bugün

hayallerimi süsleyen müthiş defans hattı, maginot hattı, aşılmaz kale.
"eger bu defans kasımpaşada olsun şampiyonlar liginde ceyrek final oynamassa adam deilim" diyesi gelsede insanın cok da uçmamak lazım.bu defans hattı takımı küme düşürür.
al birini vur otekine topculari.
(bkz: kazma-kürek-kalas-odun)
çok iyi bir dörtlü olabileceğini düşündüğüm savunma hattı. tabi okey için.
sabri yi ayrı bir yeri koyarım arkadaş. sırf galatasaraylı olduğumdan değil. bu adam takımı için elinden gelenin en fazlasını, hatta dahasını bile yapan bir adam.neden sözlüklerde yerden yere vuruluyor anlayabilmiş değilim hala. tamam 2 sene öncesine kadar belki galatasaray da oynamasına karşıydım ben de. ammavelakin düzeldi bu adam artık. belki de takımda en çok koşan , en çok mücadele eden adam sabridir. vücut çalımlarında ne kadar başarılı olduğunu saidou ya attığı çalımla da gördük zaten * . hele o üçlü çektirmesi yok mu sahanın ortasına geçerek ? orgazm oluyorum şerefsizim.
bir maç oynayıp iki maç oynayamayacak defans dörtlüsü.

baki her maç atılır, deniz her maç gol attırır kendi kalesine taraftar döver, ibrahim üzülmez kafası önde koşar ama duramaz reklam panolarına çarpar ağır yaralanır, sabri ise babası çağırır gel fırında ekmeklere bak diye...
sabri sarıoğlu - 31 kez a milli
deniz barış - 25 kez a milli
baki mercimek - 1 kez a milli
ibrahim üzülmez - 37 kez a milli

dalga mı geçiyorsunuz? bu defans hattı süper ligdeki en az 10 takımın hayalini süsler.
tiye almak için pek uç bir örnek olmamıştır, zira sabri ve ibrahim üzülmez sezon başından beri vasatın üzeri bir performans sergilemektedirler. özellikle sabri'nin kıymeti, sakat olduğu dönemde galatasaray taraftarınca daha iyi anlaşılmıştır.
oyuncuların bireysel hata yapabiliteleri, garip tipleri ve ilginç tavırları da referans alınmıştır kazmalıklarına ilave olarak.
bir ümit milli takımının geri dörtlüsüdür. hani sahaya çıkarlar ama bi ümit.. sabri ayrılır diğer üçünden.
sabri'nin yerine uğur uçar konulursa milyonlarca insan cehennemi naklen izlemiş olur.
(bkz: fantastik dörtlü)
sol kanadı çok alternatifli olan ama sağ tarafı sadece sabri'ye emanet edilmiş olan defans dörtlüsüdür.
costacurta lı maldini li kadrodan sonraki en iyi defans bloğudur.hey yavrum hey, üçüncü maçtan sonra takım arkadasları linç eder bunları yanlız.
sabri' nin yerine kesinlike cihan haspolatlı' nın, ibrahim üzülmezin yerine de orhan ak' ın oynatılması gerekir. bir galatasaraylı olarak zamanında bu ikilinin ne haltlar yediğini çok iyi biliyorum çünkü. orta ikili içinse tek lafım olamaz, kusursuz olmuş.
hucum ettikleri kaleye seyirci alinmamasi gereken bir defans hatti.
muhtesem sutlar icin hazirlik yapmak sart.
(bkz: oyle bir dalga gecmeye calismak ki rezil olmak)
bu dortluden birinin sakatlanma ve ceza alma olasılıgına karsı yedek kulubesinde ali eren beserlerin de oturması ile cin seddinden daha etkili olacak savunma 4+1lisi.
voltran voltran voltran!!!

deepnot: voltran oluştururken sabri nin ''başı ben olmazsam oynamam'' şeklinde bir beyanatı vardır.
ötekileri bilmem ama sabrinin oynadığı maçta rakip takımda emre bölez oğlu olmasa iyi olur. allah muhafaza kırtlaklayıp tokatlayabilir. (bkz: galatasaray fener maçı)
sabri olmazsa olmazdır.
deniz barış ı zaten konuşmaya gerek yok.
diğerlerini boşverdim bile.
bilica nerde?