bugün

Düzgün insanları tenzih etmekle birlikte;
Doktoru, hemşiresi, tıbbi Sekreteri, teknisyeni, hatta sağlık merkezinde çalışan güvenlik görevlisi bile son derece ukala. Senli benli konuşmalar, emir verir gibi diyalog kurmalar, insanlara tepeden bakmalar.

Hayırdır hemşerim siz kimsiniz?
Ben bu başlığa katılmıyorum onların verdiği mücadele olmasa daha fazla hasta sayımız olabilirdi. benim arkadaşım baş hemşire gecesi gündüzü belli değil izin aldığı günler yok denecek kadar az ben bunu bile bile hiç bir sağlık çalışanına ukala demem. Belki bazıları fazla üsten bakıyordur o ayrı her alanda olduğu gibi bu alanda da o tarz insanlar vardır elbette ama bir kaç kişi yüzünden emektar çalışanlara genelleme yakıştırmam.
Doğru söze nedir? Çok doğru denir sjsjwj.

Cidden var böyle bir şey. Neredeyse hepsinin burnu kaf dağında. Bir şey soruyoruz değil mi, insan kendi sağlığı hakkındaki sonucu öğrenmek ister ve öğrenmek de zorunda...neyse allah' ım bir afralar bir tafralar. Sen kimsin abv. Nesin necisin? Sana ne görev verildiyse onu yapmak zorundasın, vatandaş sana sayısal oynayacağım yardımcı olsana demiyor ki, kan sonucunu soruyor idrar sonucunu öğrenmek istiyor, hastalığını anlatıp derdine derman bir ilaç yazmanı istiyor. Kimse kimsenin kara kaşı kara gözü için oralara gitmiyor ama hastanedeki çalışanların gerginliği hastaları daha da geriyor.

Ed.canla başla mücadele edenler babalarının hayrına ediyor galiba.
Senede bir kere hastaneye gidip birine gıcık olup gelip burda entry giriyorsunuz. Iyi güzel memnun hersey yolundayken kimse gelip allah razı olsun diye başlık acmaz zaten.
T: internetten kendine teşhis koyup bana şu ilacı yaz diyerek gelen hasta kadar ukala olmamalarıdır.
Edit: bu babanızın hayrına mı yapıyorsunuz muhabbeti ne kadar ezbere bir tabir. Annenizi babanızı birgün yoğunbakıma teslim edip icerdeki sağlık çalışanlarının insafina bıraktığınızda yada kendiniz olurda altınıza sıçıp yatarken, bu yazdığınız entryleri hatırlarsınız insallah.
Kendilerine ukala diyen insan evlatlarına ayrım gözetmeksizin bakım veren tedavi eden alçak gönüllü fedakar insanlardir. Burda gelmiş hele ki bu dönemde laf atmaya çalışıyor. Hâlâ gözümüzu kırpmadan sizin için canla başla mücadele ediyoruz. Hak etmiyorsunuz ama biz buna rağmen devam edeceğiz. Kafanıza sokayım.
Ukala değilde burda patron benim, ben ne dersem o havası var bir çoğunda. Senelerce okulunu okudum, tabiki ben bileceğim, senin vasfın ne der gibi bakıyorlar. Haklılar mı bilemiyorum. Ama bunu yapan, 2 yıllık okumuş bir sağlıkçı olunca ağzının ortasına kürekle vurasım geliyor. Evet. Teşekkürler.
oo ezikler doluşmuş yine yakinda doktor dövenler de gelir, hastaya sen de deriz , burnu büyüklük de yaparız beğenmeyen nazik doktorlarımıza gitsinler ya da daha iyisi kendileri okusunlar kendileri yapsınlar bu işi.
biz yüzümüze bile bakmayan bankacılara, gözünün yaşına bakmayan avukatlara, tapu kadastro memuruna, doğalgazcıya, belediyenin bankosundakine, polis memuruna, trafikciye laf ediyor muyuz bize güler yüzlü davranmıyor, ukalalık ediyor ya da siz diyebilir misiniz? hadi onlara da kufredin, vurun bakalım nolacak?
kulağımda çınlama vardı hastahaneler açılınca gittim. doktor muayne etti ve işitme testi istedi.

sekretere gittim bizim burası yoğun biz konuştuk odyometri mi ne öyle bir bölüme 3. kata yönlendirdiler ve bulunduğum kat 13. mü ne. indim 3. kata sekreter bir afra tafra biz yoğunuz yapamayız sen geldiğin yere git. hoba yürüyerek tekrar 10 kat çıktım sekretere dedim.

nasıl olur hocamız konuşmuştu biraz bekleyin dedi gitti geldi biz konuştuk tamam yapacaklar. tekrar 10 kat indim. sekreter 5 karış surat evrağı aldı ve işlem yapacağına bu sefer ordaki baş doktora hocam bu hastayı yukardan göndermişler her bölüm kendi hastasına baksın almayalım gibisinden laflar yapıyor.

tepem attı. nefes darlığım var ayağımın birinde de problem ağzımda maske kaç kez kaç kat indim çıktım bağırıp çağıracaktım dalgamı geçiyorsunuz diye sabır dedim. bakmayacaksan bakma neyin tantanası.

bir keresinde de hasta haklarına gittim şikayet için haklı iken beni suçlu çıkarıp kovmuştu. dedim kimi kime şikayet ediyorsun.

ha hepsimi kötü asla içlerinde çürük elmalar illa olacak. ama ben şuna bağlıyorum. bir meslek aşkla sevilerek yapılmalı, para makam mevki için yaparsan ne kendin zevk alır mutlu olursun nede senden hizmet bekleyenler. bir de kadın çalışanlar nedense daha çok asabi oluyorlar.
Hepsi değil bazıları maalesef babalarının hayrına çalışıyorlarmış gibi sanki.

insanlara sağlık hizmeti vermek gibi gerçekten takdir edilmesi gereken Bir iş yapıyorsunuz eyvallah.

Tamam risk altındasınız onu da anlıyorum ama bu sizin mesleginiZ ve güzel para alıyorsunuz kardeşim.

Hele doktorlar ayda 15 bin kağıdı cebe indirir bir de surat eder feryadını s..tiğim.

Edit: hepsi değil az bir kısmını tenzih ederim.
Haklarını yemeyelim

Tamam pandemiden önce hepsinde aşırı göt kalkması (özelikle hemşire ve pratisyenlerde) vardı

Hatta 7/24 işsizlikten tik tok çekiyorlardı

Ama bir virüs belası geldi bunlarda nasibini aldı.

Şimdi başını kasiyacak vakti yok çoğunun.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.