1. 1.
  sağ beyin, görsel hafızamızın olduğu yerdir. konuşamaz, değer yargıları yoktur, sanatsal faaliyetler ve geometrik algılamada mükemmeldir, yüzleri tanır, herşeyin yapılabileceğine inanır, gerçekle hayali ayırt edemez, yaratıcılığın merkezidir.
  4 ... bigudi
 2. 2.
  hayalgücümüzün, resim ve müzik yeteneklerimizin, duyguların merkezidir..
  1 ... kursunkalem
 3. 3.
  bilimde beyin yarımküreleri sağ beyin ve sol beyin diye adlandırılır.
  1 ... bigudi
 4. 4.
  sağ beyinin daha aktif olduğu kişiler daha mutsuz ve içe kapanıktır. duygusal ipuçlarını daha rahat algılayabilirler.
  sağ beyindeki frontal ve temporal lobe, anısal belleğin olduğu yerdir.
  2 ... peride3
 5. 5.
  sağ ve sol beyin ikisi de belirli çalışmalarla geliştirilebilir. solak insanların sağ beyni daha etkin kullandıkları yönünde tez vardır.

  beni şaşırtan bir sağ beyin egzersizini söyliyim; (harry alder'ın sağ beyin yöneticisi kişisel ve mesleki başarıya ulaşmada beyin gücünü etkin kullanma adlı kitabından)

  kitapta picasso'nun çizdiği bir resim ters şekilde duruyor. başta düz haline bakmıyorsunuz. size rahat bir yere oturmanız, isteğe bağlı olarak dinlendirici bir müzik açmanız, ve resmi ters şekliyle çizmeniz isteniyor. resimde bacak bacak üstüne atarak sandalyede oturan bir adam var ve siz resmi ters tutarak kafasından değil ayaklarından başlayarak çiziyorsunuz. orjinal halini görmediğiniz için resmin ne olduğu tam manasıyla anlaşılmıyor. ve kafa, burun, ayak düşünmeden sadece çizgilere ve açılara odaklanıyorsunuz. şurdan şu uzunlukta çizgi geçmiş deyip çizmeye başlıyorsunuz. yalnız bir oturuşta bitirmeniz gerekiyor. sonuçta bir de bakıyorsunuz ki çizdiğiniz resim şaşırtıcı derecede mükemmel. bir an kendinizi gerçekten picasso sanıyorsunuz, o derece benzer bir resim çıkıyor ortaya... bu egzersizi devamlı yapmak sağ beyni güçlendiriyor. sol beyin için ise sudoku öneriliyor. tabi bunlar sadece iki basit çalışma örneği daha yüzlerce şey yapmak mümkün.
  1 ... trink
 6. 6.
  şöyle bir teste konu olan hede.

  http://www.haberturk.com/...cat=220&dt=2009/06/24
  1 ... patlak fermuar
 7. 7.
  bu beyin sol beyinden fazla çalışırsa kşi aşırı sağcı oluyor.
  1 ... kosankarga
 8. 8.
  Sağ beyin ile sol beyin farklı işlevlere sahiptir; bu artık kanıtlanmış bir gerçektir. Beynin sağ tarafı ile sol tarafı, vücudumuzun çapraz bölgelerini idare ederler. Yani vücudun sağ tarafından beynin sol tarafı, sol tarafından da beynin sağ tarafı sorumludur. Peki sağ beynin en önemli işlevi nedir? NTV yayınlarından 2011 yılı Şubat ayında çıkan Beyninize Hoş Geldiniz adlı kitaba göre, sağ taraf aşırı GERÇEKÇi bir taraftır. Hatta kitabın yazarlarına göre, beynin sağ tarafı konuşabiliyor olsa, şu tek cümleyi söyler: SADECE GERÇEKLER.
  1 ... nevzatb
 9. 9.
  Sağ beyin kutsal bir armağan , sol beyin ise sadık bir hizmetçidir.
  Einstein.
  1 ... ylajali
 10. 10.
  (#23080137)
  1 ... deepnote