1. 1.
  savaş öncesi aslan gibi kükreyen savaş başladığında kaçacak yer arayan şahsiyet.
  -9 ... elma sever newton
 2. 2.
  Kimyasal ali.
  1 -1 ... darah hitam
 3. 3.
  (bkz: saddam bandı)
  1 -2 ... kadin gyank azadi
 4. 4.
  Askerleri bi şeyler diyip ya saddam diye bağırıyolardı aklıma gelen bu benim.
  ... abdulkk
 5. 5.
  yeralti kuyu delik boru hava almak icin.
  1 -1 ... dmlhll
 6. 6.
  Saklanmak için girdiği küçücük yer.
  ... benim adim sanat
 7. 7.
  yıllar yıllar önce bir piyasa pezevengi vardı, o geliyor aklıma.

  edit: laf falan koymaya çalışmıyorum bu arada, ciddi ciddi pezevenklik ile hayatını idame ettiren bir adam vardı, onun lakabıydı...
  ... torunusamil
 8. 8.
  yağlı siyah kıllar.
  ... muggle
 9. 9.
  ABD BAGDADA GIRMIS BUDA BASKA BIR MAHALEDE ORTAYA CIKMIS HALKI SELAMLIYOR AMK.
  ... gamble
 10. 10.
  MAdem Saddam'ı merak ediyorsunuz okuyun derim!!!

  Başlarda ABD (80 döneminde) Irak hükumeti başına Saddam Hüseyin'i getirmiştir. Yetiştirmiş, para harcamış ve Amerikalılara göre tam bir misyoner olarak göreve atanmıştır.

  Not: Aynı dönemde Afganistan'da Taliban/El kaide, Türkiyede; Güle cemaati, Nur cemaati, Bugün bilinen bir çok tarikat üretilip, yetiştirilmiş ve Türkiye'ye salınmıştır. AKPKK da bunlar içinden çıkmıştır. Diğer yanda şaşırtıcı gelse de Alparslan Türkş'e ve Ülkücü yapı da aynı dönemde aynı şekilde ABD tarafından üretilerek Türkiye'ye salınmıştır. Tıpkı PKK, DHKPC vb. gibi!!! Mısırdaki Müslüman kardeşler vb. tamamen aynı ABD fabrikası ürünü olarak aynı tarihte aynı amaca yönelik üretilmiştir. Hiç bir şey bilmiyorsanız Rambo'nun Afganistan'da geçen bölümünün bir izleyin derim! eğer filmin değiştirilmemiş halinin bulabilirseniz özellikle sonunda yazan yazıyı bir okuyun! Sonra bir de 2000'lerden sonra değiştirilmiş halinde sonunda yazan yazıyı bir okuyun, ABD'nin 70 yıllık BOP projesini güzel özetliyor

  Gelelim Saddam'a ; ABD her ne kadar Saddam'ı kuklaları sansa da Saddam tam tersini yaparak ABD'yi ciddi oranda sömürmüştür. Adeta kafa tutmuştur. Ayrıca Irak'ı tam bağımsız bir devlet haline getirmiştir. ABD'nin Saddam'ı yaratmasındaki amaç da iran'ı ve haliyle Rusya ve Çin'in o bölgedeki gücünü zayflatmaktı. 30 yıl ırak ve iran'ı savaştırmıştır

  Bunun üzerine ABD Saddam'ı devirmek için klasik bütün yöntemlerini denemiştir.

  Öncelikle ekonomik krizler, Ambargolar vs. denenmiş fakat işe yaramamıştır.

  Arkasından defalarca suikast girişimi olmuş ama bunlar da işe yaramamıştır.

  Çünkü Saddam Hüseyin bizzat ABD tarafından yetiştirildiği için ABD'nin bütün bu yöntemlerini ve nasıl uyguladığını, kimlerce uyguladığını çok çok iyi biliyordu!

  Bütün bunlar işe yaramayınca ABD/AB bu sefer bir azınlık üretip, sonra bunlara para basıp, etnik ayrımı ve mezhep çatışmaları kartını kullanmaya başladı.

  Bu sayede var oldukları günden beri her daim bu gibi ihanetlere gönüllü sazan gibi atlayan Kürtler seçildi!

  Kürtler ayaklandırırdı aynen PKK'nın Türkiyede yaptığı gibi sayısız terör yapmaya başladı. ipin ucu iyi iyice kaçıp, kürtler önüne geleni katletmeye başlayınca Saddam'da kürtlere aynen bizim yaptığımız gibi terörle mücadele savaşı başlattı. Canlarına okudu. Ancak bunu kendi çıkarına çevirmeyi düşünen ABD bir de işin içine kimyasal silahları soktu!

  Unutmayın ki kürtlere atıldığı söylenen kimyasal silaha dair hiç bir delil yok! Hele bunu Saddam'ın yani Irak ordusunun attığına dair de bir delil yok!

  ABD ırak'a girdiği 2000 senesinden bu yana hala Irak'da kimyasal ve nükleer silah arıyor ama bir tane dahi bulunamadı! Birleşmiş Milletler yani ABD ve AB'nin kendi raporu var AMK, götümden uydurmadım!

