bugün

tarihi bir andır.

akılalmaz da bir hatadır. bagımsız kenarda takılıp saadetlilerin üzerinde ısrarla durdugu ne rtenin tarafındayız ne de chpnin tarafındayız söylemini yerle bir edecek, hatta saadetlileri insan içine çıkamayacak hale getirecek hadisedir.

o yüzden akp'lilerden istedigim mümkün oldugunca yaftalamadan ve hakaret etmeden bunu dile getirmeleridir.

an itibariyle facebook resmi sayfaları yıkılıyor, acaba hakaret edenler akpli mi diye bakıyorum ne alaka.

ateş ediyorlar bugün ateş, yüce rabbim gönderdikçe gönderiyor.
saadetten beklenmeyecek derecede

akıllıca bir iş.

kesin olan ;

ortanın sağı ve ortanın solu denilen

kesimin çoğu bu recepten ve taklavatından

artık sıtkı sıyrıldı. kime sorsam tutunacak bir yer arıyor.

saadette bunu görmüş ve eğer biri çıkar

ortanın sağı ve ortanın solu nu kapsarsa

ben bu işe taş koymam, bu işe yardımcı olurum

demiş ve en doğrusunu yapmış.

devir aptal saptal sloganlar devri değil

icraat devri.

bravo karamollaoğlu

şimdi neden bilge başkan dediklerini anladım.
biz 1974 te chp ile koalisyon yapıp kıbrısı fethetmiş milli görüş hareketinin partisiyiz.

insanların kutuplaşmasından menfaat elde etmiyoruz tersine bundan rahatsızlık duyuyoruz.

hiçbir insanı oy verdiği partiye göre yargılamıyoruz.

bu ülkede akpyi, chpyi, mhpyi, hdpyi, bbpyi, hüdaparı görmemek; bunlardan herhangi birine hain, düşman sıfatı yapıştırmak geleceğe kör olarak bakmaktır.

allahu teala bizi 21. yüzyıla ve böyle kozmopolit bir ülkede yarattı. imtihanımız bu derece farklılık içeren kitlenin üstünden dumanı üfleyip altındaki ortak mayayı (imanı) ön plana çıkarmaktır.

çatışmadan, bağrışmadan, küfürden, sert sözlerden ancak taraftarlarını başka şekilde kendisini desteklemesine ikna edemeyecek olanlar başvurur.

edit: bir arkadaş bana saadetli görünümlü cehapeci demiş (şu zelil ifadelere bakın). numarasını yollayan herkese teşkilat faaliyetlerimde çektiğim fotoğrafları yollayabilirim. bunlar hileye hurdaya, dolandırmaya, kandırılmaya ve kandırmaya, aldatmaya o kadar alışmışlar ki dünya üzerinde herkes böyle zannediyorlar.
Akpkk ittifakindan daha hayırlıdır.
rakı kadehi ile okunmuş suyun aynı masada durduğu ittifak. bu gözler neler görüyor.
saadet ; akabenin nin aslında pkk olduğunu bildiğinden

pkk ile iş birliği yapacağıma ülkemin selameti için

iş birliği yaparım demiş. sonuç : akabeye verilen

her oy aynı zaman da pkk nın sırtını sıvazlamaktır.

pkk ya hayır diyenler saadet chp ittifakına.

vatan hainleri gelmesin

onların yeri belli ; akabe.
Düşmanım düşmanı dostumdur olayı.
iyi parti milliyetçi, türkçü, kafatasçı
chp ise hdp çizgisinde, asker yargılansın, pkk ya terör örgüt diyemeyen bir parti
saadet gerici, yobaz, cumhuriyet düşmanı, temel hani alevileri yakmıştı

buna "ilkesizler ittifakı" ya da olsa olsa "erdoğan hazımsızlığı ittifakı" denilir.
(bkz: #39354133)
artık 21. yüzyılın global dünyasında tek bir ideolojiye bağlı kalıp onu uygulamayı deneyenlerin hiç başarı şansı yoktur. o yıllar 20. yüzyılda leninde, chede, humeynide, thatcherde falan kaldı. saadet de bunu defalarca tecrübe etti zaar. bu yüzden akıllıca karar verdiler fikrimce.
Oxymoron gibi görünse de aslında RTE Türkiye'si oxymoron'dur. CHP'nin şimdiye dek en akıllıca yaptığı ittifak.
ayakta alkışlanacak olaydır. Bu demektir ki artık partinin bir önemi yok vatan elden gidiyor vatan. Önce vatanı kurtaralım partizanlığı sonra yaparız.
Akplilerin tek laf edemeyeceği ittifaktır.

