bugün

Ülkemizde birden fazla ırk bulunmakta. Son olarak Suriyeli insanları kendi ülkelerindeki savaştan dolayı buyur ettik. Buyur ettik de ne oldu, taciz, kavga, gürültüden başka pek bir şey olmadı. Bunun yanında vergi vermeden açılan dükkanların olması, onlara tanınan değerlerin bize verilmemesi durumları zaten yürek parçalıyor.

Ama ülkemizde zencilerin yıllardır var olduğunu biliyoruz. "bes milon" diye saat satıyorlar kimseye karıştıkları yok yani kısaca ne etliye ne sütlüye karışmıyorlar.

Adamlara kanım daha çok ısındı. Suriyelilere yapılan bu desteğin bu adamların da hakettiğini düşünüyorum bizi zaten geçtim.

Edit: zenci kelimesini ırkçı bir tavır içinde olmayarak kullandım. Yanlış anlaşılmasın lütfen.
esasen zarar vermektedirler.

vergisiz kazanç bunlarin başında gelir. kayıt dışı ekonominin büyümesine yol açarlar.
sattıkları "çakma" ürünlerle, marka değerine zarar verirler.
ancak, memleketteki bu "siyahi" sempatisi bunları görmezden gelir.

suriyeli sapıklarla elbette kıyaslama yapılmaz ama, melek de degiller hani...

zaten skin marka degerini, ekonomiyi, vergiyi bilmemneyi amq! hep bu mallığınız yüzünden kaybediyor bu ülke. vergisiz, belirsiz, kaçak köçek mal satan adamları savunuyorsunuz. ulan birinin kötü olmasi için digerinin mutlaka iyi olması mı gerekiyor? aynı zihniyet, pkkyı sikertiyor diye ışidi savundu burda sayfa sayfa!
suriyeliler beleş yasamaya gelen asalaklardır doğru, kimsenin buna itiraz ettiği yok. ille de karşısına bir versus koyacaksınız, bulgar muhacirlarini koyun lan. adamlar geldi çalıştı, malk mülk sahibi oldu. çalmadı, kaçırmadı, bozmadı, yozlaştırmadı. kaçakçıların ayakçılığını yapanĺarı övmeyin amk!
neymiş, 20 liralık saat 2000miş, yavşak, sen yap bakalım 20 liraya saat, 2000 veren çıkacak mı?
Bulundukları ülkenin kendi ülkeleri olmadığının, ekmek yediği kaba sıçmanın islamda yeri olmadığının farkında olan insanlara ait bir meziyet. Zencilerin çoğu Müslüman. Suriyeliler de (güya) Müslüman. Olayın Müslüman olup olmamakla alakasının olmadığını gösteren büyük bir örnek. Zenciler, en azından Afrikalı zenciler insanlıktan nasibini almış, fakirliği açlığı yaşamış insanlar.
Suriyrlilerse Kürt bi kere. (allah daha ne kadar belasını verebilir ki?) adamların ruhu pislik.
Açlıkla değil cahillikle büyümüşler hep. Hayvan gibi yaşamak hayat tarzı bunların. Fakir falan da değiller. Çoğu burda daireleri ederinin 1.5-2 katı fiyatlara kiralıyorlar. Bizim mal insanımız da parayı görünce veriyor evi. Olan onlarla yaşamak zorunda kalanlara oluyor.
Sen dur daha bunlar iyice yerleşsin vatandaşımız olan Kürt piçlerle bir olup devlet kurma derdine de düşerler.
Bilakis biz onlara zarar veriyoruz.
(bkz: festus okey)

Saat satan zencileri bir kenara bırakacak olursak bizim pek çok siyahi vatandaşımız var.
(bkz: afro türkler)

Osmanlı'da da böyleydi.
Yüzlerce yıldır bir aradayız.
Ama hiç biri bu vatana ihanet edip huzursuzluk çıkarmadı.

