1. 1.
    ankara beşevlerde konuşlanmış şekli itibariyle birçok çağrışıma sebep olan yurt.
    1 -1 ... cnkt
  2. 2.
    üniversiteye yakınlığı dolayısıyla genelde gazi üniversitesi öğrencilerini barındıran, yurt-kur'a bağlı, çok katlı, sekiz ve on kişilik minicik odaları olan, çocukluğumda hakkında çok fena dedikodular duyduğum, manzarası iyi olan yurt.
    2 ... ruyagordum
  3. 3.
    üniversiteyi kazandığımda kyk'nin bana verdiği yurt. ankara'da olanından

ama ufak bir sorun vardı ki ben erkeğim ismim deniz olduğundan direk kız damgasını basıp yollamışlar beni. ben de valizimi alıp sabancı yurduna gittim.

danışmadaki kadın beni inatla yurda almak istemedi. bu devlet memurları... işlerine gelince evraktakilere dogma muamelesi yapar orada ne yazıyorsa odur derler, işlerine gelmeyince kabul etmezler. ne olurdu sabancı kız yurduna çıksaydım
    64 -1 ... rejected
  4. 4.
    ankarada olanı 9 şiddetindeki depremde bile yıkılmayacak bina imiş. * * *
    ... omrum tribunde gecti
  5. 5.
    sabancı grubu tarafından hacı ömer sabancı anısına yaptırılan kız yurdu. ayrıca gece belirli bir saatten sonra bu yurdun önünde gazili ülkücü tayfa devriye gezerek ahlak zabıtalığı yapmaktadır.
    4 ... sara nobetcisi
  6. 6.
    ankaradakine kız kulesi de denen yurt.
    6 ... witch
  7. 7.
    ankara'da bulunan gökdelenimsi yurttur. şöyle bir olay yaşanmıştır.

yurtta kalan kızlardan biri bir kağıda erkek arkadaşıma doğum gününde değişik ne yapabilirim diye yazmış ve asansöre yapıştırmış. bir daha asansörü kullandığına koca harflerle kağıtta şöyle yazıyormuş:

ver
    6 ... cranium
  8. 8.
    bursa ataevler'de bir "şubesi" bulunan yurtlar zinciri.
    ... rantulas
  9. 9.
    Sozlukte yazarken,arada sırada ilk katından son katına kadar gözgezdirdiğim yurttur.insanı heyecanlandırıyor tabi karsısında gokdelen dolusu kızın olması.*
    4 -1 ... seyin seysinin seysi
  10. 10.
    bi ara, * banyolarına gizli kameraların takıldığı söylentisi dolaşan, dolaşmakla kalmayıp gazetelere konu olan bi yurttur.. okula giden yol üstündeydi önceleri, her geçtiğimde iç geçirirdim: allaım, benim haremim yapıversen orayı, diye..
    6 -1 ... maxinator