1. 2.
    Beyin, nöron denilen küçük sinir hücrelerinden oluşur ve bunların diğerleriyle bağlantı kurmasını sağlayan nöron ağları vardır. Bağlandıkları her yer bir düşünce veya anı’ya yuvadır. Fikirler, duygular bu nöron ağlarında inşa olur ve, Beyin tüm bu kavramları bir araya getirir. Her bölgenin belli şeylerle ilgisi vardır, mesela aşk için ayrı bir sinir ağı vardır ve bu diğer bağlarla bağlantılıdır.
    Örneğin aşkı düşündüğünde kimisi ızdırap ve üzüntü hisseder çünkü kaydedilen veriler-yaşanmışlıklar yüzünden bazı kişilerde aşk duygusu, acı ve üzüntü duygusu ile bağlanmıştır. Bu duygular üstünde ne kadar yoğunlaşır ve imgelersek, onunla o kadar fazla ilişkilendiririz. Bir hissiyata ait bağ ne kadar güçlendirilir ve bağlantılar kurdurulursa, bu kişiliğe o kadar egemen olur. Sinirlenme ağınız ne kadar çok anı ve duyguyla bağlantıya geçerse, bu ne kadar çok tekrarlanırsa o kadar kimliğinizi ve karakterinizi oluşturur. Sürekli sinirlenen, ve gittikçe daha sık sinirlenmeye başlayan birisi olursunuz. Bu aynı şekilde karamsarlık ve mutluluk için de geçerlidir. Düşüncelerinizi ne yönde sıklaştırdığınız, kişiliğiniz, hayatınız ve hayata bakış açınızı da bir o kadar yönlendirir.
    Bağlantı ne kadar çok kesilirse, ağlar da zamanla o kadar ayrışır ve böylece karakteri, ve tepkileri yönlendirebiliriz. Geçen zaman sarfında karakterimiz sürekli değişmektedir. insanlar sürekli değişir. Meditasyon ve dua etmek gibi şeyler, sürekli bir olguya odaklanmak, düşünceyi yönlendirmek bunu yapmanın en kolay yoludur. Çünkü aynı zamanda, kötü düşünmek, kötü görmeye de neden olur. Aynada kendini şişman veya psikolojik olarak zayıf görmek gibi. Düşünmek, yaratır.
    Aynı şekilde yaşlanma evresi de kötü düşünceden çok etkilenir. Kemiklerin incelmesi, kemikler arasındaki sıvı üretimi, cildin buruşması, vücudun esnekliğini kaybetmesi, bunlar protein enzimlenmesinin düzgün çalışmamasından kaynaklanır. Proteinlerin düzgün enzimlenmesi için de stres yapmamak, katabolik olmamak, kötü düşünmemek ve proteinlerin iyi iş görmesi, maksimum fayda vermesi için de zihnimizi ve bedenimizi çalıştırmak ve spor yapmak gerekir.
    Yani olumlu düşünerek ve spor yaparak yaşlanmayı çok büyük ölçüde engelleriz. Olumlu düşünce, vücudun metabolizmasını ve anabolik ilerlemesini düzenler. Protein almak ve vücudu düzenli olarak çalıştırmak da bunları destekler. Ancak ne kadar düzenli beslenseniz de, spor yapsanız da; eğer sürekli stres yapıyorsanız ve buna alışmışsanız, kötü düşünmek ve mutsuzluk hayatınızda büyük yer kaplıyorsa, erken yaşlanma ve birçok hastalık ve sakatlığı da davet etmiş olursunuz. Diğer bir deyişle: içiniz, dışınıza yansır. Sadece yüz ifadesi olarak değil hemde, genel olarak.
    Medya aracılığı ile ekranlarda o kadar çok idol, ortalama üstü güzel, zengin veya şanslı insan modelleri tanırız, böyle objelere ilgimizi o kadar çok odaklarız ki, zamanla popüler kültüre kapılır ve genel kabul gören güzellik, iyilik anlayışını benimseriz. Böylece güzellik ve mutluluk anlayışımız değişir. Eskiden bizi mutlu eden şeyler yetersiz gelmeye başlar. Kendimizi beğenmez, daha iyi olmak ister, idoller belirler, insanlara imreniriz. Bu da özgüvenimizi ve hayatımızdaki motivasyonumuzu büyük ölçüde etkiler.
    Ancak şu da unutulmamalıdır ki; her gün aynı duyguları hissetmek, aynı düşünmek, gelişmeye engeldir. Evrim, sürekli değişimdir. Böylece, eğer bazı duygularınızı değiştiremiyor, onları kontrol edemiyorsanız; onlara bağımlısınız demektir. Olumsuz duyguları, isyanı, mutsuzluğu, şikayeti alışkanlık haline getirmiş, ve bunu her gün tekrar ediyorsanız, hayatınızı kötü yolda ilerletecek bir bağ kuruyorsunuz demektir.
    insanı iyi düşünmeye, kişisel tatmine ve mutluluğa iten en büyük etken, iyilik yapmak, iyi düşünmek, iltifat etmek ve almaktır. Dolayısı ile bu yüzden, sağlıklı bir enerji akışı ve güzel bir yaşam için en iyi yol, en iyi şekilde yaşamaktır. Çevrenizdekilere karşı hoşgörülü ve sevgi dolu olmak, ve aynı şekilde tepki almak bunun için en doğru yöntemdir.
    alıntıdır.
    5 -2 ... katil oldum
  2. 3.
    sağlıklı yaşamak için bu kadar yazıyı okumamak öncelikli şarttır.
    9 ... mecburistikamet
  3. 4.
    Göz sağlığım için okuyamadım.
    Özet geçer misin? Teşekkürler.
    7 -2 ... yasak merve
  4. 5.
    telefon bağımlılığından kurtulmak.
    2 ... karam karamel
  5. 6.
    düzenli yiyin öğün saatiniz gelmeden her bulduğunuzu yutmayın.

aç durmak fakirlik değil aslında sağlıklı olmaktır.
    ... evinin beyi cocuklarinin anasi
  6. 7.
    Ben okudum arkadaşlar özet geçiyorum: iyi ve güzel düşünün , iyi olsun diyor katil . Böyle nicke böyle yazı pes.

Edit ; bana küfretmiş, ayıp kardeşim bunu ben hakettin mi . Senden gelin olmaz.
    6 ... giden gider
  7. 8.
    tam okuyordum yarıya gelmiştim bunu görünce bıraktım.

https://galeri.uludagsozluk.com/r/2117247/+
    3 ... evinin beyi cocuklarinin anasi
  8. 9.
    okumadan niye yazıyonuz shwjdjd.
    yemekle falan zerre alakası yok yazının. düşünce mekanizması ve vücuda etkisini anlatıyor. ulan yanılıpda birilerinin işini görür diye birşey yazılmaz burada anasını satayım.
    1 -1 ... katil oldum
  9. 10.
    --spoiler--
    ben kendi görüşümü paylaştım sana göre öyle bana göre böyle, önce yazdım sonra okudum baktım sikiş var kaçtım hemen.

iyi forumlar bay katil.
    --spoiler--
    -1 ... evinin beyi cocuklarinin anasi
  10. 11.
    --spoiler--
    okusam koyulacak amım yok, okumasam sikimde değil.

-mastori.

--spoiler--
    1 -1 ... mastor