bugün

gelişmiş devletler çıkıp hava alsın , dikkatini toparlasın , misafiri gelirse yemeğe çıkarsın diye saat 12:00-13:30 arasını öğle arası olarak ayırmıştır.

yıl boyunca böyle çalışıp , nasıl iş verimliliği olduğu merak edilen çalışandır.
(bkz: salla başı al maaşı)
sabah 8 akşam 6 olsa katılabileceğim çalışan grubudur. 1 saattle kaybediyorum malesef. çok ta güzel değil.
beni hiç etkilememektedir.
tebrik ettiğim çalışanlardır. stajdayım sabah 8:30 akşam 5:30 * 20 defa 5 kat aşşağıya inip çıkıyorum havam değişsin diye. umarım iş hayatım da bu kadar sıkıcı olmaz.
sabah 8.30 aksam 6 olsaydı benim diyebileceğim çalışan ama sabah 9 olunca ben olamıyorum malesef.
bazılarıda yetmezmiş gibi akşam eve gidip yatana kadar bilgisayardan kopmayan insanlar. kendimden biliyorum.
bazen mesaiye kalınır, o 6 olur sana 9. Günde 12 saat çalışmış olursun. Hafta sonunu iple çekersin ancak yoğunluğa o kadar alışmışındır ki 2 günlük hafta sonun sıkıntıdan ne yapacağını bilememeyle geçer. Kötüdür işte.
gayet zevklidir hele ki sektör bilgisayar oyunu olunca tadından yenmez.
içinde bulunduğum grup. lakin bir süre pc, net gibi araçların olmaması boş oturan çalışanı mobile yönlendirir buda bana koyabilir !
(bkz: agresif smile)
9 dan önce bilgisayarı açmadığım için benim la bu.

konu ile ilgili sorumu vardı? aydınlatmaya çalışayım sizleri.
"işte o benim" dir. tasarımcı oturduğu yerden nadir kalkar ne yazık ki. göz, boyun ağrıları da fazlaca görülür.
kötürüm gibidir.

(bkz: beni tanıdılar sen kaç)
devletin bir memurudur.

bir de bunun akşam 9 sabah 6 versiyonu vardır. çalışmak zorunda değildir ama şevkle oturur o bilgisayarın başında. o da devletin bir öğrencisidir.*
vücuduna ihanet eden çalışandır.
bankanın operasyon bölümü çalışanlarıdır.
Efkan şeşen'in seslendirdiği ''dokuz altı yolları'' sarkısını akla getiren çalışma saatleridir.

Edit : bu tarz çalışanlara dinlenmesi şiddetle tavsiye edilir.
zamanın yarısını sosyal paylaşım sitelerınde geçiren insandır.
sırt, bel ve boyun ağrılarına katlanan insandır. sonunda isyan eder.
bir sabah 6 akşam 9 bigisayar başında oturan insan olamaz.