1. 1.
  kesimin kotu olmasi sonucu depresyona sokan durum*
  4 ... bilmem
 2. 2.
  uzun saçla görmeye alışılmış bir arkadaşın şaçlarını kestirmesinden sonra...
  a : sıhhatler olsun
  b : sağol kardeşim
  a : yakışmış
  b : sağol
  a : ulan.. şeye benzemişin...ıııııı????
  b : kime lan?
  a : dötüme.
  b : öghhh
  2 -1 ... totem
 3. 3.
  (bkz: tıraş olmak)
  ... vezir tonyukuk
 4. 4.
  insanın saçmasal bahaneler uydurmaya iten gereksiz durum.
  1 ... cthullhu
 5. 5.
  insanın kestirdikten kötü olduğunu düşünebilir. Oysa kafaya takılmaması gereken br durumdur. Nihayetinde sasçların kaynağı sizdedir. Ne kadar kötü bir kesim olursa olsun yeniden uzayacaktır saçlar.
  -2 ... dnzznd_tmbl
 6. 6.
  kestirdiğiniz saçların çok uzun süredir uzun olması durumunda içinizi yakan, berberin yetenksiz olması durumunda da aynı hisleri duyabileceğiniz hadise.

  (bkz: esek trasi)
  (bkz: koku sende uzar)
  1 ... koko
 7. 7.
  uzunca seneler bir bebek gibi bakip buyuttugunuz artik sizin cocugunuz GIBI olmus, her taradiginizda dusen tellerin ardindan cenaze merasimi yaptiginiz, agladiginiz, sirf kestirmemek ugruna 30 lu yaslara kadar turlu oyunlarla askerden kactiginiz, tam bedelli askerlik hakkini elde etmisken 21 gun icin bile olsa eninde sonunda yaptiracaginizi anladiginiz, o an cigerinizin sokulecegi,belki kalp krizinden gidilesi andir...
  4 ... blindguardian
 8. 8.
  her seferinde berbere çok az kısalt abi dememe rağmen hezimete uğradığım olaydır. herifin el ayarı mı yok yoksa berber aynası saçları uzun gösteriyor da ben eve gelince mi kısa görüyorum gibi düşüncelerin ardından saçlarım tekrar uzayınca son bir şans vermek için aynı berbere giderim. sonuç için ise entry'yi baştan okuyunuz derim.*
  4 ... kerrat cetveli
 9. 9.
  kadınlarla erkekler arasında farklı diyaloglara neden olan eylemdir. her iki cinsiyette ki kişilerde traş olur ama bu olaya verdikleri reaksiyon farklıdır. şöyle ki;

  Önce konunun "Kadın" versiyonu:

  1. Kadın: Ah şekerim saçını mı kestirdin? Ne kadar güzel olmuşsun!
  2. Kadın: Ay sahi mi söylüyorsun? Ben pek emin olamıyorum. Ay çok mu kısa oldu acaba?
  1. Kadın: Aman ne alakası var. Benim yüzüm bu kadar geniş olmasa aynı kesimi ben de denerdim? Benim şu saçım klasik oldu artık, yeni bir modele hiç cesaret edemiyorum.
  2. Kadın: Ay yapma Allah aşkına nesi varmış yüzünün... Bak şöyle şuralarından kat verdirsen, harika olur! Benim de boynum uzun olmasa ayni seninki gibi bir model yaptırırdım.
  1. Kadın: Ah şekerim sen de bir alemsin... Keşke benim de boynum seninki gibi olsa. En azından şu çökük omuzlarımın dikkat çekmesini engellemiş olurdum.
  2. Kadın: Ayol sen ne diyorsun?... Senin omuzların gibi omuzları olsun isteyen bir sürü kız var... Giydiğin her şey sana öyle yakışıyor ki... Bir de benim şu kısa kollarıma bak... Omuzlarım seninkiler gibi olsaydı, giydiğim bluzlar üstümde emanet gibi durur muydu?
  vır vır vır, dır dır dır...

  Şimdi de "Erkek" versiyonu:

  1. Adam: Saçını mi kestirdin?
  2. Adam: Evet
  1. Adam: Sıhhatler olsun abi...
  2. Adam: Sağolasın...

  Olay budur...

  not : alıntıdır.
  5 ... trablus
 10. 10.
  depresyona girme durumunda bayanların yapmış olduğu ilk eylem.
  (bkz: anti-depresan)
  2 ... dedemin altın dişleri