1. 1.
  Milyonlarca genç işsizin yerinde olmak isteyen insan olabilir... yattığı yerden maaş almayı mı düşünüyor mk. En dinamik çağında boş boş oturmayı kimse istemez... yazık.
  3 ... beyaz atletli trex
 2. 2.
  Çalışamayan, iş bulamayan veya geçindirmekle yükümlü olduğu bir ailesi olan, hastanede hastası, memlekette okutmak zorunda olduğu kardeşi olduğu halde işi olmayan insanın halinden anlamayan canlıdır.
  4 ... paranoid kedi
 3. 3.
  üzülmek değilde yıllar yıllar olmasından dolayı bıkkınlık yaşamakta olan insanlardır. tamam işsiz yüz binlerce insan var mutlaka halimize şükür etmemiz lazım ediyoruz zaten. ancak bir de bu "rutine" bağlanma mevzusu var a dostlar. çalışmak güzel kendi ayakların üzerinde duruyorsun, ev geçindiriyorsun, karnını doyuruyorsun sadece kendine değil sevdiklerine ve ülkene faydan oluyor bunlar çok güzel. lakin bir de 10+ veya 20+ senedir sabahın 6-7 sinde kalkıp yollara düşmenin verdiği "hayatımız çalışmak ile geçti bre" hissi var. istemesende oluyor yapacak bir şey yok.
  5 ... mel mel bakan gibson
 4. 4.
  Sunu yapan bir personelimi yakalasam evire cevire doverim herhalde.

  Insanlarin is bulamadigi bir devirde varolan isten sikayet etmek nasil bir kafa, anlasilmaz. Cok istiyorsa bir suru gece vardiyasi is var amk. Ona da gelmez. Ne emmeye ne gommeye.
  2 -1 ... ruut altmis alti
 5. 5.
  işini sevmeyenlerin yaptığı eylemdir genellikle. bir sebebi olmadığı için üzülmesi saçma. kimse sevdiği işte çalışmayı istemez.
  ... dmldamla
 6. 6.
  erken kalkmak olmasa güzel şey aslında. bankamatiğe falan gidiyosun dolgun dolgun rakamlar.
  -1 ... masklavi
 7. 7.
  Sorun işe gitmek değil. işin ona gelmemesi. iyi gelmemesi. Bir keyif alabilse...
  4 ... serenity painted death
 8. 8.
  Gece yatağa girerken mutsuz olan insandır.
  ... hepstandart
 9. 9.
  Elindekilerin kıymetini bilmeyen insandır... milyonlarca genç işsizin yerinde olmak ister belki. Yazık... uyumadan da işe gittiğim zamanlarda bile ben şikayet etmedim hiç. Sadece uyanmak sıkıntı o da kahve ve sigarayla hemencecik atlatılıyor...
  3 ... beyaz atletli trex