bugün

erkeğin o güzelliğe sahip olmak istemesinden kaynaklanır... ama zamanla yaş ilerledikçe işin güzellikte değil yürekte olduğunu anlayıp arayışlarını değiştirir... gençliğin doğasında var tüm güzelliklere sahip olma isteği...
+ hedehödö abi, kız var abi yan durakta
- güzel mi? iyi gördün mü?
+ gördüm abi, kız güzel
- o zaman ben bi teklif edeyim
+ (bkz: ego) da geç kaldı abi durakta sap gibi kaldık ya
- benim egom çoktan geldi de geçiyor bile dur yakalıyım. *
sadece 'et parçası' olarak bakmaktan doğan davranıştır.
(bkz: mallık parayla mı)
sadece görüntüye takılmaktır.her dışı güzel olanın içi güzel olacak diye bir şey yok.
kız güzel ama içini boşver,yanımda dolaşsın yeter mantığıdır.
tabii ne teklif edildiği de önemli bir ayrıntıdır.
içi boş bir hamledir. güzellik kendini beyne devreder zamanla.
doğrusunu yapandır. Güzel kızda güzel dolayısıyla sağlıklı genler bulunur, ve yine bundan dolayı çoluk çocuk da genetik açıdan güzel olur.
zaten erkeğin hiç bi kızı sadece güzel bulması diye bi şey mümkün olmadığından oksimoron bi kavramdır. erkek güzel bulduğu kızı kesinlikle olduğundan daha değerli görür. karakterini de güzelliği oranında yüceltir kızın. o yüzden kimse kalkıp teklif ettiği bi kızın sadece güzel olduğunu düşünmez.
(bkz: bir slogan olarak beautyisnotenough)
(bkz: güzel hareketler bunlar)*
iç güzelliğin karın doyurmadığı şu devirde yapılması çok mantıklı olan harekettir. şimdi önemli olan iç güzelliğidir palavrasını sıkanlar bana sakın bulaşmasın, aslında bu cümleye sizin de inanmadığınızı ben çok iyi biliyorum. çünkü bütün erkeklerin kızlarda ilk aradığı ve ilk dikkatlerini çeken şey güzelliktir.