1. 1.
  Güldüren durumdur. Elini yıkayıp maskeni düzgün taktın mı virüs falan hikaye. Bunu anlamak ve bundan korkmakta ne bileyim. Evet.
  1 -1 ... oytunkaran
 2. 2.
  çünkü biz yok edemiyoruz sabun yok ediyor. ona kaldın mı çoğu hastalığıda ufak kapsüllerdeki haplar tedavi ediyor.
  2 ... ayeshhaaa
 3. 3.
  Sabun virüsü yok etmiyor.
  Sadece bulaşı riskini yok ediyor ve vücut yüzeyinde olan virüsü şu ile uzaklaştırıyor.

  Şehirlerin atık su kanallarında denize dökülen kısımlarda balçıklar içinde Corona virüse rastlanıyor.
  Düşünün, ne kadar dezenfektan özellikli çamaşır suyu deterjan sabun şampuan vb ürünler temizlik için ev iş yeri vb alanlarda kişiler kullanılıyor ve buna rağmen atık su kanallarında balçıklar gibi alanlarda Corona virüse rastlanıyor.

  Hatırlayın, sterilizasyon yapılan yoğun bakım üniteleri, hastahane, halkın toplu olarak bulunduğu AVM vb kapalı alanlarda yerlerde havalandırma boşlukları klima filtreleri vs bölümlerinde Corona virüse rastlanıyor.

  Üstelik halkın kullanılan maske eldiven kağıt ıslak mendil vb ürünleri çöpe atması ve bu çöplerin normal geridönüşüm evsel atık vb kategoride işlem görmesi, çöp toplama alanlarında tutulması, örn; leşçil martı kedi köpek vb hayvanların bu çöplerde olması, çöp toplama işleme alanlarında insanların çalışması, bu çöplerin taşınması toplanması için kullanılan araçlar vb hesap edilirse virüsü yok edecek (aşı virüsü yok etmez, aşı oldum virüs öldü diyen ya zır cahil ya geri zekalıdır) aşı ilaç icad edilse bile (ki bu şimdilik imkansız. en azından bilimsel olarak 50 yıl sonra belki olur) yukarıda ki durumlar ışığında Corona virüs artık influenza virüs gibi hayatımıza girdi.

  Bu evsel atıklar, en azından karantina kapsamında olan insanların atıkları tehlikeli nükleer atık, biyolojik atık gibi muamele görmeli ve asla açık alanlara çöp toplama alanlarına, geri dönüşüme dahil edilmemelidir.
  Virüsler mutasyon vb konulara girip daha önce de çeşitli konularda belirtmiş olduğum Corona virüsün hayvandan-hayvana, hayvandan-insana, insandan-insana evresi insandan-hayvana aşamasına gelirse bu canlı yaşam için kıyamet demek olur.

  Bu tartışmalar akademik araştırmalar ekranlarda yayınlarda (ülkemizde) pek işlenmiyor.
  insanlar bu konuda bilgisiz ve eğitimsiz.
  ... thebiggraywolf