bugün

Kahvenin besin değeri yoktur.

Beyni uyuşturur, o kadar.
Filtre olsun türk kahvesi olsun jacobs monarch olsun farketmez her türlü kahve içip güne başlarım anca kendime getiriyor beni o acı.
Sırf amerikan özentisi demesinler diye Türk kahvesi içiyorum.
Ben de böyle ileri görüşlüyüm.
çay içenleri de ingiliz özentisi olarak tanımlayacaksak amerikan özentisi olmayı kabul ediyorum.

çayı hiç sevmem, sabahları ayılmam için 2-3 bardak kahve içiyorum, belki de kafein bağımlısıyım.

hem de bir düşünün; türk kahvesi diye bir şey var ancak türk çayı gibi bir tür yok.

özenti çay içenler bence.

hem çernobil patlamasından sonra bu ülkede çay aşkına binlerce insan kanser oldu, hala da olmaya devam ediyorlar, işte çay içenler böylesine cahil insanlar.
özentilikle alakası olmayan öz be öz türktür.
kahveyi dünyaya viyana kuşatması esnasında türkler tanıttı.
türkler amerika kıtası keşfedilmeden önce de kahve içiyordu.
sanki kahve bizim değilmiş gibi amerikalılara yamayan da vatan haininin farklı bir çeşidi işte.
edit: kahve yemen'de yetişiyor olabilir. dünyaya tanıtan türklerdir.
görsel

Madafakha!
Amerikanın değil, kendi kültürüne özenen insandır. Kahve türklerde 16. Yüzyılda tüketime başlanmış bir içecektir, çay ise ancak 19.yüzyılda sultan ii.abdülhamid'in yurt dışından fidanlar getirtmesi ile kültürümüze girmiştir. Biz kahve içerken daha amerika bile ortada yoktu ki onlara özenelim.
Sabah erken kalkarım kahvaltıdan önce kitap okurken kahve veya çay içmeyi severim. Kahve de içerken çay da içerken tek başımayım kimse görmüyor içtiğimi. Yani kimseye gösteriş olsun diye yapmıyoruz. Üstelik süreklilik kazandırılırsa uzun vadede mideye zarar verir. Kahve gösteriş olsun diye içilmez. Zevk için en sertinden içilir. Sizi gidi kompleksli insanlar.
etraftaki çoğu insanın sabah çay içmesi herkes çay içtiğinden özentilik olarak değerlendirilmeyip
insanların kahve içmesini özentilik olarak değerlendirmemelisiniz.
Canı kahve çekmiştir, neden bu kadar mana arıyorsunuz her şeyde.