bugün

" Yaranın içinde yaradanı görmektir. " der mevlana.
Olanı olduğu gibi kabul etmek insana daha iyi hissettiriyor bence. Çünkü sabır da bir yerde insanı yoruyor.
Bir doz.
sohbet penceresini komple silmemek için kendimi çok zor tutuyorum, bir kaç kere sağ tık yaptım üzerine az kaldı çıldırmamak için çaba sarf etmeliyim.
artık kalmayandır.
Sabrın sonu selamettir diye bir laf var. Külliyen yalan çünkü sabrın sonu yoktur, ara durakları vardır. Sabır, sabrettikçe azalan bir şey de değildir, Giderek artar. Sonra bir gün gelir, kendi kumaşını yırtar; sabrın kabri kendisidir. Sabrın sonu sabırdır.
gözlemlediğim kadarıyla delikanlı ayağına takılıp, barzo lugatını benimseyen arabesk ruhlu, kavgacı ruhlu insanların ellerindeki tesbihi seri bir biçimde çekerek söyledikleri içten söylem/sözcük öbeği.
artık kalmayandır.
taşı vardır ancak ne zaman nerede çatlayacağı öngörülemez.
zorluklara karşı direnme gücü.
Bireyleri sindirmede kilit kelimedir. Bireyleri harekete geçirmede kilit kelime var bir de; isyan.

Sabrın her türlüsüne düşmanım bu saatten sonra. isyan ebedi dostumdur.
olması istenen bir şeyi bekleme ya da zorluklara karşı dayanma gücü.
görsel
görsel
Yine sabrımın sınandığı bir dönemdeyim. Birazı değil çoğu benimle alakalı. Ben ben ben ben. En önemli en vazgeçilmez kişi ben olmalıyım. Sinmek, sindirilmek istemiyorum. Buna tahammülüm yok. Ama bir tarafım da sinmek istemiyorum diye çirkeflesmek de istemiyor. iyi olabilmek iyi kalabilmek istiyorum. Ama iyi olduğumda insanların beni üzmekten, ezmekten çekinmeyeceklerine neredeyse emin gibiyim.
Ruhumu sıkıyorlar, nefes alamıyorum yine.
ihtiyacım olan tek şey.
En kolay yolu dikkati başka bir duruma yöneltmek. Enerjiyi sabretmeye harcadığınızda güzel şeyler size geldiğinde hevesiniz kalmıyor.
çocuklar için çok zor. yaş ilerledikçe sahip olunuyor sabır becerisine.
sabır, basirettir. yani allah'ı görmektir.
insanlarla uzun süre iletişim içinde bulunan birinin kazandığı değer. insana yalnız kalıp kafasını dinlemenin daha güzel olduğunu gösteriyor.
sözlükte de sinir sistemiyle oynamayı sevenler yüzünden sabrımı güçlendirdim sağolsunlar.
zorluklara karşı dayanma gücü.
güncel Önemli Başlıklar