bugün

buluşma ya da iş görüşmeleri arifesinde zaman pek iyi ayarlanamadığı takdirde iç kemiren korkudur.
zıçtığım aşikar, bi de bununla reelde yüzleşmeye gerek yok mantığının yatağıdır.
zamanın geçmesinin istenmediği sıralarda yaşanan durumlardan biri.. bünye saate bakmaya korkar, zamanın geçmesini istemez. tabii zaman bu söz dinler mi ?
- zaman hiç geçmesin istiyorum seninleyken, saate bakmaya korkuyorum erbudun..
- dur bi dakka bebeğim sekizde halı saha var, giyinmem lazım..
eğer zaman hiç geçmiyorsada yaşanacak durumdur. mesela işteyseniz akşam olmasını bekliyorsanız vakit bir türlü geçmez, zaman adeta size inat en yavaş modunu takınmıştır.*
iş görüşmelerinde sıklıkla yaşanır. randevunuz olan bir başka müşteriniz daha vardır. lakin bu müşteriyi de portföyünüze katmak istiyorsunuzdur. ulan geç kalmayalımla, ulan herife ayıp olmasın arasında gidip gelirken yaşadığınız duygu yoğunluğudur.
vakit geçmek bilmediği zamanlarda yaşanan durum. bakarsınız sonra aradan saatler geçmiş sanırsınız bir daha bakarsınız henüz beş dakika geçmiştir. korkutucudur.
sabahları alarm çaldığında saate bakmaya korkarsınız. çünkü gerçekten kalkma vaktiniz gelmiştir.
bir yere geç kalınmışa başa gelebilecek durum.

ya da şey... halka filmini seyredenler için, o 7 gün geçsin istemezler ya... o da sağlam bir örnek olabilir, evet.
erken kalkılması gereken bir günün gecesinde dalıp gidilen bir sinema filmi anında yaşanan durumdur.
Sabah erken kalkman gerekmektedir ve ansizin uyandiginda yasadigin durumdur. Cesaretini toplayip saate baktiginda eger kalkman gereken saate 1 saatten fazla varsa, o an yasadigin hazzi sana yasatabilicek baska durum henuz bulunamamistir.
zamandan korkmaktır. bilmiyorum bi de şu insanlar var. "dakikalar geçmezken yıllar nasıl oluyorda böyle çabuk geçiyor" insanları. hayatınızda zamanın geçmesini en çok isteyeceğiniz anlarda yelkovan ilerlemez çıldırtır insanı. ama öyle anlar vardır ki duru bir suyun akışı gibi akar zaman. haz alırsınız, bitmesin istersiniz. güzeldir, çok güzel.
Sıçtın mavisi ile karşılaşıldığında gerek kalmayacak durum.