bugün

rumeli taraflarından tanıyorum bir tane.

zannediyorum bir hacı emmi tarafından annesi ilişki sırasında sakat bırakıldığı için bu öfke.

ihihihi, annene kim dedi olum hacınınkine otur diye.

ihihihi.
Bir de ateist gibi davranan aktrol kardeşlerimiz var onlar bambaşka tabi.

Ateist adam her türlü din ve mezhebe karşıdır. Aradan biri veya birkaçına değil.
Bir de ateist taklidi yapıp ateizm ile ilgili tek bir yazı yazmayan ne hikmetse şii müslümana sallayıp Sünni Müslümanı eleştirmeyen bir davar var.
-----------------------

edibüdü;

Sözlerim kesinlikle ama kesinlikle tengir budun'a değil. Üstüne kim alınıyorsa eksilemiş yazık.

-----------------------

Kimsenin nereli olduğu, atalarının nereden geldiği, kimlerle akrabalık bağının olduğu, spagetti canavarına mı yoksa ineğe mi inandığı beni ilgilendirmemekle birlikte...

Aslını gizleyerek sadece belli bir kesimi hedef alarak saldıran, iftiralar atan ve de son birkaç aydır yazdıklarında aslı ortaya çıkar da gerçek hayatında bir şeyler ters gider korkusuyla yazdıklarını değiştiren ufaklıklar da var ama cevap verme gereği duymuyoruz çünkü babaları değiliz.

Türk Şiisi mezhepli olduğu halde ve Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu hayranlığı tavan olmasına rağmen kendini Sünni tanıtan şeref ve haysiyet yoksunu birkaç yazar var benim tanıdığım. Hayatları yalan bir şekilde burada egolarını tatmin ediyorlar.

Zekası gelişimini tamamlamış koyun sürüsü de bu insanları Türkçü, Atatürkçü sanıyor ya her neyse...

Gerçi hep söylerim, 'mezhebini, dinini saklayan insanın annesi ouroboros'tur, kendisi de ouroboros çocuğudur."

Gerçi Şii iran Safevi Tarikatında atalarına ilk öğretilen şey takiyye olduğu için yadırgamıyorum ama bu kuklaların oyuncağı olacak kadar oksijen hırsızı olanlara üzülüyorum.

Bunlara sorsan ateist insanın ülkesine, vatanına sevgisi olduğu için geçmişte atalarına karşı isyanlar yapan kitleleri hedef göstererek onların gerçek yüzlerini ortaya çıkarmakta mezhepçilik oluyor ya neyse...

Not;

Ouroboros kendi kuyruğunu ısıran yılana denir.
Kahpe kancık gibi kikirdeyen keraneci olabilir.

Onu geçelim de şu sadece islam'a düşman tatavasından bezdim artık.

Yahu ne istiyorsunuz? Oturup hindu dinini mi eleştireyim? E siz neden öyle yapmıyorsunuz o zaman? Ateizm ve ateistler aleyhinde onca başlık açana kadar biraz da hinduizmi, şintoizmi eleştirin. Bak bir de mormonlar var, onlara da iki laf çakmazsanız hatırım kalır.

Siz bunları yapın, söz bahailere çok pis dalacağım. Sonra sıra sihlere gelecek. Ne lan öyle saç sakal birbirine karışmış? Tam ayar vermelik tipler bunlar.

Bu arada çay poşeti kabesi Washington diye bir şeyler saçmalamış. 6. Filoya karşı namaz kıldığım vaki değildir çok şükür.
hristiyanlar katolikler yerine islamla kafayı bozmuş götüne kazma sapı sokulması gereken piçtir..
ateist, deist kendisini baskılayan din yüzünden inançsızlığa yönelir.

Çevremde beni rahatsız eden hristiyan yok çünkü...

ingiltere’deki ateist de kiliseye düşmandır.
Tartışmalar ne olursa olsun ise ana baciyi karıştırmak nekadar doğru sizce arkadaslar.
konuyu şu açıdan ele alabilirsiniz bi noktada. farklı bi perspektif olur sizin için.

ateist dinleri reddeden bir akım. dinleri reddetmesinin en temel nedenlerinden birisi de mantık çerçevesine aykırı gelmesi. ve gel gelelim mantık çerçevesine aykırılıkta diğer dinlerle karşılaştırıldığında islamiyet oldukça mantıksız bir din.

bazı şeyler mantık işi arkadaşlar. ben ne musa'nın denizi 2ye yarmasına inanıyorum, ne de örümceğin oraya ağ örmesine.. yaşadığım bölge ve aldığım eğitim dolayısıyla '' kadına şiddet uygulayabilirsin diyen nisa 34'' de bana mantıksız geliyor. 4 tane eş almayı meşru kılan ayetler de. okunulan kutsal kitap o kadar anlaşılmıyor ki, bir ayetin bin tane çevirisi var ve her çeviri çok ayrı sonuçlar yaratıyor. irandaki islamiyet ile burdaki islamiyet aynı mı? şeriat aynı mı? siz bu dine nasıl tutarlı, mantıklı diyebiliyorsunuz?

düşman değilim, sadece mantıksız olduğunu belirtiyorum. budizm bence daha mantıklı daha tutarlı bi din. felsefesi çok daha akla yatkın..

çıkıp da bir kişi ulan bu dine neden düşman oluyor bi insan diyip sorgulamamış. sorgulasa zaten farklı bi insan olur.
Nedeni çok basit herkes kendi çektiğini bilir siyasal islam'ın yok ettiği coğrafyada zaten. Ve kimse islam'ı sevmek zorunda değil.
Bazılarının yazdıklarına bakarsak, bu ülkede ateizm eleştirilmiyor, ilkokuldan itibaren zorunlu din propagandası yapılmıyor, siyaset din üzerinden yürütülmüyor, ibrahim zübükzade numaraları çekilmiyor, devletin maddi kaynakları dinci vakıflara tahsis edilmiyor!

Durum böyleyken kör olası ateistler din eleştirisi, pardon, iddiaya göre "değerlere saldırı" yapıyor! Hakikaten de çok kötü fena tipler olsalar gerek..
Şöyle bir şey var:
Hristiyanlıkta ve Yahudilikte islamcılar kadar inanç ve ateizm düşmanlığı yok.
Mesela Berlin’de yaşıyorum. Karl max’tan, Martin luther’e kadar hep caddelere isim vermişler.
Ama islamcılar ağır ateizm düşmanı oluyor. Gerçi islamcılar hristiyan ve yahudi olanlara da düşman. Kısaca kendilerinden olmayan herkese düşmanlar.
Dolayısıyla ateistlerin de karşıtlığı islamcılara kaymış olabilir.
dünyadaki en katı şiddet linç ve recm dini islam olduğu için olabilir. ha bir de katli vacip meselesi...