bugün

kafeste ciyaklayan bir papagan sesiyse eger bahsedilen; gun boyu saclari diken diken gezmeye delalettir.
sabahları uyanamayıp sınıfta kalmaktan daha iyi bir uyanma çeşididir. aslında sabahları uyanamamak bir uyanma çeşidi olmuyor ama idareten kabul edilebilir bir durum olabilir sanırım.
allahın en büyük nimetlerinden biridir.

(bkz: korna sesiyle uyanmak)
(bkz: iş makinası sesiyle uyanmak)
(bkz: telefon sesiyle uyanmak)
(bkz: zil sesiyle uyanmak)
(bkz: hatun sesiyle uyanmak) *
kuşun karga olması durumunda hiçte güzel olmayan hadise.**
Ardından okul formanızı giymeniz ile işin boka sarıcağının göstergesidir..
tüyleri yolunuyormuşçasına ötüyor ise kuş ve siz bu sesle uyanıyorsanız, tercih edilmeyecek uyanma şeklidir. ben hikayelerden, masallardan böyle çok güzel birşey sanırdım kuş sesiyle uyanmayı. kuşlar ötüşür, insanlar yataklarından gerinerek uyanır, sonra kahvaltıya oturulur bir neşe bin kahkaha.
hayır öyle değilmiş işte. sabah 7 de kuşlar tarafında hunharca uyandırıldım. sanırsın onlar bana değilde, ben onlara eziyet ediyormuşum gibi ötmüyorlar bariz bağırıyorlardı. kalktım kovaladım. döndüm yatağa. ama çözüm olmadı.
meğer sonradan annemden öğrendiğime göre, bugün mesailerine erken başlamışlar sadece yoksa her sabah 8-16 bizim balkonda gözlerine kestirdikleri köşeye yuva yapmak için, yol arıyorlarmış.
annem ama inanmadım, yaşlı kadın, dedim abartıyor.
akşam eve geldim. annem bak kuşlar bugün hem erken başladı, hemde mesaiye kaldılar dedi. bak saat 6'ya geliyor, hala burdalar dedi.
yorgundum hı hı dedim. geçtim odama. açtım bilgisayarımı. Allahım o nasıl bir ötmektir. ben ki herşeye üşenirim, kalktım tekrar kovalamaya. baktım ki biri can havliyle ötüyor, diğerleride bizim balkonun çevresinde akbaba edasıyla dönüyor. baktım ki annem balkonun köşelerine poşetler asmış, poşetlere saldırırkende gördüm bu kuş azmanlarını.
sonuca gelelim, biz daha kurtulamadık bu istiladan, ama şuda bariz ki kuş sesiyle uyanmak sadece masallarda güzeldir.
hatun kişiyle uyanmak her zaman ilk tercihtir.
birde bundan huzur bulanlar var ya, iğrençtir gitsinler başka yerde ötsünler
yaşama pırıltısı, kıvılcımıdir.
Hayatın değerini bilenlerdir fark edenler.
horoz sesiyle uyanıyorum. evet horoz da bir kuş.*
Superdir. Kumru ise o kuş hele ki.
dün başıma gelen olaydır.şöyle gerçekleşti gece arkadaşlarlaydık hiç uyumadım tabi önceki bir kaç günde de 2-3 saat uyumuştum sadece,saat 7 civarlarında herkes dağıldı ev uzak bir an önce uyumam lazım nerede uyusam diye düşünüyorum dedim ben camide uyurum ilk gördüğüm camiye girdim 2.katına çıktım pencereler falan açık, ceketten bir yastık yaptım 3 saat sonrasına alarmı kurdum uyudum.bir şey ötüyor ciyak ciyak bağırıyor zar zor uyandım saate baktım daha uyuyalı yarım saat olmuş saat 8.etrafa bakıyorum sese anlam vermeye çalışıyorum telefondan mı geliyor diye kontrol ediyorum yok sonra farkettim ki benim çantanın yanında bir kuş var böyle sarı civciv gibi bir şey(yani ben öyle hatırlıyorum gözümü zor açıyorum zaten) elimi uzattım yanına uçtu gitti bende hemen kafayı koyup uyudum o an hiçbir şey düşünemiyordum çünkü ama sonra uyanınca bir anımsadım olayı çok garip geldi bana.değişik bir anı oldu benim için.