1. 1.
    Sürekli yaptığımdır. Mutlu edin insanları.
    2 -4 ... the president
  2. 2.
    (bkz: cenneti garanti eden hareketler)
    1 ... argunteg
  3. 3.
    benim günaydım deyişim bir lütuf diye düşünüp kendini beğenmişlik yapan tiplere ayar olan temizlik görevlisine günaydın demektir.
    9 -1 ... yok bir steamim
  4. 4.
    ben kendi anneme babama bile günaydın demeyen biriyim sen kimsin ya. kimseye günaydın demem çünkü banane.
    1 ... hastavilla
  5. 5.
    temizlik görevlisi diye ekstra mutlu etme ihtiyacı neden?

iyiliğinizde bile kötülük var defol.
    1 ... depresif prozac
  6. 5.
    ben bunu bir sefer denedim lâkin temizlik işçisi moron moron, ters ters bakınca bir daha dememe kararı aldım..

temizlik işçisinin aklından geçen ;

(bkz: deli mi lan bu)

tarafımdan hissedilen ;

(bkz: oğlum bak git)

ve ayrıca ;

(bkz: deveyi diken)

akabinde ve detayında ;

(bkz: burası isviçre değilmiş bunu bir kez daha anladım)
    2 ... kiss kiss bang bang
  7. 6.
    insani duygularla, içten bir şekilde derseniz güzel olandır. Bizim oradaki görevli abla daha 30'larında capcanlı bir kadın. Gayette güzel sohbet ederiz, kafalarımız uyuşur. Hatta beni kimsenin eleştirmediği kadar eleştirir. iki gün üst üste kırmızı ruj sürdüysem "kız abarttın artık" falan der hatta. Ne var yani bunda? Yok kendimizi üstün görüyormuşuz da bilmem ne. Herkesi kendiniz gibi sanmayın bence.
    1 -1 ... vasilissa
  8. 7.
    çalışan bir insana selam vermektir. aynı şekilde sabah poğaça alırken orada çalışana selam vermek, yada akşam eve giderken fırından ekmek alıp selam vermek gibi.
    ... cilveli ahmet hoca
  9. 8.
    emeğe saygı duyan ve klişelerden uzak emekçilerin yanında olan insanların her daim yaptığı selamlama şeklidir. günaydın diyen insan bir şey kaybetmez, kimse ona puan falan yazmaz. temizlikçi arkadaşın yüreğinde bir ışık, yüzünde bir gülücük oluşturur sadece. bu da büyük bir şeydir insanlar için.
    13 ... aalper
  10. 9.
    Günaydından ziyade "kolay gelsin" demek daha iyi olabilir.

Hatırlıyorum da küçükken böyle dediğim için annem ne çok azarlamıştı. Elin adamına neden 'kolay gelsin' demişim. Neden öyle dikkat çekmişim. 'Kız başına' neden böyle diyormuşum. O kadar rahatsız olmuştum ki bu muhabbetten uzun zamandır ilk kez geçen gün dedim tekrar. Adama bakamadım bile. Ama hızla geçtiğim için zar zor, güler bir sesle "Sağolun, iyi günler" diye yanıtladığını duydum.
    1 ... papatya katili