1. 1.
  sayıları azımsanmıyacak kadar çok olan bu güruh nedense bayram ve teravih namazlarını hiç kaçırmaz fakat bir kere bile farz namazı kılmazlar. bunların belirgin özelliklerinden bazılarıda aç kalıp veya kan akıtıp allaha ibadet ettiklerini sanmalarıdır. namazları görüldüğü gibi gösterişten ibarettir, ne olsa herkes bayram namazında camii de bende gideyim gözükeyim. hatta namaz çıkışı eve gitmez bayram selamlaşması hesabı cami bahçesinde bekleyip garip bir bayram namazı çıkışı selamlaşma ekibi kurarlar.
  3 -3 ... diego armando do nascimento
 2. 2.
  (ara: giren çıkan)
  1 ... redwinemania
 3. 3.
  teravih namazını kılıyolarsa büyük ihtimal o yatsı namazının farzını da kılıyolardır.böylece bir kere bile farz namazı kılmamaları da yalan olur.
  ... kangaroo
 4. 4.
  islamiyet'i sadece namaz kılmaktan ibaret sayan bünyelerin sacma haykırışı.
  -1 ... genco
 5. 5.
  bayramın birinci günü, alkol orucunu* tercihen nane likörüyle açan insandır.
  1 ... ben hep 17 yasindayim
 6. 6.
  özel günlerde hisleşen* müslümandır. diğer günlerde derslerin yoğunluğuydu, kızlardı falan derken ibadete zaman bulamayan inanan böyle özel günlerde bari ibadetimi yerine getireyim diye düşünür.

  bunlar genelde ramazan ayında alkol da almazlar. aslında günah ise her zaman günah dimi. reklam için içmiyorlardır kesin.

  esas düşünülmesi gerekilen bu tarz düşüncelere sahip olan insanlardır. madem sen bu kadar inanıyorsun namazını kaçırmıyorsun ne mutlu sana. neden elalemi inceliyorsun bak bu hep geliyor bu hiç gelmiyor diye.

  ayrıca;
  (bkz: beni tanıdılar sen kaç)
  1 ... osmanthegral
 7. 7.
  kendisine "abi sen sadece bayram ve teravihi kılıyormuşsun" denirse "sanane len hıyar" demesi gerekendir.

  zira milletin müslümanlığını yargılamak kimsenin üzerine vazife değildir.
  ... moltisanti
 8. 8.
  hepsi aynı olmamakla beraber genel olarak yılın 11 ayı her b.ku yiyip 1 ay boyunca ibadet etme çabasına giren insan modeli.
  2 -1 ... erdinaryus professor
 9. 9.
  ahiret gününde sadece bayram ve teravih namazlarının kılınmasıyla kurtulabileceklerini zanneden gereksiz zihniyetlerdir.
  ... buyukkefchi