bugün

En çekilmez insan tipidir özetle.
fikirlerini körü körüne savunan yenilikçiliğe aykırı düşünen ve de bir başkasının görüşünü kabul etmeyi veya doğru bulmayı aşşağılık olarak gören birey. Hiç çaba sarf etmeyiniz he deyin geçin.
insan ömrünü çürütme kabiliyetinde olan insanlardır.
Deveye hendek atlatmak daha kolaydır.
Anlatırsın, gösterirsin, yazarsın, çizersin, kanıt gösterirsin, yemin edersin lakin fikirleri asla, kat' a, zinhar değişmez.
Geberin ulan!
konuşurken dinlemez, kendi konuşması için susmanızı bekleyen insan tip. söylediğinizn zerre önemi yoktur
paşa keyfim ne isterse onu yaparım.
Kendilerine laf anlatmaya çalışmak zaman kaybı olan insanlar. Zaten çoğu dinlemeye bile tenezzül etmez, dinliyormuş gibi yapmakla yetinirler.
Gözüm, aklım, fikrim var deme hepsini öldür!
Sana çöl gibi gelen, o göl diyorsa göldür!
*
(bkz: düşman başına)
*yeniliğe kapalı insanlardır.
* yaptığının doğruluğuna tam inanmış ,kararlı ,kendine ve düşüncelerine güvenen kişidir.
eğer; ikinci seçenekteki insan olmasının yanı sıra anlayışlı ve saygılı ise tadından yenmez.
ilk seçenektekinin çevresine allah sabır versin,ona sözüm yok zaten...
aklı, fikri, zikri, mantalitesi kısaca her şeyi sabit insanlardır. gıcıktır efendim... böyle insanlara laf anlatmak deveye hendek atlatmaya benzer, ötesi yoktur. nuh der peygamber demez. ben bilirim, ben ederim tavırlarında kendini beğenmiş hali dikkatlerden kaçmaz. biraz sonra kafa göz girişileceğinin farkında değildir.**