bugün

yaz saati uygulaması sebebiyle bu gece yapılması gereken eylem.
Hiçbir ülkede böyle bir uygulamanın olmadığını hesaba katarsak kesinlikle Türklük belirtisidir.
konu hakkında baykalın " seçim günü saatlerin bir saat ileri alınması , akp'nin seçim oyunudur" cümlesini sarf etmesini beklediğim , milli hareketimiz ..
geçen eylülde bu hareketin durdurulduğu haberinin yayınladığını hatırladığım, saatlerini bir saat ileri almayı unutanlar için zor bir gün olacağını düşündüğüm yıllardır yaptığımız * gereksiz eylem.
"bir ileri bir geri bildim bileli" şarkısının terennüm edilmesine sebep olan eylem.
her sene artık kalktı geyikleri dönen ama her sene kuzu kuzu yaptığımız eylem.
saatinden 3 yani hala oturabilir bir saat iken bir anda 4 yani artık yatılması gereken bir saate dönmesi moral bozucudur.
almanya`da bir cok dernegin karsi ciktigi uygulama. *
yazın gelişine iyice alıştıracak olan durumdur. artık eve erken girilmez. daha geç saatlerde yatılır. tam anlamıyla tatil havasına girilir diye sevindirse de sen 3'e kadar otur 4'te yatmış ol. en azıdan bu gece için sinirlerimi bozan durum.
gereksiz eylem, ne bokuma arkadaş bir saat ileri bir saat geri, bokmu var? bırakın ulan saatleri kendi haline denilesi durum .
ekranın sağ alt köşesindeki saate tıkladığımızda saat 3 te 1 saat ileri alınacağına dair uyarı görülebilir. sanırım sadece vista ve windows 7 da.
saatimi ileri alıp yatmak için saat 3'ü beklediğim uygulamadır, yoksa ne işim var bu saatte ayakta? *
şimdi daha çok mu uyuyacağız daha az mı uyuyacağız karmaşasını bana yaşatan olaydır. uykuda olduğum saati bir gün ve sadece bir saat etkilediğini yıllardır kabullenemedim. *
sözlüğümüzde 29.03.2009 tarihinde 03:00-04:00 arasında girilmiş entry bulunamayacağına işaret olan alınmadır.

iş bu entry'yi giren şahıs bir metin yıldız fanatiği olsa idi entry şu şekilde girilebilirdi;

saatleri çok kızdırdığımızdan mütevellit alınganlık etmiş olmalarının sonucudur. ehehehe. miheheehhe. hebele hübele. dübürüdübürüdübürüdübürüdübürüd.
bir çoğumuzun bu sistemi sadece daha çok ya da daha az uyumakla alakalı olduğunu sanıp saçma bulduğu çok faideli bir uygulama. ayrıca elektrik ve elektrik üretim sistemine bağlı olarak doğalgaz sarfiyatından da epey bi tasarruf etmemizi sağlar. bu sistemi şimdi açıklamaya kalksam satırlar sayfalara, sayfalarda ansiklopediye dönüşür. hali hazırda entry var dimi ve en iyisi soyle-boyle açıklasın

(bkz: yaz saati uygulamasi/#784299)
askerde olup bu gece 3-5 nöbeti tutacak er ve erbaşlar yaşadı, 1 saat az tutacaklar, tabii başlarında uyuz bir komutan yoksa "ben anlamam saatlerin 1 saat ileri alınmasını, herkes 2 saat tutacak, ayarlayın şunu" diye ast rütbelilere emir verebilir, ast rütbeliler de durumu idare etme yoluna gider...
25 mart 2012 akşamı yaz saati uygulamasına geçilen hadisedir.
bir daha geri alınmaması temennisi ile.
gece 03 00 da ateşlenen sigara nın bugün yapılamaması. *
(bkz: yaşamadığımız 1 saat nereye gitti) sorusuna sebep olur.
iki seneden beri meclisde kaldırılması gündemde olan ve başta büyük şirketlere olmak üzere tüm vatandaşlara ona göre önleminizi alın denilen fakat bir türlü karara bağlanamayan yerel saat uygulaması ileri alması iyi de geri alması kötü be sözlük yazın 9 9 30 da havanın kararması güzel de kışın da 4 30 5 de havanın karanlığa bürünmesi iyi değil.
bir saat daha erken uyanmak berbat ötesi sinir bir durum.
Bu sene son kez yapılmış uygulama.
2.59 da çişe kalkıp 4 de çıkma olayı olabilir aslında.
Annem için saatler her zaman bir saat ileri zaten. saat 8 'i 1 geçse bile, "hadi kalk 9 oldu" der.
bu gece saat 3'te yapılacak olan eylem. malum, yaz saati uygulamasına geçiliyor.
güncel Önemli Başlıklar