmesi, dönüşte benzin felan biterse diye yani, ammaaan yanlış anlamayın!!!
90 lı yıllarda avrupa'da sırplar tarafından yapılan katliamlar görmezden gelinmiştir fakat ne iştir ki gelişmiş ülkeler petrolü çok olan ülkelere demokrasi götürmek için saldırmaktadır. alın yalanınızı başınıza çalın.
(bkz: şükürler olsun petrolumüz yok)
sadece petrolü olan değil, petrolü olup batının güdümünden çıkmaya başlayan ülkelere götürülen demokrasidir. (bkz: suudi arabistan), (bkz: kuveyt) gibi ülkelerde petrolün kralı var ama kimse oradaki krallıktan şikayetçi değil, çünkü oralar zaten küçük amerika.
bizde petrol olmamasına sevinmelimiyiz bilmem. petrol çıkan ülkeler devamlı hır gür çıkarılarak, tembelliğe alıştırılarak ve geri bırakılarak sömürülüyorlar.
ironik bir durumdur şöyle libya artık demokrasiyle tanışıyor füzelerle gelen demokrasi kalıcı olacak petrolünüde almayacak abisi abd yersen tabi.
(bkz: sözde özgürlük)
Petrol demokrasiyi öldürüyor mantalitesi ile kandırılan gariban ülkelerde çaktırmadan kaos çıkarılması durumu.Arkadşım sen niye oyuna geliyorsun kafa yokmu sende.
petrolü olanın "demokrasiye" ihtiyacı var demektir. hemde "demokrasi" getirilirken tonlarca bombada beraberinde getiriliyor ki, "demokrasi" getirilen ülke insanları, dünyaya geldiklerine pişman olup, demokrasi keşke olmasydı dedirtmektedir.
amerika nın ırak a götürdüğü demekrosiye batı tipi demekrosi dedir.
bu demokraside halkın seçtiği hükümet batı halklarının haklarını korur.
batı tipi demokraside seçilmiş hükümet batı aleyhine hiçbirşey yapamaz. yaparsa meşru darbeler gerçekleşir ve cuntalar batılıların haklarını korur.
batı tipi demokraside halk kendinden olmayanı düşman olarak görür ve onun haklarına saygı duymaz. bunada halkın kendi kendini öldürmesi denir ki afgan ve ırak demokrasileri bu şekilde işler.
batı tipi demokrasiye sahip ülkeler gelişemez, güçlenemez.
Batı tipi demokrasiyi tabiki batılılar değil, hale uyanamamış petrol ve zengin madenlere sahip ülkeler hak etmektedirler ve oraya götürülmelidir. avrupanın amerika nın geleceği şansa bırakılamaz.
bu batı, doğuya yıllardır sözde demokrasi götürüp (nedense bu ancak savaşla oluyor), karşılığında da bir iki varilcik! petrol alıyor olması durumudur.
oysa o ülkekerde demokrasi dışında her türlü fakirlik, işsizlik, adaletsizlik, evsizlik vuku bulmuştur.
- ya biz batılılar savaşa geldik ama siz bize önce kuyuların yerini gösterinde bir zahmet bir de aramakla uğraşmayalım!
bizde petrol olmadığını iddia ettiklerini düşünürsek korkmmamıza gerek yok demekktir.
petrolün varsa al sana demokrasi der demokrasi savunucuları ve demokrasi öyle hoş gelmez adı gibi. topla tüfekle tankla kanla gelir nedense.
demokrasinin de petrolle çalıştığının göstergesidir.
nedeni sömürgeci anlayışın tasavvur ettiği özgürlük kavramının bedelinin pahalı olmasından kaynaklı, uçakla, füzeyle, silahla ve bunlara eşlik eden kanla gerçekleştirilen eylemdir.
sömürgeciliktir. kısaca *
kokusuna yandığım petrolün gücüdür. bu demokrasi aşıkları(!) sırf bu sebepten Bosna'daki insan katliamını üç sene boyunca ellerinde mısır patlakları ile battaniye altında izlemişlerdir. petrol yoksa çok afedersin siki kaldırmaya değmez tabi.
yani enteresan bir tesadüf..insan bazı konularda aynı düşünebilir ama üslup bu kadar mı benzer olur..bu başlık altındaki benim entry..bu aşağıdaki de 21-03 2011 tarihli fatih altaylı'nın yazısı..allahtan ben önce yazmışım...gel de şeytana uyma...bizim yazıdan mı esinlendi lan bu herif yoksa!!!

"petrol yoksa demokrasi gerekmez

BATI'nın "Demokrasi şampiyonları" demokrasiyi çok seviyorlar.
Tek dertleri "Demokrasi ile yönetilmeyen" ülkelere demokrasi ihraç etmek.
Ancak ilginçtir, Batı'lı demokrasi şampiyonları demokrasiyi bir şartla ihraç ediyorlar.
Karşılığında "Petrol almak" kaydıyla.
Afrika'nın ve Dünya'nın pek çok yerinde halkına zulüm eden, iç savaşın yıllardır sürdüğü ülkeler var.
Bunlar demokrasi şampiyonlarının umurunda değil.
Ama o ülkede biraz petrol varsa, oraya demokrasi ihracı şart hale geliyor.
Önce Irak'a demorasi ihraç ettiler, şimdi Libya'ya.
Irak'ın dışardan karıştırdılar.
Libya'yı içerden.
Ve ardından vur ha vur.
5'i 6'sı birden ihraç ediyorlar hem de.
Ne de olsa demokrasi karşılığında petrol alacaklar ya, ortaklaşa demokrasi ihracı, ortaklaşa petrol.
Ben son yıllarda olan bitenden şunu anladım.
Bir ülkede petrol varsa o ülkede demokrasiye ihtiyaç var.
Petrol yoksa demokrasi olmasa da olur.
Irak gül gibi ülkeydi.
Düzeni vardı.
Ama demokrasisi yoktu.
Hemen getirdiler.
Milyonlarca Iraklı öldü ama olsun.
Demokrasimsi bir şeyler gelir gibi oldu.
Ne kadar geldi, ne kadar kalır önemli değil.
Libya'da da durum farklı değil.
Günahım kadar sevmem ama Kaddafi bir şekilde ülkeyi kalkındırıyor, çöl bedevilerine medeniyet getirmeye çalışıyordu.
Ülke şantiye gibiydi.
Şimdi oraya da demokrasi geliyor. Ülke yıkılacak, binlerce sivil ölecek ama önemli değil.
Sonunda petrol karşılığı demokrasi gelecek.
Tek tesellim Libya'da Irak'taki kadar insan demokrasi için ölmeyecek.
Çünkü zaten Libya'nın toplam nüfusu Irak'ta demokrasi şampiyonlarının öldürdüğü kadar...
NOT: Bana göre benzer bir süreç Suriye'yi bekliyor. Bekleyin göreceksiniz."

bu da link..

http://www.haberturk.com/...klasirsaniz-sonunuz-belli
liechtenstein'da olmak vardı şimdi.
petrol yok, doğalgaz yok, bor yok, toraks yok haliyle işgal yok.

seviyorum bu amerikalıları..
çok iyi insanlar vesselam.
adamlar çöl möl demeden 66 milyon dolarlık uçaklarıyla 6 milyon nüfusa demokrasi götürüyorlar.

-anne ben de pilot olmak istiyorum, nerede şimdi babam?
-libya'da oğlum
-ama çok uzak değil mi orası? niye gitti?
-uçağının benzini bitmiş oğlum, depoyu doldurup gelecek.
(bkz: ya ne olacağıydı)