1. 1.
  Bak şimdi,

  Eğer ki özel dersi kendi ders anlattığı sınıfındaki bir öğrenciye veriyorsa baya bir vizyonsuzluk olur. Sınıfta kötü anlatıp özel derste iyi anlatması gibi bir aşağılık durumdan bahsetmiyorum bile.

  Fakat, dışarıdan bu insandan profosyonel yardım almak isteyen birileri olursa ve işinde iyiyse aldığı para hakkıdır. Kimse kusura bakmasın, çamur da atmasın.
  5 ... entry de mi girmiyagh
 2. 2.
  Türkiyedeki tüm öğrencilere, bak evlat ülkemizin refah düzeyinin artması için ürğn ve fikir üreten bireylere ihtiyacımız var, dendiğinde çocuklar da evet deyip ders mi dinliyor. Özel ders alanların hakkına devlet ve diğer öğrenci velileri giriyor. Kimse bu açıdan değerlendiriyor. Sadece gelip küfrediyor. Küfretmek çözüm değil, tabi bunu farkedemeyecek kadar akıllı olmayanlar çok.
  1 ... sogeking
 3. 3.
  öğretmenim.
  saati 100 liraya ders veriyorum.
  hatta bir yerde çalışmıyorum da, sadece özel derslerim var.
  neden utanmıyorum açıklayayım.
  12. sınıf sayısal öğrencilerimi alıp, sanki hiç öğrenmemişler gibi problemler, rasyonel sayılar, üslü sayılar gibi mat 1 derslerinin her birini 1 saatte öğretebiliyorsam, 15 matematik neti olan bir öğrenciyi 3 ayda 35-40 net arasına yükseltebiliyorsam, ara sınıflardaki öğrencileri “matematikten kalacak bu gidişle” seviyesinden alıp haftada yalnızca 1 saat matematik anlatarak ders notunu 90’a yükseltebiliyorsam ben değil milli eğitim mensubu okul hocaları utansın.
  veli toplantıları yapıldığına her birine veliler aracılığı ile selamımı iletiyorum zaten “ay bu öğrencide maşallah inanılmaz bir yükselme var” dediklerinde.

  utanamamak, gayet doğal olandır.
  bireysel değerlendirdim, çünkü işin genelini değerlendirdiğimde allah belasını versin bu süregelen sistemi oturtan öğretmenlerin de, hükümetlerin de, bakanların da deyip il milli eğitim müdürlüklerinde kavga çıkarıyorum.
  53 -16 ... alea iacta est
 4. 4.
  Yüzsüzlüktür. 1 saat gel yarım saat sohbet 15 dakika çay 15 dakika bir şeyler anlat gibi yap 100 tl oh. Evet.
  10 -11 ... oytunkaran
 5. 5.
  Geçen 10-15 dakikanın hesabını yapıyorsa ayıptır.
  1 ... hz hakan
 6. 6.
  silahsız soyguncusunuz öğretmenim.
  3 -2 ... contramalretard
 7. 7.
  O işin vergisinide umarım ödüyorsundur. Çünkü süreklilik arz eden faaliyetlerden elde edilen gelirler vergiye tabiidir.
  3 ... herkesin hayatina karisan adam
 8. 8.
  Ders ver demesinler diye fiyatı yüksek tutmuş ama kerizler pahalıysa vardır hikmeti diye inatla ders almışlar, o ne yapsın ki kerizler ders almamışsa.
  1 ... dalya rock yazar
 9. 9.
  Kardeşim için bir matematik öğretmeni ile anlaştık. Öyle yakından olmasa da tanıdık. Saati 50 lira. Bu fiyatı kendisi verdi bize. Bende başta olmaz çok düşük dedim de yok dedi, dedim iyi tamam.

  Kardeşim bir kaç hafta sonra beni aradı dedi ki "derslere gitmek istemiyorum. 1 saat diye gidiyorum adam 4 saat ders anlatıyor. Yine 50 lira veriyorum ama 4 saat nedir ya" diye hayıflanmaya başladı. Dedim peki gerçekten ders mi anlatıyor, yoksa saat geçirmek için mi 4 saat sürüyor. Bana "abi başım dönene kadar ders anlatıyor" dedi.

  Bende aradım, dedim böyle böyleymiş yani gerek yok. Bu şekilde devam edeceksen müsaade ette hakkın olan ücreti verelim. Dedim,

  Yok dedi.

  Ben yapmazdım yani böyle bir şeyi, insan olmak başka. insan kalmak bambaşka.
  20 -2 ... n dakota
 10. 10.
  Normal fiyat. Eşim aslında saati 150 liradan anlatacaktı dersi ama vicdanı elvermedi. 1.5 saat ders yapıp 150 lira alıyor.
  3 ... gazap86