1. 1.
    eşini seven gece, işini seven sabah duş alır.
    8 -1 ... recuerdos de la alhambra
  2. 2.
    gece duşunun verdiği rahatlığı başka duşun veremeyeceği karşılaştırmadır. mışıl mışıl uyursunuz vesselam.
    4 ... gazozix
  3. 3.
    gece alırsan mışıl mışıl uyursun.
    sabah alırsan hapşıra hapşıra işe gidersin.
    3 ... geliyorumbisaniye
  4. 4.
    akşamdan alırsın mis gibi girersin sevdiceğin koynuna koklaya koklaya uyuyur seni hiç uyanmak istemezsin.
    3 ... armyglam
  5. 5.
    sabah kalkıp titreye duşa girmektense gece alıp sıcacık yatağa girersin.
    2 ... celtic girl
  6. 6.
    o yatağa temiz yatılıcak.
    2 ... olsedekurtulsak
  7. 7.
    Gece duş almak en iyisi hem yatağa temiz giriyosun hem de güne temiz başlıyon daha ne istiyon .
    2 ... aaad
  8. 8.
    sabah bir yere gidilecekse zaten geceden duş almak tercih edilir. tabii benim gibi gece duş aldıktan sonra sabah kalkıp soğuk suyun altına kısa bir süre girmesse rahat edemeyecek bünyelerde var.
    1 -1 ... empty bottle
  9. 9.
    gece yatmadan duş alabilmem için, o gün tertemiz yatak takımını sermiş olmam lazım. takım eğer bir haftalık filansa, yatağın benden temiz olduğuna inanmıyorum (ha yatağa benden başka bir insan evladı girip çıkıyor mu, yok...). ama işte takıntılıyım, olmuyor. 
    bir de diyorum "geceden yıkansam, sabaha terlerim, kafamın orasına burasına salya bulaştırırım. mis gibi duş sabahı görmeden telef olur"
    bir de benim için dışarı temiz çıkmak, yatağa temiz girmekten daha önemli. niye bilmiyorum tam, ama öyle. oysa tersi daha mantıklı geliyor kulağa. da işte n'aparsın, takıntı
    4 ... merdumgiriz humanist