bugün

Oruç bozan sigaradır. 3 00 da yakılması gerekirdi.
Ben de sizdenim dostum *
kişinin niyetli olmadığını gösteren sigaradır. imsak 3.50 ye doğru kesiliyor buralarda o bakımdan yani.
oluşturduğu dumanın havalandırma yoluyla odadan atılması gerektiğinden mütevellit, bu zamanlarda soğuk havanın göte girmesine neden olur. yaşanılan coğrafyaya bağlı olarak keyifli de olabilir tabii.
33 dakikası kalmış sigaradır. hazırlayın sigaraları.
28 dakika sonra yanacak sigaradır.
son 9 dakikası kalan sigaradır.
saat 4'te içilen bira kadar değeri yoktur. evet içiyorum yine. sabah karşı içip o kafayla uyumanın uyandıktan sonra denize gitmenin verdiği tadı başka bir şey vermiyor şu hayatta. belki umutsuzum, belki karamsarım ama halen mutlu olabiliyorum buna bir madde bir içecek sebep olsa dahi.
edit: yine içiyorum. olm her gün aynı lan. bu sabah havuza gideyim bari.
edit2: şuan mutluyum la. alkollü de değilim.
Diğer saatlerde içilen sigaradan farkının olmadığını düşündüğüm sigaradır.
efes özel serinin yanında yakacağım sigaradır. ne şansızlık kı ankara da sabah kalkıp gidebileceğim bir deniz yoktur.
yanmış sigaradır. afiyet olsun.
dertlere mi tercüman olur yoksa hayallere mi eşlik eder bilinmez.
yak yak yak.
Az once sonmustur. Herkese afiyet olsun. Iyi geceler diliyorum.
http://youtu.be/T9YdhuKbu7o
Bunun eşliğinde yaktığım sigaradır.
Biraz önce ateşlediğim sigara.

sait faik'in gecenin bu saatlerini anlattığı harika bir kısım var sevdiğim bir kitabında.

--spoiler--
nasıl etmeli de yataktan kalkmali? saatlerin en güzeli bu! bu saatte uyumayan yoktur artık, baliga çıkanlar müstesna. hatta uykusuzluğa müptelalar bile nihayet uyuyabilmişlerdir. bu saat, hovardaların kadın omuzlarına düştüğü, zavalli kadınların bile erkek dizlerine şarap gibi döküldüğü saattir. bu saatlerde çocuklar, rüyalarinin en tatlı yerinde, sevgililer bu saatte kavuşamadıklarında, anneler bu saatte gurbetteki çocuklarıyla sarmaş dolaştır. bu saat, hastaların uyuduğu, açların uyuduğu, sinirlilerin uyuduğu, toprağın, taşın, ağaçların uyuduğu saat...

hemen biraz sonra mektep çocukları uyandirilacak, mahmur kalkmaya çalışacak, yine uyuyacaklar. babalar, işlerine gitmeye hazırlanacak, ihtiyarlar uyanıp oğullarına, torunlarına hazırlamak üzere çay ibriğini mangala sürecekler. horozlar ötecek, inekler anıracak, köpekler havlayacaktı... ama bütün bunlara daha vakit var. daha bir saat, iki saat var.
--spoiler--
An itibariyle yakılan gecenin son sigarasıdır.