bugün

Sabah işe veya okula gidenler çok iyi bilirler tabi sokağınızda sizden önce yola koyulup yola renkli renkli balgam atan komşularınız varsa. Bazen bogk bogk yaparsınız kusma derecesine gelirsiniz. Bazen görüp küfür edersiniz. Ve bazen de üstüne basarsınız.
askerde, sabah mıntıkasında sık sık görülen bir durumdur.
sigara içmeyenler için iğrenç bir durumdur. sigara içenler zaten her sabah lavoboda görürler onlara bişey olmaz.
şu anda midem bulanıyor. okuyamayacağım.
pisliktir .
içine saplanmış karıncalar olur bazen. kötü manzaradır.
sabah yolda bal görecek halimiz de yoktu! *
aslında çok duygusal bir durum. hele eserin sahibiyle de karşılaşırsanız günün anlam ve önemi artacaktır..
gerçekten ıyy dedirten bi olaydır ve kusma nedenimdir.
Okula sigarasını içe içe giden liselinin eseridir. Sigaradan tükrük zehirlenir ve balgamı ile dışarıya çıkartır. Daha önce görmüş olduğum bir durumdur.
Sizden önce o yoldan biri geçmiş ve "ğğğğhhhhıııtttt tıffuuuuu" demiştir hepsi bu.
Bir, sabah işe gitmek üzere evden çıkarken, merdiven kenarlarından tutmak için elinizi uzattığınızda, elinize yapışan, psikolojik versiyonu tüm bedeninize, ağzınıza gözünüze bulaşan, yine psikolojik versiyonu ile, içi balgamla dolu bir havuzda boğuluyormuş hissini size doyumsuzca yaşatan balgam değildir. O eli kesip attım ben orada bıraktım! Zorunlu olmadıkça kullanmıyorum desem yeridir. Böğğğ kusacağım gaiba!

Evet bu başıma geldi! Bal yiyemiyorum aylardır ulan! Balgam geliyor aklıma hemen o an. Merdivenden inemiyorum!

Bir de bazı amcalar, bunun benzer bir versiyonunu, ağaçların, direklerin kenarına yapmak suretiyle yine berbat bir gün geçirmenize neden olurlar. Tek parmaklarını burun deliklerine kapatırlar, olanca hayvanlıkları ile hööönkkkk diye hönkürürler! Ellerine bulaşan sümüğü de ya bir ağacım gövdesine, ya da telefon, elektrik direğine silerler ve yollarına devam ederler. Ne iğrençsiniz siz be!
her sabah düzenli olarak görülünce, kısa sürede bağışıklık kazanılır. artık asla mideniz bulanmaz. asla.
aç karnına gördüyseniz, üstüne bir de sizin kusacağınız muhtemel olan durumdur.
az önce yolda yürürken tüm hayat enerjimi, klasik olacak belki ama " yaşama sevincimi" çalmış gitmiş görüntüdür.

sığır herif. dağda mı yaşıyorsun lan gevşek. hem de benim güzel semtimde. nezih, temiz mahallemde ? nasıl bir yaratıksın sen ? utanmaz herif..

bugün de sinirden kendimi kesecek kıvama geldim şükür.