bugün

idam cezası yasasının her ülkede aynı olduğunu düşünen zihniyet..
bizim uymamız gereken en önemli AB kriterinden birisi idam cezasının kaldırılması.
"apo denen şeref yoksunu insan hergün yaptıklarının yanına kar kaldığını görüp tuvalette falan asılıyordur, siz hiç merak etmeyin." diye karşılık verilebilecek düşüncedir.
apo'da bu kunuda bildirge yayınlamış. bildirge yayınlayacak kadar konfor içindeyse hakkaten asılsın.
http://www.milliyet.com.t...01/14/guncel/axgun01.html
ben bunların kendi sözleri olmadığına inanmak istiyorum. yoksa, ne biçim hapis yatıyo bu hayvanat (pardon hayvanlara hakaret oldu)?
benim de idam ilkel olduğu için karşı olduğum düşüncedir.
o yüzden (bkz: saddam asıldı apo'nun götüne bira şişeleri sokulsun) düşüncesini savunuyorum.
eskiden bira şisesi mi varmış.
Yersiz bir düşüncedir. Şöyleki; saddam, yapılan kıytırıktan bir duruşma sonucu asılmıştır. Dava sadece bir tanedir. Akabinde çok bekletilmeden asılmıştır. Doğru olan yapılmıştır. Bizim apo örneğimizde ise, idam çeşitli sebeplerden dolayı bekletilmiş, sonucu ise muallaktadır. Yarın birgün serbest bırakılması için girişimlerde bulunulsa hiç saşmam. Bu saatten sonra asıl-a-m-a-z. Bu kadar basittir. Asıldığını düşünmek bile istemiyorum, çünkü şimdi bize asmamak için diretenlerin ekmeğine yağ sürmüş olacağız. Niye mi?
(bkz: iç savaş)
saddamın asılması onu kahraman yaptı apo yu asmak ta onu kahraman yapabilir. *ama böyle de beslenmemeli. ~
saddam asıldı apo asılmasın tabi. neden asılsın ki... adam rahat döşek yatıyo tabi.. kime zararı var di mi. adam avukatı aracılığıyla danimarka daki kanallarından yayın yapıyor, köpeklerine şöle yapın böle yapın diyor. saddam bu kadar rahat değildi tabi. apo neden asılsın ki... 65 bin türk öldürüldü şehitler hergün artarak geliyor. apo neden asılsın ki...
(bkz: x köprüden atlasa sen de mi atlayacaksın)
saddam asıldı, (belki hak edyiordu belki etmiyordu ama) kahraman oldu. 30.000 den fazla insanın canını alan bu karaktersiz (insan diyemicem) mahlukatın asılıpta yarın öbür gün kuzey ırakta kahraman edilmesi çok kötü koyar. bu yüzden bence her hafta bir şehit ailesi bu mahlukatı adasında açık görüş usulü ile ziyaret etsin. * * *
saddam'ı astılar. ama ortadoğu'da daha binlerce saddam olduğunu da bilmiyorlar mı? diyelim ki apo'yu astık. ne olacak? apolar bitecek mi?

edit: hani bazı editler olur. eksilenmiş entry i bir anda artıya boğar. işte ben de öyle bir edit yapmak istiyorum buna ama lanet olsun ki o kadar yetenekli değilim. niye eksiledin lan? ne demek istediğimi anladın mı? yoksa okumak içim gözüne yeğlediğin o uzvun sadece ''....apolar bitecek mi?'' kısmını mı gördü? onu da ''apolar bitmez'' diye mi gördü ulan? allaaaahsııııııııııııııııız!!!!
gerçekleştiğinde kürtleri pkk yı biraz daha alevlendirecek fakat bizim elimize sadece yeni şehit cesetleri geçirecek olay.bırakın da dört duvar arasında hergün ''ben ne yaptım'' desin.
apo asılırsa, pkk ve onun yandaşları kürtler kuduracak, iç savaş derecesinde ayaklanacaklardır. ayaklansınlar orası önemli değil, basar jandarma kurşunu temizler köpek soylarını ama apo pezevenginin asılması iyi olmaz. onun gibi bir kansız için idam edilmek büyük bir nimet olur, arkasından sürüklediği, halkım dediği paçavraların gözünde kahraman olur yani misyonunu tamamlar. geriye dönüp baktığımızda da bu, hep böyle olmuştur. zamansız ölenlerin hepsi kahraman ilan edilmiş, efsane statüsünde anılmıştır.
köpeğimiz yemeklerden zehirlenmesin diye mevcut yemekten yemeden önce üç subay kontrol ediyor biz neyden bahsediyoruz sayın seyirciler. köpeğimiz kelimesi ağır mı oldu diye şüpheye düştüm şimdi sonra faşist diye anılıyoruz olsundur ona köpek demek faşistlikse bende adolf hitler'im.
ortadoğu daki gelişmelerin ne yönde olacağı ve türkiye coğrafyasında yaşayan kürtlerin olası hareket tarzları öngörülmeden devlet tarafından yerine getirilmeyecek bir istektir. en azından 'acaba bize bir faydası dokunur mu' diye de düşünülmesi muhtemel olduğundan şimdilik demeç verilmesine göz yumulmakta ve örgütü üzerinde hâlâ etkisi olup olmadığı konusu tartılmaktadır. 'etkisiz eleman' olduğuna karar verildiği an bir şekilde tasfiye edilmesi (örneğin kalp krizi geçirtilerek) çok zor değildir.

