1. 1.
  (bkz: anlatim bozuklugu)
  2 ... chanson de roland
 2. 2.
  özenli annelerin takıntısı.
  ... lusi
 3. 3.
  üniversite öğrencilerinin özlemini çektiği, eğer bir organizasyonla kahvaltı yapılırsa bunun büyük olay olduğu ve bir kaç gün muhabbetinin edildiği öğün..
  ... succerbenoth
 4. 4.
  güne iyi başlamak için çok önemli olan öğün. dengeli ve zamanında yapılmalıdır.
  1 ... tata
 5. 5.
  ahtapot salatası nın süper yakıştığı öğün.
  1 -1 ... imhotep
 6. 6.
  ahtapot salatasız, karidessiz ve şampanyasız tadı çıkmayan öğün. **
  2 ... herpes
 7. 7.
  sevgiliyle yapılıyorsa günün en güzel başlangıç yemeğidir. güzel huzurlu bir sabah uyanılır, sevgili işe gidecektir, hemen birşeyler hazırlanır, çay koyulur, sevgili uyandırılır... o giyinirken siz ona gün hakkında birkaç birşey söylersiniz. sonra sofraya geçilir, kahvaltınızı ederken bir yandan haber izler, bir yandan da muhabbet edersiniz... çok garip bir tılsımı vardır sabah kahvaltısının.. öyle anlar olur ki vakit su gibi geçer gider... işe geç kalınır, kendinize geldiğinizde çayınız çoktan bitmiş olur... hem sağlıklıbi öğündür hem de mutluluk verici..
  2 ... olmazsaolmaz
 8. 8.
  öğrenci adamın üç öğün kahvaltısı vardır. sabah kahvaltısı, öğlen kahvaltısı ve akşam kahvaltısı. özel durumlarda vize final büt. vs gece ve sabaha karşı kahvaltılarıda bu üçlüye eklene bilir.
  2 ... madmare
 9. 9.
  osmanlıda kahve içmek için sabah uyanınca mideyi yatıştırmak için yapılan atıştırma.
  kahve altı olarak kullanılmaktadır.
  3 ... madmare
 10. 10.
  cherry domates denilen bonbon domatescikler, tam yağlı beyaz peynir ve biberli yeşil zeytin kombinasyonuna yakışan öğündür.
  -1 ... izafiyetsiz