1. 1.
  depreme hazırlık olarak sağlam binalar yapmak suretiyle allah'ın ceza olarak gönderdiği depreme saygısızlık etmek, allah'ın takdirini hiçe saymaktır.

  efendim cübbeli ahmet hoca olsun, türban eylemcileri olsun(7.4 yetmedi mi?) biliyoruz ki depremler, islam'a karşı çıkanlara, içki içenlere, zina yapanlara ceza olarak gönderilen allah'ın takdiri sarsıntılardır. tabiki sadece cübbeli ve o eylemciler değil, onlar sadece medyada görünenler, yoksa bunu böyle gören çoooook fazla insan var.

  şimdi allah bunu ceza olarak veriyor, bu durumda bu depremlere dayanıklı bina yapmak, bariz allah'ın işine karışmak, o'na karşı gelmektir. bakın şili'ye, japonya'ya, çok şiddetli, bizim gölcük şiddetinden çok daha şiddetli depremler geçiriyorlar da bizden daha az etkileniyorlar, niye? çünkü allah'a saygıları yok.

  allah bunlara içki içiyor, zina yapıyorlar diye deprem gönderiyor, hatta 8.8 şiddetinde veriyor, ölü sayısı bin civarı, yıkık evler bizim gölcük depremine göre çok çok az. dine uygun davransalardı, ama islam dinine, zaten deprem olmayacaktı. bunlar iki kere suç işliyor, hem islam'a karşı geliyorlar, bunun için deprem yiyorlar, hem de depreme dayanıklı ev yapıp allah'a karşı geliyorlar. cehennemde yanacaklar cayır cayır.
  6 -7 ... panzerkampf
 2. 2.
  Allah (c.c) istediği zaman "depreme dayanıklı binalar" depreme dayanamaz denilesi durumdur. Ancak şöyle bir durum var ki, bu binaların da dayanıklılığı var elbet. 5.2 depremine dayanabilen (dayanabilen dediklerine göre bu depremin şiddetini biliyorlar) binalar var. Lakin "bu binalar çok dayanıklı, hayatta depremlere yıkılmaz" dedikleri zaman; başlarına büyük bela aldıklarının kanıtıdır.
  ... rserit
 3. 3.
  (bkz: malzemeden çalmayan kafir müteahit)

  (bkz: malzemeden çalan müslüman müteahit)
  3 ... ezeldenmusterih
 4. 4.
  (bkz: şakaysa çok komik ciddiyse hiç komik değil)
  (bkz: eşeği sağlam kazığa bağlamak)
  1 ... ne desem inanirsin
 5. 5.
  Sağlam bina yapmak ile Allah'a karşı gelmek ne alaka çözemedim. Allah'a karşı gelmemek için deniz kumundan mı bina yapalım...
  2 -1 ... lidyalidya
 6. 6.
  revize edilebilir durumdur, şimdi biliyoruz ki içki içince zina yapınca allah veriyor depremi (7.4 yetmedi mi) (deprem zina yapanlar yüzünden oldu), ve ikinci bir bilgi de ne kadar sağlam bina yaparsan yap allah'ın o binaların da dayanamayacağı şiddette depremler gönderebilmesi.

  e hacı o vakit sağlam bina kasmaya gerek yok deprem olabilir diye. sonuçta allah zaten bunu ceza olsun diye veriyor, sen daha sağlamını yaptıkça daha şiddetlisi gelecek. demek ki islam'ın kurallarına uymalı, o zaman evleri de fazla malzemeye kasmadan, sağlam olsun diye uğraşmadan yapmalıyız ki boş yere yüksek şiddette depremlerle karşılaşmayalım. eşeği sağlam kazığa bağlamak burada anlamsız, çünkü biz biliyoruz ki, deprem dahil tüm felakletler (bilkentli 7 öğrencinin kızlı erkekli yılbaşı kutladıkları için ölmesi) allah'ın gönderdiği cezalardır.

  yok böyle değil diyorsanız, çoğunuz böyle düşünmüyor söyliyim, bu güzel dinci arkadaşların hepsi deprem vb. felaketler allah'ın uyarıları ve lanetidir konusunda anlaşmış çünkü.
  1 ... panzerkampf
 7. 7.
  (bkz: titanic)
  1 ... kommensalizmin duayeni
 8. 8.
  Allah her daim tedbiri öğütler, nihayetinde tevekkül etmesini de bilin der.

  mankafalar şunu anlayamadı gitti.
  1 ... izzetbegovicolsayeterbuadigeye
 9. 9.
  inşallah ironidir. yoksa vay halimize.
  3 ... sessizdeydi duymamisim
 10. 10.
  bazı şeyleri anlamamı sağlayan başlık. demek biz o yüzden sağlam binalar yapmıyormuşuz. demek ki bu muteahitler o yüzden malzemeden çalıyormuş. erdim lan şu an.
  1 ... otistik fare