bugün

saat kaç sorusunun başka bir versiyonu. ama çoğu kez dalgacı kişiler tarafından "evet vari ne olmuş" diye cevaplanır ve çekilir gidilir.
koluna saat takmayı sevmeyen bünyelerin, çantalarından cep telefonu çıkarmalarına neden olan soru.
yolda yürürken bu tarz cümleler duyarsanız cevap vermeyin hatta bakmayın bile. duymamış gibi yapıp yürüyün.
saat kaç diyecek kişinin olaya girme sorusudur.
şöyle dumurluk bir olayla da karşılaşmama sebep sorudur bu:
-saatiniz kaça!? ehueheueheheuu
+şeyy saat mi üçe çeyrek var.
adam hatuna bariz orospu muamelesi yapmış hatun da adama cevap olarak saati söylemiş ben de o esnada yerlere yatıp gülmüşümdür. *
-saatiniz var mı?
+maalesef yok.
-alırız?
+?!#^Ä
-saatiniz var mı?
+yok!!!
-ben de var.
+bi siktir git
-saatiniz var mı?
-benim hiç saatim olmadı abi. sünnette takmışlardı, hayal meyal hatırlıyorum. tam saat alacaktım, patron da işten çıkardı. saatsiz kaldım ben. benim hayatım roman be abi.
(bkz: ben bilmem adnan polat bilir)
- afedersiniz! saatiniz var mı?
- evet! beş geçiyor.
- nasıl yani?
- beş geçiyor işte!
- peki ama kaçı?
- onu bilemeyeceğim.
- beş geçtiğini nasıl bildiniz peki?
- yelkovanı var ama akrebi yok.
- e niye takıyorsunuz o zaman?
- sorarken konu hakkında az çok bilgili havası veriyor.
- nasıl yani?
- yoldan geçen birisine; kaçı beş geçiyor? diye sormak daha anlamlı geliyor bana.
- !*
tabi ki de ercan saatçi'ye sorulması gereken soru. özellikle de galatasaray forması giymiş ve elinde "biji serok apo" yazılı pankart bulunan ken'in bu soruyu yöneltmesi çok süper olur kanımca.
-saatiniz var mı?
-matrixte bi dalgalanma olmasın??
zamanım yok ki saatim olsun diye cevaplanması muhtemel soru
olay 5 yıl önce gerçekleşmiştir. en yakın arkadaşla parkta oturulmaktadır. bir kadın ise çocuğuyla parkın karşısında ki evinin önünde oturmaktadır.

yaşaryayaşaryayaşamaz:saat var mı?
parantez:yok
yaşaryayaşaryayaşamaz: şu kadına soralım
parantez:teyze saat var mı?
kadın: var ama evde
(burada kadını sinir edecek sekilde gülünür, kadın bozulur ve doğal olarak söylenmeye başlar.)
sonrası şiddet içeriyor tabi. * (bkz: ahh ahh)
-saatiniz var mı?
>var.
-kaç acaba?
>he saat 5. ben de anket sorusu sandım. hani türk halkının yüzde kaçı saat kullanıyor falan.
-ne dion olm?
zaman zaman saati öğrenmek dışında farklı amaçlar da taşıyabilen sorudur.
karaköy-kadıköy vapurunda yaşanmış bir olaydır. arkadaşımız aylardan haziran olması nedeniyle kısa kollu tshirt giymiştir, kolunda saat olduğu gayet bellidir. derken bir abimiz arkadaşımızı uzaktan süzerek gelip yanına oturur:
-pardon bağyan saatiniz var mı?
-evet.
-peki o zaman saat kaç?
-5
-hm... kadıköye mi gidiyorsunuz?
-?!
saatiniz varmı ?
sizin yokmu ?
(bkz: saatiniz var mı sorusuna var diyen adam)
saat satan seyyar satıcının ilk cümlesi olabilir.

- saatiniz var mı ?
- var
- bir tane daha olsun istemez misiniz ? ( bu sırada paltosunu açarak, içine astığı saatleri gösterir )

- saatiniz var mı ?
- yok
- o zaman bu fırsatı kaçırmayın ! ( der ve yine paltosunu açarak, içine astığı saatleri gösterir )

Eğer saat satan kişi deli cevat modunda ise panik yaratabilir.
- saatiniz var mı?
+ yok.
- benim var ama,
+ kaç acaba?
- 5 buçuk.
+ teşekkür ederim!
çoğunlukla ''yok'' diye karşılık verdiğim ve vereceğim soru cümlesidir. (çünkü saat kullanmıyorum*)
"Var. senin var mı?" diye yanıt verip ustune soracağım soru cümlesidir. (çünkü saat kullanıyorum ve ibneyim)
- pardon saatiniz var mı?
+ sanane yarrram.
- .........................(mavi ekran)
güncel Önemli Başlıklar