bugün

40 - 50 kişilik gruplar halinde gezdikleri de görülmüştür, test edilip onaylanmıştır, hatta ve hatta tabanlar göte değecek kadar hızlı bir şekilde kaçılmıştır.
aksi gibi kimsenin olmadığı saatlerde ortaya çıkarlar ki yardım isteme ihtimalini de ortadan kaldırırlar.
çevreye, evlerin pencerelerine atılan küçük emrah bakışları da etkisiz kalır.
bu halimiz cesaret verir onlara.

- köpek gördü mü oturacaksın o zaman gider.
neden gitmiyor bu şerefsizler? köpek değil mi bunlar. canımı zor kurtardım kaplumbağa gibi kaçmaya çalışırken.

- olmadı üzerine yürü ki senden korkar gider.
oldu gözüm başka? deli cesareti geldi aman öldürmeyecek ya yürü gitsin üzerine dedim.
yaşadığım en hazin olaydı belki de.
öğrenciyim yeni para çekmişim, babam kıymış paraya iyi de göndermiş. bankamatiğe gitmişim ben de sanki kaçıyor gibi sabahın köründe.
normal insanlar gibi gitsene okuldan sonra.
neyse bu filmlerde var ya motosikletleriyle çevreyi sarıp ellerinde zincir sallayan adamlar.

onlar gibi sardı köpekler etrafımı.
babamın sözü geldi aklıma.
- yürü üstlerine.

elimde yeni para çektiğim çantamla altı köpeğin üzerine yürümeye başladım.
baktım geri basıyorlar, koşar adım.

sonuç mu?
niyetleri başkaymış bunların.
çantamı alıp kaçtılar.

siz siz olun içinde para olan çantayla üstlerine yürümeyin.
kokusunu alıyorlar, bu sefer de siz peşlerinden koşuyorsunuz köpeklerin.

ay ben köpekten korkarım.
ay yer beni.
ısırıverir allah korusuunn.

palavra hepsi.
çantamı alıp kaçtıklarında köpeklerin peşine düştüm lan. dağ, tepe, çayır hepsini gezdik.
en son attığım taşlar karşılık verdi de bırakıp gittiler çantamı.
otların arasında köpeğin dişlerinin izi de durur halde yarısı yırtılmış, salyaları taze taze üstünde olan çantamı kurtardım sonunda perişan bi halde.

hala daha severek kullanırım o çantamı. *
bi anım tesadüf etti aklıma bu başlıkla. hemen dalıyorum belleemin derinliklerine, bizim mahalle de herkes birbirini tanır ufak bi yerdi işte;

bi sabah çığlık kıyamet uyandık camdan dışarı baktığımızda portre şu; bakkal hamdi abinin kızı sabah namazına müteakip saatinde bi arabanın(bildiğiniz taksi işte) tavanına çıkmış etrafını da ateş dansına meraklı zenciler misali salyalarını akıtan köpekler pardon azgın hayvancıklar sarmış.

kızcağız nasıl bi can pazarıynan gari çıktıysa arabanın tavanına.

tabii aynı gün içinde bi şeyler almak bahanesiyle hamdi abinin tükanına çerez almaya gidilir ve olay öğrenilir. ''uzaktan konşular geliveriyodu, ekmek bitmiş. ben de bizim kızı yolladıydım bi koşu al gel deyu.'' yuha lan!

ibretlik derslerinde bugünlük sonuna geldiğimizi belirterek nacizane nasihatimizle bitirelim istedik; sabah namazında ezan okuyan imamdan sonra sokaklar köpek ululamalarıynan şenleneceğine müteakip ölüme susamadıysanız azcık daha sıkın g.tünü bekleyin derim ben.
(bkz: sabah ayazında yol kesen yavşak insanlar) dan daha zararsızdır.
bunların bir de dağda yaşayanları vardır ki yol da keserler, insan da öldürürler. şehirlerde molotof atarlar. hatta TBMM'ye bile girmişlerdir. maazallah.
hala uyuklayan bünyeye çok ayıp etmiş, üstüne havlayıp, çemkirmiş uyku nedir bilmezin köpekleridir.
bizim sokakta sabah sekizde tam 24 köpek olur.
Yavaş yavaş yürürken biraz daha hızlanmayı daha sonra tabanları yağlamamızı sağlayan "hayvancıklarımız". Tamam seviyoruz köpek falan ama harbi korkuyorum sabah sabah ya.
hayatimda bir kez karsi karsiya geldim bunlarla. istanbulda beylikduzunde. kardas medeni bir ulkede bu olmaz. sahipsiz kopekler caddeleri sokaklari dolduramaz. ne kadar hayvan seversek sevelim once insan.

yok soyle sevimliler boyle akillilar insana bir sey yapmazlar diyen sevgi pitirciklarina da bir tarafim girsin. lan hayvan bu, ic guduleri ile hareket eden neye ne zaman tepki verecegini hic bir zaman 100% ongoremiyecegin bir varlik. belki sana yuzlerce kez yanisir yalasir elini yalar bana binbirinci defada elini bacagini isrmayacagin garantisi yok.

bugun hayatda olmami hizli kosmama borcluyum lan. rekor kirmisdim o sabah hayir bende degilde kucuk bir cocuk olsaydi.
belediyenin toplayıp kısırlaştırması ve barınağa götürmesi gereken , olmadık zamanda insanı korkutan gereksiz canlılar.
yarın bir gun kafasını ezeceğimdir bir tanesinin. sonra vay efendim köpek katili hayvan düşmanı. saldırıyorlar durduramıyoruz ne yapalım. gereksiz canlılardır kısacası.
kesinlikle benle ilgileri yoktur.
Hepsi birbirinden serefsizdir. Suru halinde gezer bu ibneler. Iclerinde bir tane gancik kopek muhakkak olur. Onu sikmeye calisirlar edendim cok sahit oldum. Gancik kopekte sanirim grup sexe pek olumlu bakmiyor olacak ki o pezevenkler artistlik yapiyor boyle.
Ama cozum basit. Etrafinizda tas yoksa bile yerden aliyormus gibi yapin. Nasil kuyrugu pisip kaciyorlar. Ikinci planda bol bol usain bolt izleyip hizli kosmak.
güncel Önemli Başlıklar