bugün

insanın başına gelmesi zor olan bir olaydır.* fakat başına gelmiş insanlar yok da değildir.bir örnek verecek olursak şöyle bir şey rivayet edilmiştir:

hz ali * bir sabah namazına kalkamaz, uyandığında namaz geçmiştir. öylesine üzülür ki günlerce göz yaşı döker. allah cc dan affedilmesini ister.

yine bir gün namazı geçmek üzere iken şeytan kendisini namaza çağırır. hz ali şaşkınlık içindedir.

- ya mel'un bilirim insanların allah* ya asi olması için uğraşırsın, beni sabah namazına kaldırma sebebin nedir?

- ya ali senin sabah namazına kalkamayıp günlerce bu sebepten dolayı gözyaşı dökmen, allah * nun binlerce insanın günahını affetmesine sebep oldu. ben buna dayanamam, seni namaza kaldırmamın sebebi bundandır.
şeytanın, bilmeden de olsa milletin günahları affedilmesin diye sevap işlemesidir. bu ne yaman çelişkidir anne.
pekte mantikli olmayan olay.

zira zamanında sabah namazını kılamayan bir kişi güneş doğduktan ve kerahet vakti çıktıktan sonra öğlen namazı girmeden kılarsa hem sünnetini hemde farzını beraber kaza edebilir.
kaldırdığı ateist ise dumurlardan dumur seçimi yaşanması gereken hadise;

-kalk kalk, sabah namazı okunuyor, hadi namaza!
-ha? ne?! lan sen kimsin, hırsız mısın yoksa?
-hayır şeytanım ben, sabah namazına kaldırıyorum seni.
-pardon? ne şeytanı yau, ne diyorsun birader sen?! uykum var benim daha, git bi' çay demle sen hadi! (tekrar yatılır)
-kalk lan, çarpacam şimdi iki tane (bi' miktar ateş yollar gencimize)
-ahh yandım allah!?
-ha şöyle, allah'ın adını unutmamışsın aferim.
-manyak mısın abi sen, ben ateistim, inanmıyorum tanrıya filan. hem namaz kılmamam senin işine gelmiyor mu lan?
-gelmiyor tabi, ateistleri cehenneme almıyor allah, ayrı bir bölüme koyuyor onları. yakacak merhum kalmadı lan sizin yüzünüzden cehennemde ibneler! önce inanın, sonra nefret edin, ama inanmamazlık etmeyin!
-... (mavi ekran)
güncel Önemli Başlıklar