bugün

Tatillerin başladığı ilk gece dönüştüğüm insandır. Beynim kendini tatillere göre ayarlıyor gibi. istersem sabah 5 te kalkmış olayım, ertesi gün tatilse sabaha kadar oturabilirim.
Saatlerdir aynı şeyleri düşündüğü halde, gene de bir çözüm bulamayacaktır. Çünkü o çözüm, beklediği an gelmez. En dikkatsiz olduğu an gözünün önünden kaçıp gider.
işsiz insandır.
Bu konuyu saat 22.00 de ellerimi yıkarken düşündüm sanırım genetik. çünkü bebişimde de aynı olay var kesinlikle 03.00 04.00 den önce uyumuyor. Anne babasından az uyuyan bebek olabilirmi bir de o kollar baş sağa sola hoppa hoppa oynamaz mı. nasıl bir enerji var.

Muhtemelen atalarımız herkes fosur fosur uyurken gece nöbet tutuyor, gecenin sessizliğinde kafa dinliyordu. 23.00-02.00 de salgılandığı söylenen Melatonin için 04.00 05.00 gibi yatarken göz bandı takıyorum daha derin uyuyorum ama Melatonin yine salgılanıyormu bilmiyorum.

Nadiren de olsa hafta sonlarında günleri uykusuz birleştirdiğim olur. Hiç uyumadan uyumuş gibi normal hayata devam edip sonraki günlerde de normal uykuyla devam etmek.

Birde bunun tersini görüyorum uyanık olduğu halde tam uyanmamış insanlar, şalter inmiş, kafa basmıyor, gözler açık, bilinçli bilinçsiz yürüyor, konuşuyor ama algılar kapalı, beyin basit işlerin ötesinde stand by modunda geziyor. Multitasking herkese göre değil bazen artarda 2 soru sordun hangisini cevaplayayım diye söyleniyorlar.
Bu saate kadar uyumadım. Bakacağız artık.
Aklı oturuyordur. Anı sayfalarını çevirip defalarca okuyarak.
Uyku düzeni bozulmuş insandır.
Sandalyede masaya monte edilmis bir dirsekle oturan o sahis benimdir. Cunku bu bir vize haftasi ve cunku tek tek ceviri yapmak , konuyu anlamak icin sıkıcı filmi izlemek hiç cazip degil ve dahi dirsegim ve parmaklarim onlar agliyorlar.
Dünyanın en saçma eylemlerinden aynı zamanda da en haklı eylemlerinden. Böyle de bir durum.
uyutmayan bir derdi vardır.
çok öfkeli olduğum zamanlarda bölük pörçük, 10ar dakika arayla uyanarak uyuyacağıma sabaha kadar uyanık kalıp sözlük, twitter ortamlarında takılmayı tercih ederim.
işsiz insandır.
sabaha kadar gözlerini uzun süreli kapatma eylemine girişmemiş kimsedir.
Bazen mecburiyetlerin sonucunu yaşayan insandır...yapacak bir şey yoktur.
Aklında sorunlar olan insandır. Evet.