1. 1.
  bir işe girdikten sonra firma tarafından istenen belgelerden biri.
  3 -1 ... salca
 2. 2.
  ehliyet almak için şart olan karşılığında 12.5 ytl para ödediğiniz (karneli ya da karnesiz) tek yapılan şeyin doktorun uyduruktan göz muayenesi yapmak olduğu normalde kesinlikle olması gereken ama Türkiyede renk körlerine, aşırı derecede gözü bozuk olanlara bile ehliyet alabilir şeklinde verilen rapordur.
  2 ... replikasyon
 3. 3.
  Kişinin beyanına binaen yapılan tetkik yapılmayan rapor.
  Dr. Adam :Çalışmaya engel durumunuz var mı? Herhangi bir sağlık probleminiz.
  Rapor Adam :Yok.
  Dr. Adam :Tamam alabilirsiniz.
  Rapor Adam :Pat.........
  Dr. Adam :Lan adam ex oldu.
  Dr. Adam :????????????!!!!!!!
  Refakat Kadın:Dr. Bey kocam kanserdi bir ay ömrü var didiler, Son gün dur bakayım rapor alabilecem mi, demişti?
  Dr. Adam :hade be.
  2 ... ferahfeza
 4. 4.
  doktorun, su hastaligin varmi, bu hastalagin varmi diye "sana" sordugu, karsiliginda muhurlu kagit verdigi uyduruktan rapordur.
  3 ... radament
 5. 5.
  işe girişte eğer tam teşekküllü isteniyorsa yıldızdaki sait çiftçiden rahatça alınabilen, yok eğer sağlık ocağından al yeterli deniyorsa şu şekilde süründürebilen rapor:

  sağlık ocağına gidilir, rapor istenir. para bozulamaz bozdur gel denir, ayrıca röntgen için kartal verem savaşa gitmelisin denir. allah tan para verilmediği için tüm işlemleri kartalda yaptırabileceğini farkedip basıp gidilir. kartal verem savaş yaz sıcağının minik beyinlerdeki eritme etkisinden dolayı pzt salı günleri bu işleri pendik veremsavaşa iletmiştir. kartaldan da pendiğe geçilir hala hiç bir işlem yapılmamışıtr.
  pendik verem savaşa gidilir ancak ilk önce sağlık ocağından rapor gerekli denir.pendikbelediyesinin sağlık ocağından belgeler alınır ve ilk para oraya yatırılır. saat 11:10 dur ve 20 dk sonra verem savaş 13:00 a kadar araya girecektir, allah tan yetişilir film çekilir ve saat 14:30 da geldenir. ya sabır çekilir bu temmuz sıcağında ve gidilir serin bir yerde yemek yenir ve klimalı net cafe aranır vakit geçirmek için. sinirini alamayan kişiler bu bürokrasi saçmalığını herkes duysun diye yazar ve de 14:30 da olacakları beklemeye başlar... *
  2 ... flyaway
 6. 6.
  Gözlerimin bozuk olmasına rağmen sadece 2 dakika içinde aldığım rapordur.Çömelip kalkmak,
  2-3 adım yürümek ve gösterilen harfleri en fazla 29 tahminde bilmek almaya yetiyor.
  7 -1 ... tikky mouse
 7. 7.
  işe girmek için almaya uğraştığım büyük ihtimalle ömrümü yiyecek rapordur. artık malülen emekli olurum ben bu yolda. biz on arkadaş çıktık yola iki kişi kaldık. onlar bizi bırakın siz devam edin dediler.
  7 ... nirolis
 8. 8.
  ülkemizde olan sadece laf olsun diye verilen raporlardan biridir. sadece sizin beyanınıza göre sağlıklı olup olmaıdğınız yazılır. aslında merak ettiğim doktorların böyle bir riske nasıl girdikleridir.
  ... ta kendisi
 9. 9.
  en risklisi evlilik onayı için verilen sağlık raporudur.

  damat adayı biraz yusuf yusuf atabilir, "geçmişte yenilen hurmalardan birisi tırmalayacak mı?" o raporda belli olur. küçük bir engel gibi görünür ama herhangibir olumsuz durumda tüm evlilik hazırlıkları çöpe gidebilir.
  1 ... alikula
 10. 10.
  an itibariyle tansiyonumun heyecanlandığım ve sabah kahvaltı yapıp su içmemeden ötürü yüksek çıkması -14/7- ve bunu doktora anlatamamam durumu ile alamadığım rapordur.

  anladık başınız belaya girsin istemiyorsunuz ters bir durumda ama işimi aksatıyorsunuz lan. imzalıyım herşeyden ben sorumluyum diye olsun bitsin.
  ... the answer