bugün

2 gündür başıma gelen hadise. ulan gece gece çalışılmıyo sabah erken kalkıp çalışırım diye yatıyorum. saati kurmama rağmen sınavdan yaklaşık 1 saat önce kalkıyorum. yalnız, uyandığın andaki duygu yogunluğu paha biçilemez.
gece çalışmadan yatmaktır. anlamsız bi şekilde büyük bi hevesle yapılır. sanki kalkılacakmış gibi evdeki bütün saatler kurulur. muhtemelen evde bi ordu kalmaktadır ama yine de uyanmak mümkün olmaz.
(bkz: nazif öss yi kaçırdın)
(bkz: kendimize söylediğimiz yalanlar top 5)
çünkü uyku her zaman daha caziptir...
aha da daha dün yaşadığım durum. lanet olsun mükemmel tespit. hukuk sınavımız var idi. gece çalışamadım tabi her zamanki gibi pat diye uyudum saati de erkene kurdum çalışırım diye ama arkadaş ertele ertele ertele sınav saatine kadar alarm ertelenir mi ulan?
okulun uzayıp gideceğinin göstergesidir.*
sabahın 9'unda sınav varken hala buralarda bir şeyler karalamaktır.
her yıl vize ve final dönemlerinde yaşanan yorgun öğrenci ritüeli. o saate sınav mı konur lan.
anca sınava yetişmenizi sağlar o da trafik yoksa ve mesafe de uzak değil ise.
bi daha yapmamak üzere kendimize söz veririz ama bi dahaki sınav döneminde gene aynı durumla karşılırız.
(bkz: hayırlısı olsun).
1 saat sonra kalkıp sınavı kaçırdığım için, şaşılmaması gereken bir durumdur.

(bkz: gör gör neleri var)
aslında bazen bir uyuyup bir daha uyanmamak geçiyor içimden.lanet olsun ..mına koyum aynı şey bana da oluyor ama bence bünye işine gelmediğinden uyanmıyor..
acayip derecede işe yarayan ve o sınavdan en az 70 almayı garantileten denilebilecek tembellik durumu.
uyku > final gerçeğini yüzümüze bir osmanlı tokadı gibi vuran olaydır. s***
anlatılmaz yaşanır dediğimiz durumlardandır.
en azından bardağın dolu tarafından bakılması gereken durum. Sınava geç kalmayacaksın. *
artık otobüs minibüs ne bulursa oralarda yol boyunca bakılabilinecek her yerde sınavın başlamasına saniyeler kalana kadar bir şeyler öğrenme çabasında olacak öğrenci .. ya da bir sonrakine deyip her şeyi salan öğrenci olmak üzere ikiye ayrılırlar ..
toplam on sayfa notu olan bir sınav için geç kalınmış sayılmaz şahsen. okul evimin karşısında 1 saat verimli çalışarak başarmak imkansız değildir.
o bir saati nasıl verimli geçirebilirim diye düşünürken akla kopya gelir ve bu riski almaya değip değmeyeceği düşünülür.* her ne kadar kopyaya güvenilsede insanın içineki 3,5 hissi durmak bilmez.