bugün

3 yaş ile kabul edeceğim durum. öyle bir ülkede doğmuşuz ki 21 yaşında hayata karamsar bakıyorum.
Asla gecmis kotu gunlere donmek istemem. Bugunde sıkıntılar olsada yine dun kadar kotu degil. Dun kadar zayif degilim en azindan.
15 senelik akp iktidarını yeniden yaşamak anlamına gelebilecek durum.

aman allah korusun, yeter...
11 yaşıma dönerek hayatımın en boktan dönemini yaşamak istemem. Gerçi şu anki bilgi ve tecrübemle neden olmasın ama ilerleyen yıllarda çekeceğim onca fiziksel acıya değmez.
"nereye müracaat ediyoruz laaaaayyyn" sorusunu sordurtan/haykırttıran muazzam gelişmedir. gene 17 yaşıma dönüyorum harika olurdu olsa be.
bi kerelik güzel ama ya bi daha olursa... eyvah. hiç 22 olamıcak mıyım yarabbim...
ilgi çekici eylemdir.
Memleketin en az yarısı bunu istemez.

Sebep iktidar

Düşün yani kişisel sıkıntılar falan geri planda ortak dert olmayı başarmışlar.
8 yaşında olmak da güzel olur.
ben ve akranlarımı yok edecek durum. (bkz: yaşasın ergenlik)
radyo ve kaset
tüplü tv ve UHF VHF
android ios vb kavramı yok
sevgili ile renkli sayfa kağıtlarıyla mesajlaşma
ev ödevleri
pazar banyoları
lacivert süveterli okul günleri
vs vs.
aslında 19 sene yapsak şunu... fenerbahçe olağan kongresine sızar vefa küçüğün 2 oy fazla almasını sağlardım. böylece bütün fenerbahçe camiasının 19 senesini kurtarır aldığım hayır duaları ile cennetin en güzel yerine yollanırdım.
(bkz: Varım diyor)
11 yaşıma dönüyorum. ilkokul 5 de filan oluyorum sanırım. ergenliğin ilk yılları ne hızlıydım be. pihuuuuuu.
Yeniden hastanelerde yıllar geçirdiğim, çocukluğumu yine yaşayamadığım bi zamana dönmek. iki ucu boklu değnek ne geçmiş ne şu an yaşanmaya değer.