1. 1.
    polise tokat atan, terörist, devletin birlik ve bütünlüğüne zarar veren, milletin kutsal değerlerini yıkmaya çalışan. emperyalist devletlerin yönettiği * sözde milletvekili sabahat tuncel 8 yıl 9 ay hapis cezası alırken.

bu devletin şanlı bir paşası olan, apo ve şemdin sakık itlerinin yakalanmasını sağlayan, istanbul milletvekili * emekli korgenaral engin alan'a ise 18 yıl hapis cezası verilmiştir.

sözde sebep ergenekon sanığı olması iken gerçek sebep çanakkale'de tayip gelirken ayağa kalkmamasıdır. tayip muhtemelen kendine rakip olacağını düşündüğü için bir paşayı daha saf dışı bırakmıştır. engin paşa meclise girseydi eminim akplilere ağzını açtırtmayacaktı.

türkiye'de ki adelet sisitemine güvenim bir kat daha arttı (!)
    o hapisten çıktığın günü seninle beraber bizde sabırla bekleyeceğiz paşam!
    14 -5 ... siganfudaki onbasi
  2. 2.
    türkiye'deki adalet kavramını özetleyen durum.

biri general diğeri vatan haini...

tarih bunu da yazacak!
    2 ... saldirayterk
  3. 3.
    devletin cemaatin, cemaatin de abd'nin elinde olduğu ülkede, askerlerin delilsiz veya düşünce suçundan tutuklanıp, eyleme katılan terör örgütü üyesinin salındıktan sonra bomba patlatması ve tekrar aranması olayını akıllara getiren ceza. yetmez ama allah belanızı versin. veriyor zaten. ayrıca bakın: sabahat tuncel e 8 yıl engin alan a 18 yıl ceza

500 pkk'lıyı serbest bırakan adamlar teröristle savaşan askerine hapis cezası veriyor. hep demişimdir cemaat ile beyni yıkanan teröristler arasında bir fark kalmadı diye. çünkü ikisinde de beynini kaybediyor insanlar. kin soslu beyin yıkamayla mantığı elden kaybediyorlar.
    4 ... anambunelan
  4. 4.
    devletin terörize edildiğini, milletin teröre sürüklendiğini, vatanın teröre teslim edildiğini gösteren en bariz delildir.
    bu ülkede vatan hainleri, vatanperverler çamura bulanırken, pirupak edilmektedir.
    2 -1 ... turkpence
  5. 5.
    kürtçü darbe, kürtçü cemaat, yarısından fazlası kürt hükümet...
    2 -1 ... darius ve krezus reloaded
  6. 6.
    hukuğun tüm alanlarını kendi adamlarıyla dolduran akp ve cemaatin mhp ye attığı okkalı şamarın neticesidir.

ha mhp bundan akıllanır mı? asla, her fırsatta erdoğanın sağlığına dua etmelere her zorda kaldığında arka çıkmalara her şartta el kol pati indirip kaldırarak kanunlar çıkartmasına desteğe devam edilecek elbette.
    2 ... djnre
  7. 7.
    (bkz: mhpli vekile 18 yıl hapis)
    1 ... gizemlipesimist
  8. 8.
    "burası türkiye, olur öyle" diyecektim ama son anda dilimi ısırdım. burası türkiye olmaktan yavaş yavaş çıkıyor galiba..
    ... arbutus unedo
  9. 9.
    Biri var olan eli kanlı bir terör örgütü üyesi, digeri hayal dunyalarında geliştirilmiş ve sisirilmis bir örgütün üyesi.
    Ergenekon uydurulmus, yakistirilmis bir oluşum. Varlığına inan beri gelsin.
    Bunlar içki masaları konuşmaları. Gerçekle uzaktan yakından alakası yok.
    Ben böyle düşünüyorum.
    Ancak seriatin kestiği parmak acımaz. Vicdan acır. Acıdı. Yazık!
    Biri pasa... Digeri k...r. Bu adalet mı?
    1 -1 ... ozan oyunbozan
  10. 10.
    türkiye de adaletin olmadığını gösteren durum.
    1 ... belkiyineyasarizbizi