  Saaddam Kürtlere sağlam çakınca bu sefer ABD kendine 3. bir kuş vurma şansı yarattı! Türkiyede ve Orta Doğudaki bir numaralı kuklası Turgut Özal şerefsizini devreye soktu!

  Türkiye zaten yok yere 1. Körfez savaşına dahil olarak Irak'a ABD'den sonra en çok hava operasyonu yapan ülke oldu! Her ne kadar bu operasyon ağzımıza sıçsa da Türk Hava Kuvvetlerinin gücünü sergilemiş odlu! Hala ABD dışında dünyada bizim Pilotlar gibi Gece saldırıları düzenleye bilen Hava Kuvvetleri yok! Ayrıca bu akdar geniş çaplı, büyük bir operasyonu bu kadar çok uçak ve farklı birim ile bu kadar koordine başarabilen de yok! Bugünlerde Güney Doğu, Kandil vb. yerlere yaptıkları operasyonlar da bunu açıkça gösterir!!!!

  Anca bu Türkiye'ye 600 Milyar dolardan fazla kayba neden oldu! turizm, tekstil, sanayi vs. bildiğin sıçtı! ABD ve CIA borazanı Türkiye medyası o zaman da tıpkı bugün kü gibi algı yönetiminin dibine vurdu. Sürekli "Saddam Türkiyeye Nükleer füzeler atacak" masalı ile halkı iyice Saddama düşman ettiği gibi inanılmaz bir paranoya başlattı!

  insanlar gaz maskeler almaya, yok evler nükleer silaha karşı nasıl güvenli hale gelir vs. iyice zıvanadan çıktı!

  Neyse 1. Körfez savaşında zaten Saddam'a Türkiyeyi de kullanarak ağır darbe indiren ABD 2. Körfez savaşından önbce Kürtlere verebileceği her tür silahı, her tür askeri eğitimi, istihbaratı, parayı, ABD özel Kuvvetler askerleri vb. her tür imkanı verdiği gibi Dünya Kamu oyunda destek yaratmak adına da kürtlerin götünü yağlaya yağlaya bildiğin terörist PKK, Barzani vb. ni kahraman ve aynı zamanda ezilen halk ilan etti.

  Bu arada Özal'da güya Sadddam'dan kaçan 800 BiN üzeri kürdü Türkiye'ye getirdi ve Türk vatandaşlığı verdi! Bunlara depremzedelere yapılan evler, ücretsiz sağlık hizmeti vs. Türk'e verilmeyen her şey verildi! O sıra yıl 1991'di ve bu kürtlerin büyük çoğunluğu PKK'yaq katıldı! 1991-1994 yılları PKK'nın Türkiye'ye en büyük zarar verebildiği yıllardır.

  Tabi sonra TSK Gayri Nizami Harp yani Özel Kuvvetler/Gerilla savaşına dönünce sikip attı 1999'da PKK'yı bitirdi ayrı konu!

  800 Bin Kürt ortalama 15-18 yaşında evlenip 10 çocuk yapınca 25 yılda sayıları 6 milyona ulaşır!' Bugün HDPKK'nın aldığı oy 5.5 Milyon!!!

  Dönelim 2. Körfez savaşına. Bus sefer "Saddam dikdatör, kürtlere gaz attı vb." bahanelerle Irak'a giren ABD ordusu yanına orada yetiştirdiği ve ayaklandırdığı kürtleri de aldı!

  Bu sayede Irak'ın kuzeyinde yaşayan kürt olmayan (Türk/Türkmen, Şii vb) bütün diğer halklar bölgeden sürülerek asimile edildi, soykırıma uğratıldı. Sonra da Irak bölünerek özerk kürdistan kuruldu!

  Not: Kürdistan bağımsız kurulamadı çünkü Atatürk'ün imzalattığı Lozan anlaşmasına göre Irak'ın devlet bütünlüğü bozulduğu anda Türkiye Kuzey Irak'ı geri alarak Türk toprağı yapma hakkına sahiptir. Tabi başta Tayyip varken AKPKK yönetiminde böyle bir şey hayal.

  Sonunda da Irak bölününce Saddam Katledildi! Ve böylece zerre kadar tarihten, geçmişten haberi olmayan bacaksız, şuursuz 3-5 pkk, şeriatçı, ak trol vb. velet buralarda diktatör saddam diye atıp tutmaya başladı.

  Saddam Hüseyin'de tıpkı Kaddafi gibi inanılmaz idealist, halkına düşkün, kendi milleti için çalışan vatan sever insanlardı. ikisininde ortak noktası kendilerini yetiştiren ABD'yi sonuna kadar sömürdükleri gibi aynı zamanda Atatürk'ün yöntemlerine hayrandır.

  Kaddafi'nin açıkça Atatürk hayranı olduğu da gayet iyi bilinir ki Atatürk'ün yaptıklarına benzer şeyleri kendi ülkesinde de yapmaya uğraşmıştır.

  Kaddafi'nin ilk yönetime gelişini ve hayatını bir okumak lazım! Hatta buna dair çok güzel bir belgesel vardır. Hemde batılılar tarafından yapılmıştır! izleyin derim...
  4 -2 ... usayavuz