Bak konu yine zencilerden açılınca dedemin insanı arap sulhi amca geldi aklıma.
Rahmet istedi zaar, nur içinde yatsın.
(bkz: dana bayramı/#36606086)
siz hiç dilenen yanında küçük 4-5 tane çocuğu olan zenci kadın gördünüz mü peki. ben görmedim.
sevmişim marka değerini anasını satayım. 25 liraya üretilen saati 2000 liraya alıyorsun sonra "bak bu lüks" diye hava atıyorsun gerizekalı. adamlar geliyor çalışıyor bir şekilde, suriyeliler sadece kavga çıkarıyor.
zararı geçtim her türlü katkıları olan insanlardır. bizim yedikule semtinin yarısı bu insanlar ile dolu. işlerine güçlerine bakarlar türkçeyi öğrenmiş olanları ile kanka bile olursunuz. yaşım daha gençken halı sahada maç ayarlar oynardık bu tıp okumak için cerrahpaşa tıp fakültesine vs gelenler ile. adamlar öyle naif ki tekme bile atmıyorlar lan. suriyeliler ile maç yap bak bacağını eline veriyorlar mı vermiyorlar mı izle. küllüm zarar adamlar *

çocukları da aşırı sevimli oluyor. şimdi bazıları hemen diyecek insan ayırt ediyorsun. ederim. adamların 1 maksimum 2 çocuğu oluyor ayağını yorganına göre uzat lafını benimsemişler en basitinden..
Siyahiler belki de Türkiyenin en iyi vatandaşlarından bazılarıdır. Gelirler, olay çıkarmadan namuslarıyla ekmek kovalarlar. Orduya da katılırlar, doktor da olurlar, saat de satarlar. Hem bize katkı yaparlar hem de elleri ekmek tutar. Devletten yardım almaz, olay çıkarmaz, dilenmez, suç işlemezler. Sadece namuslarıyla çalışır ekmeklerini kazanırlar.

Siyahilere ilk başlarda bir kuşku hatta itiraf ediyorum biraz da olsa zenofobi duydum. Ben herkese kuşkulu bakıyorum. Ancak siyahi kardeşlerim benim güvenimi sempatimi ve saygımı ve sevgimi kazandılar. Maalesef aynısı suriyeliler için geçerli değil.

Bir grup vatandaşlığa alınacaksa ille de, siyahiler alınsın.
ulan allah var yukarıda, bir tanesinin terbiyesizlik yaptığına, dilendiğine, zorla birşey satmaya çalıştığına, milletin karısına kızına laf attığına vs. şahit olmadım.
saat satan o siyahi arkadaşlar suriyeliler gibi yabancıların yanında adamın dibi yahu. şu siyahilere vatandaşlık versek zerre sırıtmazlar o kadar bizden gibiler fakat sülalesini siktiğimin arapları çekirge sürüsü gibi aldıkları nefes, tükettikleri oksijen zarar.
Valla ben her yıl alsancaktan 1 2 saat alırım siyahi gencolardan.
inanılmaz saygılılar inanılmaz sevimliler. bağıra çağıra da satmazlar saatlerini. Sessiz sakin beklerler köşede. Her ay çocuk doğurtup köşe başlarında da dilendirmezler.

Böyle insan gibi insan oldunuz da biz mi sevmedik amk suriyelileri.
nusayri olmadıkları içindir.
hakkıyla çalışıp, kimseye rahatsızlık vermeden ekmeğini kazanıyorlar. her mülteci bunlar gibi olsa kim ne der ki? helal olsun demekten başka.
suriyeli mültecilerden 100 kat iyidirler. sessiz sedasız ekmeklerini kazanmaya çalışıyor adamlar. ama suriyelilere bakıyorsun adam plajda karı kız düşürmeye gelmiş tacize gelmiş.
kayıtsız kuyutsuz yapılan her iş ekonomiye zarar verir.

dersen bu dincilerin kaydı var da, sanki vergi mi veriyor ?

yook. çoğu ayarlamış bir başkan, s2min başı bilmeneyi,

değil ki vergi versin, 40 bin numarayla devleti soyuyor.

bunlar neden almanya ya bu kadar rahat giremiyor ?

neden bu kadar rahat çalışamıyor ? tezgah açma konusuna

hiç girmeyeyim, saniyesinde monte ederler.

yapana değil yaptırana, aldığı rüşvet karşılığında bunlara

yol verene bakacaksın.
Adam gibi adamlardır gerçekten.
suriyeli şerefsizler gibi çalıp çırpmıyor, dilenmiyorlar, kimsenin karısına kızına sarkmıyorlar. alın teri ile ekmeklerinin peşindeler.
Çünkü sayıları az.
Bunun ırkla toplumla alakası yok. Az sayıda olan toplumlar uysal olmak zorundadır ki varolabilsinler.
Kaç milyon suriyeli var? O kadar afrikalı olsaydı türkiye'de emin olun şimdi yarınızın adı daquan falandı.
güncel Önemli Başlıklar