bugün

bir dönem gençliğinin hayatını kaydırmış ataridir. şimdi hatırlamıyorum kaç kupon olduğunu ama koca bir yaz bu aletin teşrif etmesini beklediğimi net hatırlıyorum. reklamlarında bas bas bağırıyordu o tok sesli herif; "tammm 1 millyonn oyunn!!!" diye. akabinde gelen kutunun içinden çıkanlar normal bir atariyle aynıydı: 2 adet joystick, 1 adet tabanca, atari, adaptör. buraya kadar herşey normal. asıl hadise burda başlıyor zaten. bir heves bağlıyorsunuz atariyi televizyona. bir bakıyorsunuz ekrana gelen oyunlara; mario, mario 2, mario 3,....., mario 3201, tank 1, tank 2,..., tank 1093, duck haunt, galaxian, galaxian 19, v.b. gibi topu topu 10 tane oyunun tekrar versiyonlarından oluşan 1 milyon oyun. ilk kazık ortaya çıkmıştır. akabinde o çocuk kalbi tabancayla ördek vurma sevdasına tutulur. duck haunt'u açar, başlar ateş etmeye. 1'de 1, 2'de 2, 3'de 3 derken ne atsa vurmaktadır velet. "lan bu kadar kabiliyetli değilim normalde" diye düşünüp huylanır. acaba alet mi bozuk diye düşünüp silahı televizyonla alakası olmayan bir yöne tutup ateş eder. "küt" ördek yine vurulmuştur. aha bu da 2. kazıktır. eh sağlık olsun bari ben de arkadaşlardan kaset alır onlarla oynarım diye düşünür deli gönül. kasetler alınır. bir heves açılır tv-atari. kasetlerin arasından biri seçilir ki bu seçim işlemi epey uzun sürer. seçim yapıldıktan sonra kaset atarinin sözde kaset takıldığını iddia ettiği bölgeye sokulur, ittirilir tüm güçle. ı ıh... olmuyor lan. "belki benim gücüm yetmiyor" diye düşünülüp baba çağırılır. bir heves de o ittirir kasedi, "çat" kırılır, yine de girmez o deyyus boşluğa. buna çok içerleyen baba atariyi alır, tornavidayla açar ve fark edilir ki atariyi yapan bezevenkler oraya kaset benzeri bir aparatı bildiğin yapıştırmıştır. bu da 3. kazıktır. psikolojisi bozulan çocuk çekiçle kaset sokmaya çalışırken ağlama krizine girer, atariyi paramparça eder. evet bu hikayedeki çocuk benim. hayatımı kaydırdın lan sabah! o koca koca gösterdiğin müzik setinden sonra köstüğün 2. ürün oldu lan bu. gençliğimi çürüttün gençliğimi!
güncel Önemli Başlıklar