1. 1.
  zaten çok zengin olmalarına rağmen neden malta diye düşünmeden edemiyor insan. eğer hızlı bir şekilde geçiş yaptılarsa bunun en hızlı yolu 650k avro yatırım ile mümkün olabileceği imiş. bir de 150k devlet hissesi diyor. ne olursa olsun ülkeden böyle yüklü sermayelerin çıkması pek anlaşılır durum değil. bilen aydınlatsın

  haber:
  https://www.sozcu.com.tr/...ndasligina-gecti-2970560/

  bilgi:
  https://www.superhaber.tv...igi-kac-para-haber-164635
  ... aklimakomikbisigeldi
 2. 2.
  Adalar benim de ilgimi çekiyor. Kafa dinlemek için adalar ideal.
  ... selia
 3. 3.
  Vay anam vay neler dönmüş serhat ya!
  Biz suriyelileri poşeti tartışırken atı alan maltaya geçmiş.
  Ama güler sabancı 'yı takdir ediyorum. Berat albayrak a güvenim tam derken bir yandanda maltaya başvuru yapıyormuş. Iyi oyunculuk.
  3 ... kerox
 4. 4.
  sabancıların malta vatandaşlığına geçmesi
  1 ... gezdimgordumyenildim
 5. 5.
  sermayedarlar da yavaş yavaş gemiyi terk ediyorlar. gün gelecek, sıcak paraya hasret kalacağız. bunun olacağı çok öncesinden belliydi, herkesi uyardık.
  ... tacettin limoncuoglu
 6. 6.
  Malta bildiğim kadarıyla ingiliz milletler cemiyeti üyesi. Yani ingiliz toprağı sayılır. Aynı zamanda Akdeniz'de ingiliz bankacılığının üstlerinden birisi.
  4 -3 ... daisyfuller
 7. 7.
  çünkü vergi vermek istemiyorlar.
  4 ... masklavi
 8. 8.
  yüzde 11 büyüdüğümüz için yapmışlardır. koskoca bakanlar damatlar reyizler ve bunların amansız takipçileri atv-ahaber-sabah gibi medya kuruluşları ve bunlarında amansız takipçisi olan akp li büyük oyun bozucular yanılıyor olamazlar.

  sabancılar da tıpkı merkel gibi tıpkı macron gibi tıpkı o sarı gafa tırrammp gibi kıskanmış belli ki bu büyümeyi. siz bu kadar büyüyünce ihracatınız yüzde bilmem kaç artınca ithalatınız şey olunca bizde gider malta da şey yaparız demişler. hani vardı ya mahallede topu olan tombalak çocuğu kıskanıp kaldırımda yanaklarını şişire şişire bakan çocuk. onnar gibiler. türkiyenin büyüyüşünü çekemiyollar..

  bu büyük resimcilerle makara yapmak bir yana bu olay ciddiye alınması gereken bir şey. büyük sermaye sahipleri başka ülkelerin vatandaşlığına geçiyorsa veya sermayelerini taşıyorsa o ülkede gelecek olan bir fırtınayı gördüklerinden veya öğrendiklerinden olur. bu adamlar öyle sayısal loto tutturup veya şansa bala parayı bulup zengin olan aileler değiller malum. ülkede zaten 3-4 tane büyük aile var böyle sabancılar gibi koçlar gibi.
  8 -3 ... mel mel bakan gibson
 9. 9.
  sabancılar niye malta ya kaçsın yahu?

  sabancılar her zaman iktidar kimse ona destek olmuşlardır. sonuçta bunlar "adanadaki kayserililer" . koç larla aralarında zerre benzerlik yok.

  ayrıca adamlar kahvaltıya abd ye , öğle yemeğine fransa ya, akşam yemeğine avustralya ya gidebilir zaten. malta ne alaka?

  malta vatandaşlığının tek sebebi "vergi" kaçırmak olsa gerek. malta gemiler için de önemli bir ülkedir. "malta bayraklı" gemi çoktur, çünkü az vergi ödersiniz. bu olayın sebebi de "vergi" dir eğer gerçekse.
  4 ... uzakyolun yolcusu
 10. 10.
  Aklıma rahmetli Sabancı'nın şu sözleri geldi;

  https://m.youtube.com/watch?v=Anur2f1CW5g+
  8 -1 ... zeki muren baligi