devletin bu politikası, partiler üstü bir siyaset olduğundan; MHP, söz verdiği halde apo yu asamamıştır ve bununla ilgili tonla eleştiriye de katlanmak zorunda kalmıştır.
saddam ne olursa olsun bir devlet başkanı olması ve adil yargılanmamasına rağmen asılırken. adil yargılanan ve devlet başkanı değil terör örgütü yöneticisi olan abdullah öcalan asılamamaktadır. amerika denilen ve orta okullardaki sümüklü kabadayılar gibi davranan dünya jandarmasının adaletide net şekilde ortaya çıkmıştır.
olasi halde kendi elimizle apo * dunyaya kahraman olarak sunacagimiz olaydir. sayet saddami sevmeyen insanlar bile asildiktan sonra sempati ile bakmislardir.
(#1094761)
(#1084939) bu insanlardan birisi de abdullah öcalan'dır. yaptıklarının bedelini bir şekilde ödeyecektir fakat bu ödeme şekli imralı'da yatarakta olmamalıdır. insanoğlu işkence konusunda sınır tanımamaktadır. * Apo'yu idam etmek ona ödüldür ama vucudunu yavaş yavaş öldürmek gayet mantıklıdır.
makul bir düşünce değildir. hücresinde çürüsün daha iyi. ama çok ısrar ediyorsanız, bush da asılsın hatta yanında blair da giderse son derece mutlu oluruz..
apo sırf siyasi bir suçlu olsaydı idamına karşı çıkardım. çünkü bu onu kahraman yapmaktan başka bir işe yaramayacağı gibi daha başka örneklerde mevcut iktidarın siyasi görüşüne uymayan birisinin idam edilmesine kadar gidebilir. ama apo bir canidir. cinayetleri siyasi veya başka mülahazalarla işleyip işlememesi önemli değildir. önemli olan kıydığı masum insanların hayatlarıdır. hepsi için teker teker yargılanmalıdır ve idam edilmelidir. topluma da siyasi görüşleri için değil insan öldürdüğü için bu cezaya çarptırıldığı deklare edilmelidir. böylece birilerinin onu kahraman ilan etmesi önlenmiş olur.
kendi kendine yeten bir ülkede yaşıyoruz ve bazı cıkar cevrelerinin yüzünden özümüzü kaybediyoruz özümüz derken bu vatan için akan kanları unutanlar ülkeye ihanaet edenleri hala yaşatmak için çaba harcıyorlar neymiş efendim medeni ülke olacakmışız.adam gelicek benim insanlarıma zarar vericek,öldürecek topraklarımdan hak talep edicek sonra yaptıkları yanına kalıcak....

keşke yakalamasalardı neden mi adam suanda krallar gibi yaşıyor kim nederse desin... mahkummu yoksa onur konuğumu belli deil.

tanım:bu zamana kadar asılmaması yanlış olan kişi.**
ırak gibi bir çöl aşiretleri topluluğu ile binlerce yıllık devlet yönetme ve hükmetme geleneğine sahip ülkemizi kıyaslayan hatta türkiye'nin o kabilenin hareketlerini örnek almasını isteyen önermedir. Türkiye,ırak'ın yaptıklarını yapacaksa kalkıp gidelim buradan..
bence asılmasılıdır. kimin kahramanı olursa olsun orası beni ilgilendirmiyor. benim askerimi, vatandaşımı öldüren birinin bana göre hapishanaler arasında 6 yıldızlı sayılabilecek bir yerde kalması ve masrafları benim ödediğim vergiyle sağlanması çok ama çok ters bir olay.
(bkz: madem asamıyoruz neden besliyoruz)
saddam asıldı, apo asılmasın * * *, ajdar dinletilerek idam edilsin.