bugün

götü sıkışmayınca ders çalışmayan öğrenciyi bekleyen acı sondur. sınav sabahı yapılır genelde, saat 5-6-7 gibi kalkılıp sınava kadar ders çalışılır. ancak sınava kısa bir süre kala uykuya dalmamaya dikkat edilmelidir.

(bkz: sabah erken kalkıp poğaça almak)
ilk bahar-yaz mevsiminde yapılması daha makbuldur. mesela ben az önce kalktım, kahvaltımı yaptım şimdi de babalar gibi çıkmış soru ezberleyeceğim.
yalan olur.
her öğrencinin yüreğinin kaldıracağı birşey değildir. yemez yani... daha önceden alışkın olmanız lazım.
bir şarkı ile veda etmek istiyorum.

erken yatarım,
erken kalkaaarım...
bir yumurtaaaayı sütle çırpaaarım
birazcık ekmek,birazda peeeynir
aman efendim ne güzel yeeeenir...!
(bkz: 100 farklı işkence yöntemi) *
(bkz: gece uykudan uyanıp ders çalışmak)

bu daha fenasıdır ki bunu yapan deli bir arkadaşım var ordan biliyorum.
ogrencinin kendine ait; seri kufur etme, ona buna koyma, suraya buraya kayma rekorlarini kirmasina sebebiyet veren ogrencilik gercegidir.
zihin sabahları daha iyi bilgileri alıyor. bu yüzden sabah çalışmak daha karlıdır. çok çaba sarfetmeden bir şeyi öğrenebilirsiniz. *
Sabah 4'e kadar çalışan ögrencinin 6da kalkıp tekrar etmek amacıyla yaptığı girişimdir.
Ders calışan adam için iyidir keza beyine gece bilgiyi depo ettikten sonra sabah kalkınca gece çalışılanların tekrarı şeklinde olup %70-80 faydası dokunan eylemdir.
Tavsiye edilir.
annesine, 'bak çalışıyorum' diye göstermeye çalışan insan durumudur. yatakta yarı yatar şekilde dizlerini diker, kitabı kucağına alır, tamamen kamufle olduğunda uyur.
almanlar yenilince biz de yenilmiş sayıldık kadar eski bir yalandır. yalan olur.
okula gitmemek isteyen her açıköğretim tıpçının kendini avutuşu. ütopya, dünya barışı kadar ulaşılmaz.
son güne kadar çalışmayıp son gece uykusu gelen öğrencinin yalanı.
yumuytayı kapıya dayandıran yurdumun güzel öğrencisinin, her sınav günü düştüğü durum.
sabah erken kalkıp ders çalışmak yerine sözlüğe girmekle aynı şeye tekabül eder.
yumurta kapıya dayanınca folluk aramak değimini karşılar eylemdir.
birde gece yarısı uyanıp çalışmaya çalışmak vardır ki tadından yenmez. bir parça kanepede uazanıp iki satır okuyayım dersiniz gözlerinizi sınav saatine 30 dk kala açarsınız ve işte geçmişler ola.
risk almaktır.erken kalkamayabilirsiniz ama gece kaça kadar ders çalışacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz.
sabah 4 ten 6 ya kadar çalışılır, soora da 6 dan 7 ye kadar uyunup uyku tamamlanır. şahanedir.
an itibariyle yapmis oldugum ve diger ogrenci sahsiyetlerin de bolca yapmis oldugu eziyettir kendilerine. kafan duser, miden bulanir, acikirsin, kiz arkadasin falan uyuz eder her bok pusur bu saatlerde yasanir. Bir de tuvalete giderken ayak serce parmagi kapinin pervazina vurulur, aci icinde kivranilir..... sabah ders calisamiyan insanlar da var arkadas. nasip olmuyor anasini sattirayim.
sabah kalkıp kahvaltı etmez bu zihniyet ders çalışır ailesine, devletine hayırlı evlat olacaktır. günaydın demeyi bilmez ama dersleri harikadır. işssizlik ilgilendirmez onu havuz problemi çözer hiç girmememiş olmasına rağmen. kız arkadaşlarıyla sabahlara kadar test çözer ama hiç aşık olamaz. neyleyim böyle hayatı can egrisinden kalsam ne farkeder ben egrilmeyeyim bu bana yeter.
daha sonraki sabahların daha huzurlu, gecelerin ise deliksiz bir uykuyla geçmesini sağlar.
çalışılan dersin ve o dersin zorluğuna göre yapılan eylemdir.
'eğer yaparsam annemin gözüne girerim sanırım...' düşüncesini yaratabilecek eylem.
gece tüm günün yorgunluğuyla ders çalışmayı kaldıramayan kişilerce yapılan eylem.

ama tüm o yorgunluğu atayım diye üçlere dörtlere kadar film izlersen o iş yalan olur.
güncel Önemli Başlıklar