bugün

uzmanlığının sonuna gelmiş artik kendini showa vermiştir.
mantar gibi türemiş doktorlardır.en meşhurları
(bkz: ahmet maranki)
(bkz: adnan saraçoğlu)
(bkz: ibrahim saraçoğlu)
Uzmanlığı bitmiş medyatik olma isteği olan doktordur.
kendi reklamını yapıp cukkayı doldurma isteğinde olan doktordur.
halkı bilgilendirmek ve bir çok kesime ulaşabilmek amaçlı, orada bulunan doktordur. bir nebze de olsa faydaları vardır, zararları yoktur.
programa çıkan uzman haydar dümen ise iyi esprilerin çıkma olasığı yüksektir.
bitmiş doktordur. doktora ihtiyacı vardır.
uzmanlığından şüphe edilen doktordur.
diet reçetesi veren ebru şallı'dan farkı olmayan yazık doktordur.meslektaşları arasında alay konusudur. çok kısıtlı zaman içersinde halkın anlayabileceği, program sunucusunun mutlu olabileceği cümlelelr kurmak zorunda olduğu için çoğu zaman yanlış yönlendirir, eksik bilgi verir. sözü kesilir, gözleri dolar. ama o artık medyatik olduğu için muayenehanesine gelen hasta sayısı fırlar, dr bey'in o saatte çekimi var tv'de lafı muhakkak telefonda randevu isteyen her hastaya en az bir defa söylenir ki adamın ulaşılmazlığı perçinlensin. soğan kabuğundan medet uman, haftada 2 kilo yeşil mercimek yemek sebebiyle gaz sancısından götünün üstüne oturamayan acılı sancılı halkın oluşmasındaki temel faktör bu uzman dr.
35 sene okuduktan sonra geldiği yere şaşırması gereken, evde tek başına oturup ben nerde hata yaptım diye düşünme mecburiyeti olan. hatta sabah programına çıkan avukat ve sabah programına çıkan ilahiyatçıyla beraber okeye 4. araması gereken doktordur.
En iyi örneklerinden biri için haydar dümen...
(#5095745)
akademik kariyerlerini iki kuruş para için yerle bir eden şahsiyetlerdir. ulen o kadar master, doktora, uzmanlık derken yıllarını heba etmişsin bütün emeklerin seda sayan'la beraber sabah sabah başımızı şişirmek için miydi? işin kötüsü bu tiplerin söylediği şeyler hiç de inandırıcı olmuyor.
çoğu sabah programında rastladığımız ahkam kesen sözde doktorlardır. işlerini yapmıyorlardır.
bir müddet sonra; daha gelmem programa deyip çektikten sonra yerini pratisyen hekime bırakması an meselesidir.
türk milletini paranoyaklığa sürükleyen doktordur. Her sabah çıkıp "onu yapmayın şöyle olur bunu yemeyin böyle olur" diye diye insanları hastalık hastası etmişlerdir. bunun yanında tek yararları aktarlığın canlanmasına katkı sağlamalarıdır. Özetle doktordan çok ticaret adamıdırlar.
normal şartlarda çalışan meslektaşlarından kat ve kat daha fazla kazanan doktordur.
domatın patatın üzerinden prim yapan asil kişi.
onu yeme beni ye tandanslı süpersonik öğretilerin ulu bilgesi.
aslanlar aslanı.
depremlerden sonra tv lerde boy gösterip, yılın en seksi erkeği seçilen bilim insanları gibidir. popüler kültürün esiri olmaktan kurtulamayıp, akşam beyine ne yemek yapacağı derdi olmayan ve sabahın yedi buçuğunda evlerinden servislerle alınan kadrolu esra ceyhan teyzelerine meze olurlar.
bütün baharat ve sebzeleri gerek kaynatmak gerek çiğ yemek gerekse oramıza buramıza sürmek yönünde nasihatler veren doktor cinsidir.
bu uzman doktorlardan bir taneside muzaffer kuşhandı vakti zamanında. hani şu genç bir kızın vefatıyla gündeme gelen zayıflama merkezinin operatör doktoru!,uzman diyetisyeni!

lafımız yok, belki gerçekten işinin ehli olanlarıda vardır aralarında ama keşke bilgilendirmelerini bu tarz programlarda yapmasalar.
-doktor bey gözünüzde çapak var. yayına giriyoruz.
vatansever doktordur.bilir ki yurdum kadını bu programları çok izler.önde onca şaklabanlık olurken sırası gelince kadınlarımızı kızlarımı ucundan bilgilendirmeye çalışır.takdir etmek gerekir.
allah onları bildiği gibi yapsın onların yüzünden annem hangi sabah onları izlemişse akşamında bir bir anlatıyo yok o zararlıymış yok o yiyceklerden uzak durmalıymışız lütfen diyorum bak çıkartmayın şunları sabah programlarına ailelerin selameti için.