bugün

tanımı sittir et şimdi haci, olaya gel sen.güzeller güzeli, gülüşüne kurban olduğumuz o nadide sunucumuz saba tümer'in gülüşünü hepimiz biliriz az çok. nedir lan o. hatun gülmüyor karşısındaki insanın miğdesini bulandırmak için kendi keşfettiği bir işkence yönetemini uyguluyor. abi geceleri rüyama girdiği oldu şerefisizim. hayır yakınında bir yerde olsam kafasına tava geçirecem ' sus ulan sus' !

ama ben daha insancılım diyen olur falan kaçsın abi. ortamdan uzaklaşsın. programı falan terk etsin. hele o rıdvan dilmen'e kaç yaşında milli oldunuz sorusunu sorduktan sonraki gülüşünü görünce rıdvan dilmen'in bir an kendisini tokatlayıp kaçacağından korktum.

beni görüyorsan gülme saba. gece rüyalarıma giriyorsun bak uyuyamıyorum. sen sus gözlerin konuşsun, biz anlarız allama.
mümkünse gülme anını kollayıp ağzını aralamaya başladığında kanalı değiştirmek ya da parmağı kumandanın mute tuşunda hazır bekletip o an yaklaşınca sesi kısıp başka yöne bakmaktır.*
ağzına çorap tıkamak mantıklı olabilir.
televizyonun sesini kısmak.
(bkz: kadınlar ve çocuklar sığınaklara)
onunla birlikte gülmek.
Eğer TV başında izleniyorsa kumandanın mute tuşuna basılır ve insanın yüzünün nasıl şekilden şekle girebileceği belgesel tadında izlenir. Ama programda konuk olan biri için iş işten geçmiştir
(bkz: durduramıyoruz efendim)
elleri başın üstüne siper edip, gülmesinin bitene kadar masanın altında beklemek.*
en yakın mp3 çaları takıp slayer açmak.
bir sey yapmak gerekmez gülerken eğer tükürük sacıp suratını yıkamıyorsa sorun yoktur ki coğu insan anca tvden görür kendilerini.Ses bakımından bir problem teskil ediyorsa izleyen için sorarım o zaman madem gülüyor rahatsız oluyorsun neden izliyorsun birader.Sen izlemessen ben izlemessem coğunluk izlemesse tahammül etmek zorunda kalmazsın sende yayından kaldırılacağı için.
anneye babaya koşulur. yakında değilse aranır. moral depolanır. geçtiği, bir daha olmayacağı onaylatılır.
tek rakibi olan zerrin özeri üzerine salmak.

(bkz: saba tümer kahkahası vs zerrin özer kahkahası)
maria sharapova'nın çığlık attığında yapılması gerekenle paraleldir.
milli seferberlik ilan edilmeli ve en yakın markete gidip eve erzak depolanmalı.oluşan bu ses kirliliginden korunmak için mümkünse her tarafı kapalı bir sığınaga gidip hava girişlerinin ıslak bezlerle kapatılması saglanmalı ve o bezler sürekli ıslak tutulmalı buna paralel vucutta islak tutulmalı.ses kirliligine maruz kalan hastalar en yakın tuvalete götürülüp karantina altına alınmalı saba tümer güldügü sırada evin şalterini indirmeyi başarabilirsek bu kirlilikten en az şekilde etkileniriz bu da bir yöntem.
(bkz: televizyonu direk kapamak)
malum saba programı gec saatlerde yapıyor. ailemin yanındayken konusma seslerini duymak için sesi açıyorum fakat saba gülmeye başlayınca hemen sesi kısmaya çalışıyorum evdekiler uyanmasın diye.
acilen tv nin sesini kısmak ve yan odada yatan agresif ebeveyinlerin muhtemel saldırısından kurtulmak.
bir daha kendisini izlememek. ben oyle yapıyorum gayet mutluyum tavsiye ediyorum.
Bu durumda yapılası en mantıklı şey ; o ağıza bir şeyler sokarak çıkan gürültüyü minimuma indirmektir.Mesela ayak sokulabilir.
o kanalı izlememek en doğru olanıdır zira nerdeyse 1 sn konuşur 3 dakka güler..neye güldüğü bile anlaşılmaz çoğu zaman..görüldüğü anda tiz zaplana..
siper almak kafi.
tiksinmek. * hanımlar mümkünse ortalığı inleterek gülmeyin sizler narin varlıklarsınız, size gitmiyor.
(bkz: taş yok mu taş)
bir daha gülmemesi için dua etmek..
Zeki,ve çevik bir hareketle kumandaya uzanıp sesi kısmak oda olmuyorsa tv yakınlık söz konusuysa power tuşuna basmak.