bugün

muhteşemdir. duruma göre sabah kahvaltıda bazen tava bazen ızgara atarım yarım kilo ciğeri, indiririm. tavaysa dana, ızgaraysa kuzu olacak.
" cumali sen misin ? " dedirtti.
Bütçe varsa yenir.
Ben yerim. Dana kuzu fark etmez kedi affetmez.

Lavaşın arasına, ciğerin yanına limonlu sumaklı soğan salatası koyarsın bir de, mis. Biraz da isot serpersin üstüne.

Gece gece yapmayın böyle şeyler.
Yenilebilir güzel olur. Gayet iyi olur. Ama kısır ve mercimekli köfteyle büyüyen Antepliler bilmez. Onlar mercimekli köfte yer.
adana, mersinlierin bilebileceği ziyafettir. kahvaltıda ciğer yemek biz adanalıların rutinidir.

evime özel ocak yaptırdım ama sabah 8de üşeniyorum kömür atmaya. tavaya atıp yiyorum. adana'da olsam gider ciğercide yerdim ama malum hayat şartları. bu istanbul'da kebapçılar açmıyor erkenden.
soğuk, sıcak, gece, gündüz farketmez, türkler ciğer sever, afetmez.
Başlık nick uyumu açısından bakınız verilecek durum.

Hoş, sabah kahvaltısında akşam yemeğinden kalan kurufasulye varsa acımadan gömen biri olarak (tava da mantar çeri domates yumurta kızarmış tereyağlı sarımsaklı ekmek, füme dilim et, jambon sosis ile bir ordövr tabağı yapıp Meksika fasulyesi de koyunca ingiliz kahvaltısı olur. O zaman kimse size öküz demez) eleştiri yapıldığı sanılmamasını istirham ederim.

görsel
Her kurban kurban bayraminda ailecek yeriz. Pek sevmem ama arnavut cigeri denilen sekildeyse guzel oluyor.
kurban bayramında çok denk gelirdim.artık millette kesecek para da kalmadı yiyecek ağız da.
bir sabah kahvaltıda dana döş yemek değildir. evet.
Adana da aylak aylak gezerken (sabah saat 8 gibi) saat kulesinin orada bazı dumanlar gördüm. Adım atacak yer yoktu. Dükkanın adı ciğerci edip mi neydi. Ama sabah sabah iki şiş gömdüm. Ama bu sabahleyin et yeme saçmalığını örtmez amk.
Harika bir olaydır. Adana’da falan yapılan iş. Evet.
düşünmesi bile iğrenç olan durum. ciğer severim fakat sabah kahvaltıda yemem.
urfalılar gibi etsiz kahvaltı yapmayan insanlardır.