bugün

dil edinimi ve approach derslerinde yaptığım uygulama, kesinlikle bir şey anlamıyorum derslerden sırf devam için.
geleceğin cumhurbaşkanı olmak için alıştırma.
imzanızı, derslere karşı ilgi ve kaçırmaktan elem duyan bir arkadaşa öğrettikten sonra ortadan kalkacak sorundur.
Koca koca insanların saçma saçma hocaların önderliğindeki derslere girmeleri zorunlu tutulduğu vakit kaçınılmaz olacak olan durumdur. Sonuçta kimse dersi dinlemek zorundasın demiyor ki, derse girmek zorundasın diyor. Madem kimi işler zorlamayla oluyor, öğrenci adam zorlanmadığı sürece ders de dinlemiyor.

Ya eğitimden anlayın, ya da eğitmeye kalkmayın.
bazı dersler vardır ki gerek kendisiyle olsun gerek hocasıyla olsun bu duruma mecbur bırakırlar. devam zorunluluğu olan dersler için geçerli tabi bu.
sigara arası verildiğinde kaçma durumuna benzer.
imza attırmak denen şeyi keşfetmesi gerekenlerin yaptığı iş.
kuru kalabalık yapan bünye.
devam zorunluluğu ile belki dersi anlayan öğrenciyi boşuna sınıfa bağlayan militarist zihniyetli mal üniversite hocalarının sebep olduğu durum.

size sesleniyorum imza zorunluluğu getiren üniversite hocaları: belki birşeyler öğretmeye çalışıyorsunuz iyi niyetle, tebrik ediyorum ama bu insanları zorla derse bağladığınızda sınıfatki her 10 kişiden 5 i size küfredecek, siz kendinize saygı duyuyluyor sanırken. her 10 kişiden 7 si sadece imza atıp uyumaya gelecek. bu öğrencilerin arasında her 10 kişiden 2 si dersi zaten bilen gano için veya 2. üni için gelen kişiler. "zorla güzellik olmaz" atasözünü hatırlamanız dileğiyle.

ayrıca muğla gibi küçük üniversite şehirlerindeki öğrencilerin ahını aldığınızı da unutmamalısınız. muğla da gerçekten paraya çok ihtiyacı olan okumak isteyen kişiler var siz devam zorunluluğu yaptığınız sürece buradaki gençler, ayda 30 gün, günde 12 saat aylık 350 tl karşılığında çalışırlar. ya da 2 sene önceki gibi inşaat iskelesinde açlıktan başı dönüp aşağıya düşüp ölürler ya da okulu bırakmak zorunda kalırlar. mafyacılık oynayan muğla belediyesi ve muğla esnafı bu öğrencilerin ahını fazlasıyla aldı. peki siz bu ahı almaya hazır mısınız sevgili devam zorunluluğu getiren hoca?
o sorunuda çözdük arkadaşa bir mesaj atıyoruz .
Bütünlemrleri beklemektir.
gidilen ders, günün tek dersi ise işkencenin kralıdır. öğretim sisteminin çarpıklığının kanıtıdır. üniversite öğrencisini devamsızlıktan bırakmak nedir lan? veya, kanaat notu kullanmak için devam durumunu incelemek? güya bilim yuvası. hey yavrum hey.
derse girenlerden daha önce okuldan mezun olursa şaşırmam.