bugün

genellikle yazın gelişen durumdur.
şöyleki;
kişi bütün yıl iş, okul tırı vırı nedeniyle erken yatıp erken kalkmış.
ama gel gelelimki yaz gelmiş ,sıcaklığın etkisi ve boş boş oturmanında verdiği rahatlıkla sabahlara kadar sözlüklerde forumda dolanıp sabah 7 de yatıp akşam 6'da kalkan bir yaratığa dönüşmüştür.*
4 aydır gerçekleştirdiğim eylem. Metabolizmayı alt üst eder. erken uyumayı özlersiniz.
herhangi bir barda çalışırsanız başınıza gelecek durum.

(bkz: ben bunu her gün yaşıyorum)
blade'in bile vampir haliyle yapmadığı düzensizlik, sözlükçülerin kaderi.
an itibariyle gerçekleştirmek üzere olduğum eylem. çok uykum var be sözlük.
Annelerin hoşlanmadığı durum. Bu durumdaki kişi de annenin odaya girip "yat artık" demesinden hoşlanmaz.
aynı evde yaşadığın insanlarla iletişimi koparan olay.
yaz tatilinde öğrencilerin yaptığı şeydir sabaha kadar pc, ps, tv başında oturulur güneş doğunca ya da bundna bir kaç saat sonra yatılır.
aileyle çocuk arasındaki ilişkilerin bozulmasına neden olan durumdur. ancak bunun tadını çocuk bilir. gece kuşu olmak başkadır.
aile bireyleri işe gitmek için kahvaltı yaparken onlara eşlik etmek, ailece beraber olmak için yapılan eylem. ne olacaktı? sabaha kadar oturup bir dizinin bir sezonunu bitirmeye çalışmak mı?
(bkz: sabaha kadar uyumayıp işe giden insan)
Şu sıkıcı günlerde yapılması elzem olan harekettir.

Neyse lan yarın 14:00 - 15:00 gibi görüşürüz.
son birkaç haftadır alışkanlık haline getirdiğim eylem.ewed
Sabah da yatamamak kadar kötü değildir. Zombi gibi yaşıyorum lan.
sağlık için gece uykusu olmazsa olmazmış;
1. Gece, saat 23.00 ile 04.00 arası uykuda geçmeliymiş,
2. uyunulan yer serin ve havadar olmalıymış,
3. Uyku, Düzenli olmalı, aynı saatte yatılıp, aynı saatte kalkılmalıymış.
insan bedeninin kendini tazelemesi, hücre yenilenmesi ve tüm iç organların dinlenip, işlevleri için gerekli olan yenilenmeyi sağlamaları için, gece uykusu olmazsa olmazdır.
O hormonlar, enzimler...vs.. ancak gece uykusunda en verimli salgılanmayı gerçekleştirebilir.
Uyku mühim mesele, es geçmemek, hafife almamak gerekir.
Ben demiyorum, bilim insanları diyor!
Gündüz yaşanan ses kalabalığından kaçıp, Gecenin derin sessizliğindeki tek ses olmaktır. Sanki ıssız ormanda kendi halinde bağıra bağıra şarkı söylüyormuşsun gibi bir şey. Tabii bu yalnızca yalnızlığı samimiyetsiz insanlara, güneş ışığını ay ışığına tercih edenler için geçerli bir durumdur. Onun dışında kazara uyku düzenini bozanlar için depresyon sebebidir. Gerçi Karanlık, sessizlik herkesin psikolojisini bozar ama Yanan bir kibrit de bir kere daha yanmaz. Depresyona girmek de neymiş amk Biz zaten depresyonun ta kendisi olmuşuz.
Sabah uykusu gece uykusunun yerini tutmuyor. insanoğlu karanlıkta uyumaya programlı.
Diyene bak mk her gece 11 oldu mu yatacam diyorum yine sabahliyorum.
Ağır işsizlerin ve öğrenci tayfasının sıkça yapmış olduğu eylem.
işsizliğin temeö prensibidir. Ama sonra gece on ikiyi etmek zor oluyor.