bugün

yaklaşık olarak dört saat sonra kalkılacağı hakikatidir.
adama sorarlar "kardeş hayırdır senin işin ne buralarda" diye..
uykuya çiş molasıdır.
Bu saatte hatirlanan gercekse uyunmamasi daha uygundur.
empati kurunca üzüyor insanı gerçekten. neyse ki ikinci öğretimim.
Biraz daha erken kalkıp sabah namazıda kılınabilir.
Bir de günlerden pazartesi oluşuyla kombo mutsuzluk sebebi oluşturan durum.
Düşündükçe zaten az olan uykumun da kaçtığı gerçek.
Sabah 6da kalkıp o buz gibi havada yollara düşüleceği gerçeği insana tokat gibi çarpmaktadır. Fakat akıllanmayan sinsi bir ses, 3 saat için uyuma diye bastırmaktadır. Işte gecenin en zor zamanları.
uyumayan ben ve benim gibi insanlar için ölüm gerçeği kadar etki eden bir şey.
benim için 07.00da kalkma gerçeğidir. sabahın 8ine ders koymuş allahsız kitapsız pezevenkler. götümüzle dinliyoz zaten dersi o saatte.
çalışanların seve seve kalkacağı, öğrencilerin ise kesinlikle kalkmayacağı gerçeğidir.
yalan gerçektir.
bazen doğru olmayandır.
iki gün sonra işi bitirip sabah 6da uyuyacağım.
yaşasın.
şafak kaç tertip?

hangi saate göre dedirtir.
kimsenin moralini bozmak istemeden, kendi kendime sayıkladığım gerçektir. buraya yazmamın nedeni, kabulleniş duygusunun rahatlattığı gerçeğini yaşayabilmek. ya da iyi tarafından bakmak. zinde olmak vs vs. tamam ama iyi tarafından bakmak, sabah kalkınca bozuluyor yine anasını satayım. swh. en iyisi sindirmek. zor da olsa.
deli mi sikti olm seni o saatte niye kalkıyon?
bilinen gerçektir. hatta geç bile sayılır. 4:30-5:00 elzemdir.

not: "ula sabahın aldısında kalgılır mı lao" diyen arkadaşlar önce erken yatıp erken kalkmanın faydalarını araştırın. şahsen ben buraya yazmak isterdim lakin 1 entry en fazla 10.000 karakter alabiliyor maalesef * .
Evet benim de yaşayacak olduğum gerçek. Havalar da soğudu o kadar zor geliyor ki. Bir de kapkaranlık oluyor heryer. insanın yataktan çıkası gelmiyor. Allah yar ve yardımcımız olsun.