1. .
    son meydana gelen felaketlerden sonra tüm insanlıgın düştügü durumdur.

bir yerde bir felaket olur tüm insanlık seferber olur, güzeldir hoştur olması lazımdırda o insanlık bu zamana kadar nerelerdeydi( bende o insanlardanım maalesef). afrikada onlarca insan birbirini açlıktan kırarken ve milyonlarcası aids şirreti yüzünden ölürken nerde bu insanlık. bir yere yardım yapmak için illa o yerde felaket mi olması lazım .insanlar yiyecek ekmek bulamazken buldugu ekmegi sadece felaket oldugunda mı paylaşmak lazım.

milyarlarca insan sırf birilerinin fazla para kazanma hırsından açlıktan ölüp gidiyor. ne acıdırki o tanrısı para olanlarda felaketlere yardım etmektedirler. kat kat kazandıkları paranın dünyaya nasıl bir zarar verdigini bilmezmiş gibi zarar verdiklerine utanmadan yardım etmektedirler . tek onlar degil suçlu tüm insanlıktır suçlu olan, yaşadıgı dünyada sadece kendi yaşamalıymış veya kendi gibi yaşıyormuş gibi davranmamalı düşünmeli başka insanların halini . o insanların halini sadece felaket oldugunda gösteriş olsun diye live 8 yok bilmem bir mesaj at 5 tl bagışla tarzından yardımda bulunulmamalıdır.
    1 ... jack oneal