bugün

güne sağlıklı bir başlangıç yapan insandır. temiz havada, hafif bir koşu ve ardından vucüdu rahatlatıcı hareketlerle spor tamamlanır.
nispeten sağlıklı insandır.
harikadır. müzik dinlenerek bisiklet sürmek çok daha güzeldir.
(bkz: sabah seksi yapan insan)
boş vakti epeyce olandır.
erken kalkmak gerekir. 6:30 da koşu pistinde olman lazım ki işe geç kalmayasın. hayata bakışını, duruşunu değiştirir. herkes kahvaltı sonunda sigarasını yakarken, sen muzlu sütünü yudumlarsın. 35'i devirmişken hala 20'lerde nasıl göründüğünü bıkmadan sorarlar, ellerindeki sigaraya bakarak cevap vermeye usanmazsın.
güne muhtemelen yorgun başlayacaktır.
evinde koşu bandı bilumum diğer spor aletleri bulunan, spor için dışarıya adım atmadan bütün olayını evinde tamamlayıp peşi sıra duş alan insandır. şöyle bir şey de var ki; dışarı çıkıp sabah sporu yapan insanlar birbirlerini tanırlar. bir yandan yürüyüp bir yandan çocuğunun okul başarılarını da anlatabilirler.
(bkz: iki işi bir arada yapmak)

koşarlar koşarlar, parktaki aletlere binerler. erken kalkıp alet kapmaca oynarlar. ancak evinde spor yapan eleman hepsinden daha zayıftır. bütün park bahçe ona hayrandır. "yavv spor yapmıyor ama baksana taş gibi" replikleri yankılanır. küçük yerlerde daha çok rastlanılan bir olaydır.
günü vicdan azabıyla geçirmek yerine spor yapmayı tercih eden şahsiyettir. kendilerine kucak dolusu sevgiler (!)...
kürdan gibi olmasına aldırış etmeden, sağlık için on yıldır yapan komşudur.
yapabiliyorsa saygı duyulabilen insandır. birde bu modeli vardırki garip duygular silsilesine iter insanı.
- kalk sabahları koşalım olm kurudun uyuya uyuya.
+ ya bsg boşver ne koşucam banane hem ne faydası var.
- iyi tamam mk ben koşarım tek.

saat öğlen 3 civarı koşacak olan arkadaş aranır:
+ naber nerdesin ?
- olm bok gibiyim lan uyuyorum evde
+ sabah koşalım dinç olalım anlayışın buysa senin ben yıllardır dinçmişim haberim yokmuş *
- ya bsg wreker uyuyorum ben akşama görüşürüz.

tarzındaki sabah sporlarıda mevcuttur.
dışardan bakan uykucuların "vay salak" dediği insandır.
birde bunların eşefman giyinmiş göbekli ablalar modu vardır ki,1 kilo börek yemek için 2 saat parklarda spor aletlerinde çalışmak zorundadırlar.
(bkz: sabah ereksiyonu)
görsel
Kemal bey. Hayırlı sporlar...
özendiğim insan modelidir. sporu geçtim, sabah işe gitmek için, sıcacık yataklarını bırakan insanlara özeniyorum. başarınız daim olsun.
güncel Önemli Başlıklar