bugün

söz konusu eylemi gerçekleştiren kişilerin akıl sağlıklarının yerinde olmadığı gibi haklı bir tespitin yapılmasına neden olacak, eğer akıl sağlıkları yerindeyse de, o zaman bu şahısların ağır birer yavşak olabilme ihtimalini ortaya çıkaracak olan durumdur.

sabahtan akşama kadar gerek normal yaşam içinde, gerekse de internet ortamında yapılan her siyasi tartışmada başbakan'a, sıradan bir vatandaşa dahi edilemeyecek galiz hakaretleri ettikten sonra aynı tartışmanın sonunda "bu ülkede özgürlük yok" diye ağlamak galiba yavşaklıktan başka bir şey değil. hiç kusura bakmayın.

bakın ben burda başbakan'ı savunmuyorum. babamın oğlu değil sonuçta, kendisine küfür ediliyor diye, oturup bunu dert edecek değilim. ben burda, sizlerin ne kadar samimiyetsiz insanlar olduğunuzu yüzünüze vuruyorum.

ben başbakan olsam, bana küfür edenlere tek tek dava ederim. sırf bu işe bakması için özel bir ekip bile kurarım. o zaman bile faşist, baskıcı ya da diktatör olmuş olmam.

nasıl bir özgürlük istiyorsunuz siz? hadi geçelim küfür etme ve özgürlük ilişkisini. neyi yapamıyorsunuz da özgürlük yok diyorsunuz? ben şimdi yapmak istesem, sizin o yapamıyoruz dediğiniz şeylerin hepsini yapabilirim ve kimse de müdahale etmez. he ben bayburtlu olduğum için ve bayburt'ta gece hayatı olmadığı için birçoğunu yapamam orası ayrı. ama bulunduğum yerde imkan olsa ve yapmak istesem her şeyi yapabilirim.
7 düvel bir araya gelip erdoğana karşı birleşirken, utanmadan "erdoğan kutuplaştırıyor" diyen tayfa da bunlara dahildir. ulan erdoğan ve seçmenlerini dışlayarak şer ittifakları kuruyorsun bi de karşıya çamur atıyorsun, kemaocan pişkinliği yine devrede.
Ozgurluk istedigine sovebilmek degildir. Ne denyomatlar var.
nasıl bir özgürlük mü istiyoruz ? mesela insanların rahatca fikrini söyleyip, sırf erdoğanı eleştirdi diye hapse atılmadığı bir özgürlük istiyoruz. eylemlerin rahatça gerçekleştirilip, polisin müdahele etmediği bir özgürlük istiyoruz. kendi ülkesinde ki gençlerin (15) öldürülmediği bir özgürlük istiyoruz. gençlerin katillerinin aramızda gezmediği, adaletli bir özgürlük istiyoruz.
faşizan bir başbakanlı özgürlük istemiyoruz.
--spoiler--

ben başbakan olsam, bana küfür edenlere tek tek dava ederim

--spoiler--

bende başbakan olmasam, milletim bana neden küfrediyor diye bir oturup düşünürüm !

tabi bunun için aldığın oksijeni doğru kullanmak lazım ...
başbakan daha ilk gün o koltuğa oturduğunda ne yapacağına bakmadan kafadan küfreden, başbakan ve seçmenlerini zenci gibi gören, kendini okumuş aydın, başkasını cahil bidon kafalı gören zevatın marifetidir.

bi de başbakan düşünecekmiş bunlar niye küfrediyor diye. itin köpeğin davranışında hikmet arayacak hali yok koca başbakanın, sanki öyle bir anlatıyorlar ki, başbakan bunları dinlese küfürden vazgeçecekler. sahi niye küfrediyorsun, niye sövüyorsun, küfür etmek ayıptır diye öğretmediler mi size, kızabilirsin ama niye küfür ediyorsun, ağzını niye bozuyorsun, niye ağzın sürekli lağım çukuru gibi. hakaret demiyorum bakın, hakaret filan artık normal bu ülkede, adam ana avrat küfür ediyor, sonra bu onun bunun çocuğu bu memlekette özgürlük yok diyor.
özgürlüğü recep tayyip erdoğan'a sövmekten ibaret sananların hezeyan halinde yaptıkları bir özgürlük tanımı.

ne yani, ben şimdi erdoğan'ı kıyasıya eleştirince özgür bir toplum, ama yok eleştiremezsem de kuzey kore mi oluyoruz. sizin o keskin çizgilerinize beton dökeyim de siyaset yazmayın la bir süre.
mantıksız bir harekettir. özgürlük elbette erdoğana sövmek değildir, mesela kitle iletişim araçları var bu ülkede, sözcü gazetesi var, halk tv var, ulusal kanal var, dahası aydın doğan medyası ve cnntürk var, her gün ayrı bir iftira, her gün ayrı bir algı operasyonu peşindeler, şimdi özgürlüğün olmadığı bir ülkede bu kanallar nasıl yayın yapıyormuş görmek lazım. ben çoğu kere ekrana tüküre tüküre başbakana canlı yayında hakaret edildiğini görüyorum, ingilterede bile bu kadarı yapılmıyordur, adam en fazla gidip tazminat davası açıyor, adamlar ona bile kızıyor, ulan adam tazminat davası açıyor, yani hukuka başvuruyor, eğer bi halt yemediysen zaten tazminat ödemezsin, ama hem hakaret ederim hem de dava edilmem diyorsan öyle bir dünya yok dostum.

yazarın birisi mezarına tükürecekler diyor, birisi asalım gitsin diyor, bi tanesi satılık bilmem ne diyor, paralel medya ve kemalist medya aynı yatakta sevişiyorlar sabahları kalkıp aynı yataktan erdoğana tehdit ve hakaretler yağdırıyorlar, hala erdoğan şöyle erdoğan böyle deniyor. erdoğan bu özgürlük bebelerinin ağzına baksaydı şimdiye o koltuk çoktan gitmişti. çünkü özgürlük talebi masum olsa da talep eden şerefsizler masum değil.
güncel Önemli Başlıklar