Bir yandan da şöyle düşünsünler. Akp ülkeyi o kadar rezil yönetiyor ki geçmişte birbirleriyle anlaşamayan partiler bile artık birlikte olup yeter artık, bunlar gitsin diyor.
saadet ile chp ne zaman mitinglerde küfürleşme noktasına geldi?

chp ne zaman saadeti itin götüne sokup çıkarttı da sonra onunla ittifak yaptı?

hangisi daha omurgasız?
bu ülkede mhp nin geldiği şu halde mhp liler hala insan içine çıkabiliyorsa herkes çıkabilir dert etmeyin bu kadar.
44 sene önce erbakan hoca ve ecevit, yaptıkları ittifakla yavru vatan kıbrıs'ı kurtarmışlardı.

şimdi 44 sene sonra, erbakan hocanın talebeleri ve ecevit'in öğrencileri,
yaptıkları bu ittifakla şimdi ana vatanı kurtaracaklar.

bu ittifak ülkeye iyi gelecek. ülkeye saadet gelecek,
halk tekrar cumhuriyetine kavuşacak.

arsızı, hırsızı, milli görüş gömleğini atıp bop gömleğini giyeni, millici erbakan hoca'nın sınıfta bıraktığı emperyal talebelerini, rantcıyı, kapkaçcıyı, yedek lastikleri, stepneleri, yancıları, yalakaları, göt kıllarını,
bir yığın tipi çok germiştir, kasmıştır. daha gerecektir.

44 sene önce erbakan hoca ve ecevit, yaptıkları ittifakla yavru vatan kıbrıs'ı kurtarmışlardı.

şimdi 44 sene sonra, erbakan hocanın talebeleri ve ecevit'in öğrencileri,
yaptıkları bu ittifakla şimdi ana vatanı kurtaracaklar.
cehape mi cemaatci oldu saadetmi dinden soğudu ?

denize düşenler nasılda bir birlerine sarılıyorlar ama .

adeta kardeş oldular kardeş . bak şu günlere .

durun bakalım bu muhalefet daha ne filmler çevirecek .

cipslerimizi kolalarımızı aldık seçimleri bekliyoruz sabırla .

alıştık artık 17 seneden beri .

görüyoruz ki bunlar da kaybetmeye alışmışlar . her hareketleri her kararları ofsayt değil adeta penaltı .

17 seneden beri söylüyoruz ama bir türlü dinletemiyoruz illa kaybedecez de kaybedecez .
saadet partisi facebook sayfasının yıkılmasına yol açmışştır, acaba dedim akpiler mi saldırıyor falan diye yüzde 50lik böyle bir pay var ama baktım bazı isyan edenlerin profiline bırak akpyi herhangi bir partiye yakın degiller, saadete yakınlık muhtemelen erbakandan geliyordur.

buna ragmen inanılmaz ateş ediyorlar yav, saadetin tavanı yönetici kısmı hariç alayı ya rteye yönelecek ya da sandıga gitmeyecek gibiler, diger taraftanda meral akşenerdi muharremdi derken kürt seçmen sandıga küstürülüyor, ister misiniz rte diger tarafın organize olamaması yüzünden bir yüzde 70lik çıkarsın her zaman aldıgı oyla.

valla olur mu olur şu ittifak saadet seçmeni by pass etti, ben saadetlileri biliyorum ki rte'ye de oy vermezler ama sandıga da gitmezler.

güzel oldu şahane oldu harkulade oldu.
şöyle bir
https://www.sabah.com.tr/...tifa-temeli-uzecek-sozler
https://www.youtube.com/watch?v=HDSOMCgS6so
https://www.yeniakit.com....partiye-gecti-460677.html

akıyo mübarek akıyo.

istifa eden edene, oysa bu sefer baraj altı kalsalar bile iyi oy toplayan rahat vekil olabilirdi neden ki bu istifalar.
https://www.haberler.com/...tisinden-10796703-haberi/

gün geçmiyor ki bir saadetli daha partiden istifa etmesin.

ugur dündara falan ödül verdiniz diyor.

normalde bu tür istifalar bırakın haber degerini konu edilmeye bile degmez. ama ittifakla ilintili oldugundan biraz önemlidirler diye düşünüyorum.
Millet artik tayyip ten nasil biktiysa...
Buna kizip istifa eden saadet partililer anladigim kadariyla beyin özurluymus biraz. Erzincanli ne diyor mesela -tayyip erdogani indirmek istedikleri icin akp'ye gectim. Hagsiqhsna. Bu ne simdi. Ulan o zaman en bastan akpli olsaydin ya.

Tabi akit haberi tamamen götten uydurma da olabilir.

Deve sidigi ve şeyh dölü kafayi yakiyor da olabilir.

Ittifaka gelirsek; mevcut dhondt secim sistemi nedeniyle surumden epey vekil kazanacaklardir (genel ittifaki kastediyorum). Kuduzlarin saldirisi da bunun farkinda olmalarindan geliyor.
Mhp'den istifa edip iyi partiye katılanları koyun da aksın mübarek.
bu iki siyasi yapı 1974' te kıbrıs türkünü kurtarmıştı.
şimdi sıkıntı çok daha büyük.

millet ittifakı ile bu sıkıntıları da aşacaklar.
güncel Önemli Başlıklar